(upravil tubamusic 24. 6. 2012 10:53)

Téma: !Varování Tapco Link.usb - závady

Z ničeho nic mi na této zvukovce přestal reagovat ovladač hlasitosti pro levý výstup. pravý jde normálně. I při ubraném volume na minimum prochází na výstup signál konstantní hlasitosti a při úplném přidání na max se naopak trochu zeslabí. Mám pocit, že se to stalo při kalibraci zvukovky když jsem si zapomněl vypnout fantomové napájení mic. vstupu. při propojení výstup - vstup kabelem. Už se v tom rýpu druhý den a nemůžu na to přijít co mohlo odejít. problém je, že je to cca 4 vrstvá DPS plná smd takže cesty jdou vystopovat hodně těžko, ale spíš vůbec. Prosím o pomoc, kdyby vás napadlo cokoli co by tuhle slušnou zvukovku zachránilo, sem s tím..Díky

Web

Re: !Varování Tapco Link.usb - závady

A zkoušel jsi sluchátkový výstup?

Web

Re: !Varování Tapco Link.usb - závady

ondra Ch: sluchátkový výstup funguje normálně. jediné co je dostupné je blokové schéma. z toho je zřejmé, že sluch. mají vlastní výstupní operák. Budu problém pravě až v tom posledním operáku před linkovým výstupem. Asi už jsem ho i našel. Je tam použit nějaký 2272AC od ATYX. čím by to šlo nahradit? Potenciometr výstupní hlasitosti (běžeca a jeden kraj) je spojen s piny 7, 8 toho smd operáku. zatím mi to není moc jasné..

Web

Re: !Varování Tapco Link.usb - závady

Podle mého je to TLC2272 je to dvojitej rail-to-rail operák. To zapojení se mě nějak nezdá na noze 8 je kladné napájení a 7 je výstup druhého oz.....

Web

Re: !Varování Tapco Link.usb - závady

Nic v zlom, ale z tvojich prispevkov mam zatial dojem, ze to nemas sancu rozchodit. Ani samotne SMD svaby nie je lahke vymenit, radsej to teda posli niekomu, kto sa zaobera jemnou elektronikou, kym to neskazis este viac ako to je. Mozno sa ponukne niekto zo zdejsich.

Desktop: EVE Audio SC203+ sub EVE TS107, Asus Xonar. HT: ELAC AM180, Pioneer VSX-924-K

Re: !Varování Tapco Link.usb - závady

Zkontroluj potenciometr,jeden krajní vývod musí být spojený s GND,jestli tam není studený spoj, mohl odejít i potenciometr.....

Web

Re: !Varování Tapco Link.usb - závady

ondra Ch: Potenciometr jsem kontroloval, měl by být v pořádku...samozřejmě jsem se spletl s tím připojením. potík je na pinech 6, 7 (in-, OUT). šel by tento operák nahradit TLC272? co znamená to rail to rail? typ TLC2272 asi totiž u nás nikdo nevede.

Klasikk: Nic ve zlým ani proti tobě, ale pár smd desek už jsem osadil i opravil včetně PC desek. mám dokonce horkovzdušnou letovací stanici s nástavci na smd. Kdybych to někam poslal, tak oprava by vyšla dráž než celá zvukovka. smd totiž jentak žádný autorizovaný servis( v tomto případě Prodance) měnit u takhle laciného přístroje nebude. Snažím se zde ale nalézt radu zkušenějších, protože víc hlav víc ví..

Web

(upravil Klasikk 22. 3. 2012 3:28)

Re: !Varování Tapco Link.usb - závady

Ok Taba ked si na to trufas tak do toho smile Ja by som skusil porovnat signalove urovne na operaku funkcneho kanala a na operaku chybneho kanala. Porovnaval by som aky ide signal do oboch operakov, pokial ide rovnaky a von ide rozdielny, tak chyba je v operaku... Ak iny, asi bude chyba este pred operakom, aj ked si myslim, ze na vine bude operak. Keby dal vyrobca na vystupy ochranne elektrolyty, tak ako to byva na vystupoch vsetkych slusnych prijimacoch bezdratovych mikrofonov, tak sa vôbec nic nemuselo stat... Hold, optimalizacia nakladov... Inak TLC2272ACD SMD maju v TME, SOS... http://www.soselectronic.cz/?str=371&artnum=6482

Desktop: EVE Audio SC203+ sub EVE TS107, Asus Xonar. HT: ELAC AM180, Pioneer VSX-924-K

Re: !Varování Tapco Link.usb - závady

Před tím operákem je to v pořádku když funguje sluchátkový výstup...
Potenciometr je asi zapojený ve zpětne vazbě.
Rail to rail znamenám že výstupní napětí tohoto operáku může dosáhnou téměř hodnoty napájecího napětí...

Web

Re: !Varování Tapco Link.usb - závady

ondra Ch: tak už jsem si jist na 95% procent že to je tím výstupním operákem. Jeho druhá polovina je zapojena s potenciometrem shodně pro druhý kanál. Tam funguje vše ok. potenciometrem zapojeným na pinech 6: 2in-, 7: 2OUT se reguluje zisk operáku. když jsou tyto pini natvrdo propojeny, tak by mělo být na výstupu ticho(to odpovídá potenciometru při nejnižší hlasitosti)..
Zkusím nahradit tento operák obyčejným (Ne rail to rail). otázka zní jaký by byl nejvhodnější? Jenže otázka zní, jestli ten TLC 2272 není přímo stavěn pro nesymetrické napájení. protože pin 4 je spojen s GND a pin 8 je +5V. Bude chodit i OZ např. TLC272CD ??? ten je skladem v GESu

Web

Re: !Varování Tapco Link.usb - závady

Klasikk napsal:

Ok Taba ked si na to trufas tak do toho smile . Keby dal vyrobca na vystupy ochranne elektrolyty, tak ako to byva na vystupoch vsetkych slusnych prijimacoch bezdratovych mikrofonov, tak sa vôbec nic nemuselo stat...

Samozřejmě tak jsou kondenzátory na výstupu, ale já si ten phantom zapnul při propojení a přes ty elity prošla špička,

Web

(upravil ondra Ch 22. 3. 2012 16:27)

Re: !Varování Tapco Link.usb - závady

Pokud tam dáš TLC272 okradeš se o cca 1V max výstupního rozkmitu,jeden kanál ti bude dřív limitovat než druhý,při ubohém 5V napájení je to hodně brzo znát a mít v každém kanále jinej operák mě jde proti srsti, když už se s tím děláš dej to do původního stavu.

Jinak ja měl link Usb taky, ze začátku jsem byl nadšenej, hrála oproti integrované zvukovce pěkně, zvenku budí dojem solidnosti, kombo konektory jsou neutrik! Až do chvíle než jsem ji musel rozdělat kvuli vadnemu tantalu v měniči pro fantom. napájení. Zevnitř je to čínská sračka......

Web

Re: !Varování Tapco Link.usb - závady

ondra Ch: on ten operák je pro oba dva kanály....No co dnes není čínská sračka...

Web

(upravil tubamusic 22. 3. 2012 20:22)

Re: !Varování Tapco Link.usb - závady

Nahradil jsem ten TLC2272 obyčejným TLC272 a potvrdilo mi to že závada bylo v tomto operáku. Ta náhrada ale nefunguje dobře, ovládání hlasitosti funguje už u obou kanálů shodně, ale kmitá to a vyluzuje to při regulaci hlasitosti pískavé zvuky jak když se ladí rádio. Objednal už jsem originály. Aspoň mě to utvrdilo o tom, že je vadný na 100% tento operák. Díky za pomoc.

Web

Re: !Varování Tapco Link.usb - závady

Teď mi dorazil TLC2272 od TME. Vše šlape jak má. Díky všem.

Web

Re: !Varování Tapco Link.usb - závady

Sorry ze som Ta podcenil smile Blahozelam k oprave!

Desktop: EVE Audio SC203+ sub EVE TS107, Asus Xonar. HT: ELAC AM180, Pioneer VSX-924-K

(upravil tubamusic 6. 6. 2012 10:07)

Re: !Varování Tapco Link.usb - závady

ondra Ch napsal:

Jinak ja měl link Usb taky, ze začátku jsem byl nadšenej, hrála oproti integrované zvukovce pěkně, zvenku budí dojem solidnosti, kombo konektory jsou neutrik! Až do chvíle než jsem ji musel rozdělat kvuli vadnemu tantalu v měniči pro fantom. napájení. Zevnitř je to čínská sračka......

Teď se tu snažím řešit kondenzátorový mikrofon, nemůžu se pořád doměřit a zjistil jsem, že při zatížení mikrofonem je na phantomu necelých 20V. Na prázdno je tam cca 45V. Když dám jiný mikrofon (měně žravý), stejně spadne napětí na cca 30V.  Jak se prosím tě choval u tebe ten vadný tantal? Případně kde bych ho měl hledat?

edit: teď jsem to otevřel a jsou tam jen dva tantaly na 22uF na 16V. to má něco společného s phantomem, který má být 48V ?

Web

Re: !Varování Tapco Link.usb - závady

Už je to nějakej pátek co jsem to měl rozdělaný,už ji ani nemám. Jsou tam dva klasické vývodové tantaly jsou u nějaké nábojové pumpy přesný typ IO si už nepamatuju. U mě se ta závada projevovala pronikáním spínací frekvence do vstupu při zapnutém fantom. napájení... Fantomové napájení jsem neměřil....

Web

Re: !Varování Tapco Link.usb - závady

ondra Ch: Tak přesně to co popisuješ se mi dělo taky, jen se to dalo eliminovat použitím lepšího USB kabelu. Jenže teď zvukovky lehla nadobro. Už nevím co s tím a nápady došly...

Web

Re: !Varování Tapco Link.usb - závady

A čo si představuješ pod takým pojmom lehla smile ? Je uplně mrtvá?

Web