Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Čím více traf,tím lépe?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [13]

Téma: Čím více traf,tím lépe?

Poslední dobou přemýšlím nad konfigurací chystaných aktivů. Mělo by to být dvoupásmo pro tichý poslech,do ložnice.Teorie je jednoznačná:Každý kanál by měl mít svoje trafo.Určitý kompromis jsou dvě trafa se zdvojeným vynutím.Otázka zní:má to smysl v souvislosti s danou aplikací?Bude to na tichý poslech přínos?

Re: Čím více traf,tím lépe?

Omlouvam se za chybne hlasovani, prosim odecist jeden hlas prvni moznosti a pricist jeden k posledni moznosti - jestli je to na tichy poslech do loznice (otazka zesu, ale na tichy poslech klidne nejake LM1875 vyhovi), tak bych se se dvema trafy a popravde ani se dvema vinutimi netrapil. Sice je to u Tronicu 30Kc navic, ale i tak pri tom nizkem vykonu bych tam radeji dal o kondik vice do spolecne filtrace nez mit dve filtrace - dalsi bonus je pak mensi velikost takoveho zdroje wink

PS: Jeste jednou sorry, obcas se jeden preklikne ;X

Re: Čím více traf,tím lépe?

ešte záleží na tom či to jedno trafo bude mať 1 symetrický výstup alebo pre každý kanál (teda pri tebe asi 4), ja by som teda všetky 4 na 1 symetrický výstup nedával, dal by som spraviť trafo s výstupom pre každý kanál

Re: Čím více traf,tím lépe?

To budeš stavět těžký highend nebo zesilovač na běžný poslech?

Re: Čím více traf,tím lépe?

Žádný High-End se nekoná.Požadavky jsou velmi nízký brum trafa a šum reproduktorů.Bude to na tichý poslech.
Mám tu na to od Kohouta 4 desky DPA 110.

(upravil reeb 5. 7. 2012 23:07)

Re: Čím více traf,tím lépe?

Zvlaštni trafo pro každý kanál je nejlepší a zároven nejdražší řešení . Vyhneš se problémům zemněmím- eliminace brumu . Pro nižší nároky a výkony vyhoví i vícenásobné vinutí, bacha ale na výrobce trafa, je vetší šance že bude brumět. Jádro musí být kvalitní, vinutí utažené..Mě třeba trochu bruměl i audio toroid od Tronicu do DPA380.

U aktivu  bude záležet jak to budeš mít  napájený a zeměný, ukaž smile

Web

Re: Čím více traf,tím lépe?

Docela zajímavý téma,uvedu jiný příklad:
Mám tu zesilovač Denon PMA-725. Zdroj je tvořený dvěma transformátory,které jsou spojeny paralelně,pak následuje jeden usměrňovací můstek a dva kundíky 10mF/56V ELNA. Řekli by jste že bude lepší ty trafa rozdělit a udělat usměrnění a filtraci u každého extra a vést to ke každému kanálu koncáku sólo?

Re: Čím více traf,tím lépe?

Anti, pokud to umíš, stačí jedno trafo a je to mnohem lepší investovat do jednoho kvalitnějšího, málo hlučného, se sníženým sycením, než do několika.

Web

Re: Čím více traf,tím lépe?

Použitie jedného trafa pre dva konce , budené z rovnakého zdroja signálu (takže budú spojené pri zdroji-trafe a súčasne cez vstupy na zem zdroja signálu) nutne vedie vedie k smyčke a známemu riešeniu s "10R", ktoré je kompromisom a prináša iné problémy..Ak ide o kvalitu, tak minimálne dve samostané vinutia na jenom trafe, ak o financie, tak jedno trafo a "10R".

Re: Čím více traf,tím lépe?

šlo by rozviesť to 10R? najmä pre nás vlastníkov pôvodného stereo SPV100 so spoločným sekundárom

Web

Re: Čím více traf,tím lépe?

Pokud se nemýlím, jde o odpor 10R mezi signálovou a výkonovou zemí.

Web

Re: Čím více traf,tím lépe?

Těch 10R si musíš u SPV dodělat,protože tam originál není.

Re: Čím více traf,tím lépe?

Jak je to s jedním sekundárem a dvěma diodovými můstky? Pamatuji si, že když jsem to tak zapojil brumilo to víc než když jsem použil jen jeden. Zesilovače, ale byly zapojeny do můstku a napojeny jen z jednoho signálu. Platilo by to i pro stereo?

Příspěvky [13]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Čím více traf,tím lépe?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£