(upravil hranatybraska 6. 6. 2008 19:40)

Re: EZK

Eh, sakra přečti si nejdřív co je to efektivní hodnota, pak co maximální okamžitá hodnota napětí. Třeba tady: http://lucy.troja.mff.cuni.cz/~tichy/el … dnota.html Můžu ti prozradit, že ten úbytek na diodách se odčítá od té maximální okamžité. Přemýšlej proč. smile

Jak jsi to myslel velkým Rin? Rin má bejt u voltmetrů většinou co největší, ne? Jinak, co ti ukazuje měřák při nastavení rozsahu na měření diod je úbytek napětí na diodě při nějakým malým zkušebním proudu, většinou 1mA.

Web

Re: EZK

já už nevím přesně za kondenzátorama ale vím jistě že úbytek na můstku byl 1V (čekal jsem víc) a kondíky to zvedly myslím o nějaké 3 - 4v což tak vychází s tím koef  1,41 wink

(upravil wwsly 9. 6. 2008 19:50)

Re: EZK

to hranatýbr..blé     
odečítá se to před vynásobením.ale to ví děti i na základní škole.takže pokud chodíš do mateřské tak si chvilí počkej,vono se to budete taky učit.

Web

Re: EZK

wwsly:

Tak nám to tady odvoď, frajere!

Web

(upravil Thales 10. 6. 2008 2:34)

Re: EZK

Bóóóže! Tak to jsem fakt nečekal že se tu bude tak dlouho řešit taková hovadina jako je úbytek na diodách! Není vám to blbý? A vůbec zamyslete se nad tím. Nemůže vám být nějaký ten voltík sem nebo tam u řiti když správný konstruktér počítá s rezervama, které musí činit naprosto minimimálně 10%, což je jmenovitá tolerance síťového napětí (v reálu je to kolikrát horší). Fakt se má smysl o tom dohadovat když jde o napájecí usměrňovač?

>wwsly
zamysli se nad tím co říkáš. Reálně se tiotiž žádné napětáí nikde ve zdroji nenásobí tudíž se nemůže brát žádná hodnota před vynásobením. Je to pouze a jen vztah mezi špičkovou a efektivní hodnotou střídavého napětí. Nejlépe to pochopíš když si to nakreslíš vedle sebe a uvědomíš si od jakého napětí se ten úbytek na diodách vlastně odečítá.

Vraťte se raději k původnímu tématu.

(upravil wwsly 10. 6. 2008 7:00)

Re: EZK

při  sekundráním napětí např 24V vznikne po usměrnění úbytek na diodách /2-gratz - jedno vinutí/ cca 1,4 V a kondík tuto hodnotu převede na maximální.

edit alespon takto jsme se to učily na SOŠ

Web

Re: EZK

Zkus se na to podívat tak, že kondík se nabíjí na špičkovou hodnotu sinusovky -úbytek na diodách. smile

Re: EZK

wwsly, bohužel, nechápeš elementární základy, jako jsou efektivní, střední a maximální hodnota střídavýho napětí sinusovýho průběhu...
Zato sebevědomí Ti nechybí. Máš našlápnuto na skvělou manažerskou kariéru.

Ach jo.

Přečti si ještě jednou nebo víckrát to, co Ti psal Thales a pibi...

Web

Re: EZK

já chápu co jsou to ty jednotlivé pojmy

Web

Re: EZK

Úbytek na diodě je pro zařízení ,kde používám nízké napětí a vyžaduji vysokou efektivitu ,velký problém.

Web

Re: EZK

ani schottkyna nepomáhá? třeba kurevsky proudově předimenzovaná? dá se docílit 200mV...

Web

Re: EZK

2 elipsa, pokud potřebuješ usměrnit menší napětí a potřebuješ větší produ, mohu Ti doporučit tzv. "aktivní usměrňovače" které jsou složeny s tranzistorů mosfet které jsou speciálně řízeny.

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: EZK

Millano, čtyři roky staré vlákno big_smile

Re: EZK

Ale má pravdu.

Web

Re: EZK

opamp napsal:

Těm LMkům bych snad věřil, zatím prodává originály i GES tak proč ne smile

TDA se vyhni jako večer Libni.

pardon za citaci ale byla nutná ...

Opamp :  máš namysli, aby jsme se vyhýbali těm levným TDA7293V od Krčmáře nebo jak ? Netušíš, proč jsou tak levné ?

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: EZK

Protože jinde jsou předražené:). Já je tam beru, a vše OK.

Web