Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » co by jste mi doporučili?

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 39 z 39]

(upravil madeindoma 29. 9. 2011 16:12)

Re: co by jste mi doporučili?

Pokud nejseš z daleka můžeš si přijet poslechnout. Jak jsem říkal já jsem zvukově spokojen. Jen bych potřeboval lepší korekce. Mám svoje co jsem si navrhoval s přeladitelnou výhybkou ale není to zdaleka to co bych chtěl. Musím to celé předělat. Ale to až s časem. Teďka je na řadě renovace veterána. smile

BTW jsem z Moravskoslezského kraje od Opavy

Repro jsem koupil od monacoru, u nás je distribuje firma Tani Drako

(upravil pepsimus 29. 9. 2011 18:57)

Re: co by jste mi doporučili?

Aha , já myslel že si to pořídil někde z internetu. Stáhnul sem si to tvoje video a jak ti tam už někdo říkal, nehraje to špatně. Myslím že mě by to stačilo. Ale nevím teda kde to obědnat. (nejlépe z internetu) Koukal sem se a ty to máš v 168L ozvučnic,i což je docela hodně ne? na jaké to máš frekvenci? edit: za kolik že si ho koupil?

Re: co by jste mi doporučili?

Přeladitelná výhybka od 60 do 400Hz. BR nalazen na 40Hz. Napiš email na firmu Tani Drako. http://www.tani.cz/monacor/index.html máš tam mail. Napiš jim co chceš a adresu. Objednávky do monacoru posílají v pondělí a v pátek jim to vozí takže další týden v pondělí-úterý to máš doma. Poštovné vychází na 120 kč, je to na dobírku.

Re: co by jste mi doporučili?

ok děkuji, napsal sem jim email a uvidíme co odepíšou. Ale stále se rozhoduju (:D) příjde mě to docela úsměvné.Uvidím o kolik bude kappa dražší a pak se rozhodnu.

(upravil pepsimus 30. 9. 2011 10:16)

Re: co by jste mi doporučili?

Brouzdal sem po fóru a našel jsem tohle:http://imageshack.us/photo/my-images/17 … meed2.jpg/ něco takového jsem si představoval, s tym trojúhelníkovým bassreflexem.

Re: co by jste mi doporučili?

Podobny subbas vyrabalo RCF pod oznacenim 4Pro 8001 ten bol s 18" reprom


Našiel som vizorovo podobne navrhy aj pre 15" no su pre repra RCF, samozrejme podla parametrov repra, ktore tam budes davat by sa dalo upravit, aby to hralo optimalne

http://www.d-a-s.cz/planky/ostatni/RCF_ … ASS_15.pdf

Osobne sa aj mne ten "PEETCHASUB" cool paci

Re: co by jste mi doporučili?

Repreák už sem si vybral. Vemu si Kappu 15LF, SPA-15PA je o 200,- levnější, což pro mě neni žádná částka. Na kolik by ste mi doporučili ladit?39 hz?

(upravil mechanik 2. 10. 2011 1:05)

Re: co by jste mi doporučili?

djmayo napsal:

Odporucam chod si vypocut ako hra Hifi subbas s 12" a ako hra Profi subbas s 12" a s 15"... v tedy by si mal pochopit o com tocime s tym charakterom zvuku.

Profi: Silne , tvrdsie - tlakovejsie, menej prijemne na dlhsi posluch v izbe pri vysokej hlasitosti.
HiFi meksie , prijemne  - viac od spodu, slabsi atak - vo velkej miestnosti a vonku slabsi dostrel, lebo ma nizsi prikon.

ide o to ako sa k reproduktoru pristupuje, podla toho hrá, nič mu napríklad nebráni dať PA do velkého objemu a nízko naladiť, potom to napríklad nebude znieť ako PA wink  aj ked určité rozdiely sa nestratia, napríklad príkon (nemyslím výkon) reproduktorov...

pepsimus, nasimuluj si to vo WinISD alebo amplion

(upravil pepsimus 2. 10. 2011 15:54)

Re: co by jste mi doporučili?

Ty prgramy mám oba, ale neumím v nich moc dobře pracovat.O něco se pokusím.
edit: ty trojúhelníkový bassreflexy sou fakt maso. djmayo ty by si to dokázal nějak přepočítat?

(upravil djmayo 2. 10. 2011 17:48)

Re: co by jste mi doporučili?

Použil by som verziu pre L15/55AK malo by to s tých pre Kappa15LF najviac vyhovovať. Dalo by sa do toho púšťať tak 300-350W. Simuluje sa to ťažko, lebo v tých rohoch sa to divne správa akoby sa dľžka tunela predľžila (keď sa dá dľžka ako vide v simulácii, bude to v reále naladené o hodne nižšie), preto keď sa to v simulácii nahradí 2 obdľžnikmi 15*15cm (ekvivalentná plocha) treba dľžku Lc (rozmer B v pláne) dať krát bulharská konštanta 0,55 vtedy to sedí. Pre istotu ak máš možnosť tak daj zmerať impednčku a fázu či to je naladené tam kde chceš.

Upozorňujem že bas s profi repra bude iný ako si zvyknutý z HiFi, lebo to má menej poddajný záves a negeneruje to toľko harmonických a ten zvuk bude dosť úderný a nie pohodovo mäkký.

(upravil pepsimus 3. 10. 2011 21:21)

Re: co by jste mi doporučili?

Nejsem si jistý, jestli to chápu správně. Oběm ozvučnice pro L15/55AK by měl být 130 L, ale když vypočítám 470x550x650 tak to výjde okolo 170L.Moc nerozumím těm číslům, to je udávaný vnější rozměr? A nejde mě do hlavy ten B rozměr. Mám dát Bx0.55 a nebo ho nechat tech 31cm?Zdá se mě to docela velký 4x 31 cm ne?
edit: kamarád má 12" sub a má u něj 70mm průměr bassreflex. Někde jsem četl, že průměr bassreflexu by měl odpovídat velikosti repra v palcích a tak se ptám má to předělat?

Re: co by jste mi doporučili?

Su to vonkajsie rozmery. Ked odpocitas od toho hrubku dosak 18mm tak ti vide objem daco pod 140l a od toho treba odpocitat objem BR tunelov, tak tych 130l cisteho tam aj vide. Ten rozmer B je celkova dlzka BR tunelov (dlzka tej dosky co je ustavena  za tymi trojuholnikovimi dierami) na obr. to az tak nevidiet - nieje to fotene z uhla, to je  fakt...

http://www.d-a-s.cz/planky/ostatni/RCF_ … F_BASS.jpg

Re: co by jste mi doporučili?

ale nieco zabere aj reprak aj vystuz aj to treba odpocitat

(upravil pepsimus 4. 10. 2011 20:09)

Re: co by jste mi doporučili?

ok , ještě bych se chtěl zeptat na jednu věc. Ta ozvučnice v návrhu neni přesně čtveratá a já bych jí chtěl čtveratou. Takže bych se chtěl zeptat, jesli by šlo dat místo 550 (výška) 510 a místo 470 (šířka) taky 510 a zbytek bych zachoval podle tabulky (jen sem sečetl 550+470/2 takže objem bude zachován). Délka 650 a délka br 310 (z vnějšku). opravte mě jestli se pletu.

Re: co by jste mi doporučili?

Ked tam vojde repro medzi trojuholnikove otvory + 18mm k tomu bude to OK, nakresli si to pre istotu na papier v mierke , novizera ze to vide.. Ako pises objem zostane zachovany a aj dlzka BR tunelov taktiez, nemal by byt problem. Ten uzi rozmer navrhar zvolil asi z dovodu aby mal rovnaku sirku satelitov aj subbasu..

(upravil pepsimus 5. 10. 2011 17:02)

Re: co by jste mi doporučili?

Odpoledne si to nakreslím a řeknu jak to vychází. Udělám si k tomu i ten návrh, pak to sem postnu. Kdyby to chtěl taky někdo dělat.

Počítal jsem ten objem a když odečtu BR, tak budu na nějakých 128L. Neni to málo? když musim ještě odpočítat tlumení nějaký vzpěry,repreák atd?

(upravil pepsimus 27. 5. 2012 16:34)

Re: co by jste mi doporučili?

bump! smile takže něco jsem stvořil, je to jen prozatimní. ještě budu přestřikovat nejspíše. jak to hraje ještě nevím, musím dopatlat znásilňovač.
osazené kappou 15lfa.

Spoiler

http://xipic.eu/ufiles/dm3nxd5s_SDC11233.JPG

Re: co by jste mi doporučili?

pěkný, pěkný

Web

Re: co by jste mi doporučili?

díky, smile. už to pomalu dotahuju do konce a začínám přemýšlet nad satelity k tomu. L+P nevím čím to osadit, zatím jsem se teda po ničem moc nekoukal. co by se k tomu hodilo?. smile

Příspěvky [21 až 39 z 39]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » co by jste mi doporučili?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£