Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Ostatní technika » Napájení více konců

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [7]

Téma: Napájení více konců

Zdravím, rád bych zjistil jak správně prodrátovat více koncovejch zesilovačů tak, aby so co nejvíc snížil vliv zemních smyček. Mám 5x LM3886 konec a teď jak na to.
Buď jedno trafo s pěti symetrickejma vinutíma pro každej modul zvlášť. To je sice jak sem se tady na fóru dočet nejlepší, ale nevim jestli je to už vůbec možný takový trafo si nechat udělat a pro né až tak high end zesilovače jako LMka snad i zbytečný. Nemluvě o ceně takovýho trafa.
Pak mě napadaj už jenom dvě varianty a to za trafem dát festovní můstek + filtry pro všechny konce společně. A nebo u každýho zesu vlastní můstek + filtry.
Jeslti sou jiný kombinace, který mě nenapadli tak se rád přiučím.

Re: Napájení více konců

IMHO nejrozumejsi v tomto pripade bude uzemneni do hvezdy. Proste si predstav jak to udelat, aby zadne smysky nebyly...

Vice napriklad zde: Grounding - diyaudio.com

(upravil j_paseka 10. 4. 2012 21:51)

Re: Napájení více konců

Ono to dimenzování nemusí být nějak markantní. Předpokládám, že zesilovač bude na sledování filmů 5.0 s prostorovým zvukem, že?
Ono vycházejí ty hodnoty astronomické ale to platí pro sinusový signál ale ten asi zesilovat a pouštět do beden - poslouchat nebudeš. U přirozeného signálu, hudba, zvuk ty hodnoty jsou mnohem menší.

Stačí 40A můstek alespoň 3x 4G7 - 10G na větev a šmitec. Samozřejmě cesty na desce zdroje co nejsilnější, hlavně zem - GND. A zemnit do jednoho bodu. Nejlépe na zem ve zdroji, kde jsou připojeny filtrační "kýble" - kondenzátory.

Re: Napájení více konců

Zemění do hvězdy dobře, ale spíš mě vrtá hlavou jestli je lepší použít pro každý blok vlastní zdroj a nebo jeden pro všechny. Přesněji trafo - můstek - velká kapacita - rozvod ke každému modulu - blízko k zesilovači další větší kapacita - těsně u nožičky keramika. Nebo trafo - rozvod ke každému - můstek pro každý modul zvlášť - velká kapacita  pro každý zvlášť, která je  blízko k modulu a keramika u nožičky. Nebo je to ve výsledku jedno jakou zvolim variantu?
Jinak čtení na dobrou noc vskutku kvalitní smile

Re: Napájení více konců

Pokud nemáš pro každý zesilovač separátní vinutí trafa, použij velký centrální usměrňovač a velké zdrojové kondy, krátké a masivní zemní spoje, a vhodné rozmístění. Pokud nemáš vstupy řešeny diferenčně a rozděleny GND vstupu a výkonové GND, pak se nějakým potížím s brumem neubráníš.

Web

Re: Napájení více konců

Nevidel bych to tak zhave - hlavne je treba to zemneni do hvezdy dodrzet dusledne - tzn. signalovou zem od vsech cinchu take privest do jednoho bodu a ne ke kazdemu zesilovaci zvlast koaxialnim kabelem - koaxial nevadi, ale opleteni nesmis spojit s cinchem. Rovnez repraky musi mit zem privedenu z jednoho bodu a ne ze zesilovace.

Stavim neco podobneho, ale v class D pulmustku - tam si nemuzu moc vybirat, protoze kdybych to spojil pres jednu kostku, mohlo by to dopadnout blbe (rozvoj uderu). Planuju k tomu vsemu jeste zavrit trafo do plechoveho chlivecku smile

Re: Napájení více konců

Mám si nechat navinout na trafo vinutí zvlášť pro každý zesilovač nebo bude stačit jedno vinutí pro oba? Chci 2xSPV100P

Příspěvky [7]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Ostatní technika » Napájení více konců

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£