Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zdroje signálu » Tesla 409U

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [15]

Téma: Tesla 409U

Dostal jsem od kamaráda tohle rádio vypadá jako funglovka, ale nemá napájecí šňůru. Bohužel ani nikde uvnitř nic ustřiženého. Nevím kdo by tak hodný a vyletoval ji mad  .Tak by jsem byl rád kdyby někdo věděl kam ji připájet. big_smile .Popř. jestli nemá schéma od tohoto rádia.

Re: Tesla 409U

Díky , já jsem nic nemohl najít. hmm smile

Re: Tesla 409U

Žárovka tam není ani jedna hmm bohužel teď takové nemam... nešlo by to nějak nahradit/obejít?

Re: Tesla 409U

Šnůra je připájená na volné kontakty síťového vypínače. Žárovky tam patří 0,3 A, napětí je celkem libovolné, dává se 6,3 V. Takové žárovky se dají normálně koupit. Náhradu něčím jiným vřele nedoporučuju, protože ty žárovky zároveň slouží jako síťové pojistky. Před prvním zapnutím je velmi žádoucí vytahat elektronky a připojit mezi kostru a kladný pól filtračního elytu přes odpor 10k zdroj napětí asi 300 V a sledovat úbytek na odporu. Musí časem klesnout pod 10 V. Zároveň je vhodné vyměnit kondenzátor C36 za kvalitní svitek na napětí aspoň 400 V. Bez těchto kroků by při zapnutí hrozilo zničení elektronek.

Web

Re: Tesla 409U

Ano, to souhlasí. Buď regulační transformátor, nebo žárovku cca 40W v sérii s přístrojem.

Web

(upravil Hanz 25. 1. 2012 23:33)

Re: Tesla 409U

Tak jsem rádio úspěšně zprovoznil, jenže pár dnů od "opravy" jsem se chtěl doma pochlubit a k mému překvapení se při zapnutí spálila žárovka. Po kontrole jsem nikde nenašel žádnou závadu, tak jsem tam dal novou žárovku (6.3V, 0.3A) a rádio fungovalo. Po pár zapnutí se opět spálila ...nevíte čím to může být? Jinak jak psal Peca_303 tak jsem vše udělal.

---------------------
Jestli to nejde jednoduše popsat/identifikovat tak napište ať se na to vy*eru. Elektronkovým věcem bohužel moc nerozumím, tak to nechcu podělat úplně.... Umím hlavně s mikroprocesory a PLC :|

Re: Tesla 409U

Nárazový proud seriově spojených vláken elektronek je výrazně vyšší než jmenovitý. Žárovka to nemusí dobře snášet.

Dal bych tam třeba 0,5 A žárovku, nebude svítit naplno ale vydrží. Nebo řešení používané v elektronkových televizích - NTC termistor v serii s žárovkou a žhavením elek.

To rádio má určitě volič napětí, nastav ho na nejvyšší možnou hodnotu... někdy tam bývá i volba 240V. Jak je to u tohodle nevím a hledat schéma jsem líný.

Web

Re: Tesla 409U

Díky, jo je tam na volbu 240V, ale to tam mám...Tak tam koupím žárovky na 0.5A a dam vědět.

Re: Tesla 409U

Ty žárovky musí vydržet, i když jsou 0,3 A. Spálí se hned po zapnutí, nebo až když se nažhaví lampy?

Web

Re: Tesla 409U

Už to vidím, ony jsou v serii s celym rádiem, čili pokud se přepálí až po nažhavení elek může to dělat i svod hlavního elytu a tak.

Web

Re: Tesla 409U

Přepálí se hned, ale jak jsem psal jen někdy... Doma jsem našel jednu na 0.5A, tak jsem jí tam dal s tou 0.3A a zatím hraje. Pouštěl jsem ho 5x na 20 minut vždy s pauzou 60 minut. Nevím jestli se to dá takhle testovat ale u jednočipů takto zjistím chyby. smile

Re: Tesla 409U

Vzhledem k tomu, že jsou obě v serii, tak jsi to tímto moc nepořešil smile

Možná holt ty dnešní žárovky nevydrží tolik co ty původní.

Web

Re: Tesla 409U

Žárovky jsou díky pár chytrým hlavám v Bruselu v nemilosti.......kvalita těch dnešních je díky tomu katastrofální.....

Web

Re: Tesla 409U

Ono by se taky mohlo stát, že by nám nařídili montovat do rádií úsporky!

Web

Re: Tesla 409U

ja by som to otvoril ,a tam gde je napájací kokektor /zv 2-3 droty/ tak veľa štastia!!!

Příspěvky [15]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Tesla 409U

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£