Re: !Varování Tapco Link.usb - závady

ondra Ch: No přesně tak. Je ve stavu nepoužitelnosti. Při zapnutém phantomu pohasnou obě LEDky - někde něco žere napětí. Při tom se hřeje takový nedefinovatelný pětipackový smd bazmek na kterým je napsáno LTED - samozřejmě smd kódy to neznají. Phantom při tom dává s bídou 25V. Nejspíš jsem si ale při hledání škrtnul hrotama a propojil phantom na 5V napájení čehosi ( nejde jasně určit, protože je tam jakoby několik 5V větví, vzájemně nezávislých). Nejsem si ale jistý, že jsem to opravdu tímhle způsobil, protože mám pocit, že se to chovalo takto divně už při tom ,když začalo klesat napětí na phantomu. Výsledek je, že z výstupu monitor jde zkreslený zvuk, který se nedá regulovat a ze sluchátkového výstupu jde jen jeden kanál jakžtakž a druhý o hodně slaběji. Zvukovka je teda na odpis, protože tohle je hledání tak na rok.

S celou produkcí značky TAPCO a dokonce i novodobým Mackie už nechci mít nic společného. Viděl jsem už od nich dost a vše bylo řešeno podobně spolehlivě jako tahle zvukovka.

Web

Re: !Varování Tapco Link.usb - závady

Hm tak to by chtělo osciloskopem zjisti, zda je nakopnutej jen nějakej operák,nebo jestli to sebou vzalo i převodníky,pak by to opravit  asi šlo..ale je to fakt hroznej křáp za ty prachy.....pamatuju se jak mě bylo do pláče když jsem to poprvé musel rozdělat...

Web

(upravil tubamusic 9. 6. 2012 20:40)

Re: !Varování Tapco Link.usb - závady

ondra Ch: Ke všemu mám za týden točit zpěvy na CD a chtěl jsem tohle Tapco použít abych nemusel tahat velkej počítač se spoustou (sice daleko kvalitnějších) krámů. No nejspíš se do toho budu muset podívat, protože bez USB zvukovky jsem jak bezrukej a 5k za jinou, dokud ten projekt nebudu mít zaplacenej, dát prostě nemůžu. To je pech. Ke všemu se kaká i ta zvukovka MOTU (viz vlákno vedle). A pak má člověk tvořit umění, když technika je proti němu.

Web

(upravil tubamusic 24. 6. 2012 10:54)

Re: !Varování Tapco Link.usb - závady

Díky uživateli ondra Ch za konzultace při opravách téhle dosti nepovedené zvukovky. Nakonec jsem závadu objevil a opravil.
Po zapnutí phantomu padalo napětí až na 3,4V(z 5V). Na vině byla nábojová pumpa LM2663, která zde slouží pro zvýšení napětí na 8V pro LMC555 - ta díky kaskádě 9 kondenzátorů 47uF/63 a diod by měla vytvořit napětí cca 48V pro napájení kondenzátorových mikrofonů. Mimo jiné byly vadné i tandemové potenciometry (špatný souběh a občasný nekontakt běžce s odporovou dráhou). Po té co jsem se je snažil poopravit, praskla deska potenciometru a byl jsem nucen nahradit je klasickými tandemi s propojením vícežilovým kabelem do desky. Uvedl bych i velice špatnou kvalitu oboustranné DPS, kde jsem dlouho hledal vadu způsobenou špatným prokovem.
Při opravě jsem alespoň nahradil veškeré elektrolitické kondenzátory  a mohu říci, že i to mělo slyšitelný vliv na výsledný zvuk.

Případné zájemce o tuto zvukovku Tapco Link.usb tímto varuji a doporučuji poohlédnout se po konkurenčních produktech s vyšší kvalitou. za ty peníze a starosti to opravdu nestojí. Na první pohled se zvukovka tváří solidně až do doby než nahlédnete dovnitř. Není rozhodně vhodná pro profesionální nasazení (studiové a live, jak to bylo v mém případě), kdy elektronické i mechanické zpracování neobstojí při náročném provozu. Ještě dodám, že tohle Tapco jsem kupoval nové za cca 4500Kč a choval jsem se k němu nejlépe, jak to bylo v daných podmínkách možné.

Web