Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reprosoustavy » ARN 6618+nejaké výšky

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [8]

(upravil Pegass 11. 8. 2007 18:07)

Téma: ARN 6618+nejaké výšky

Mám doma bedničky 2pásmo 6618 s výškami Alphard TW 310. Bedňa je bassreflex, čo sa pre 6618 nehodí a tiež to má malý objem len 15l, takže další problém. Bohužial bedne som robil v časoch keď som si reprák vyberal podla toho ako vyzerá:D (nie podľa parametrov) a bedňu som som poskladal len tak, aké rozmery ma napadli. Bedňe neplánujem meniť, ale ten BR by som upchlal nejakým výškačom (ak to má vôbec pri takomto objeme zmysel).
K 6618 sa vraj hodí ARV 089 alebo čo iné? Aby bolo jasno ten výškač Alphard by som tam chcel nechať a pridať ďalší miesto BR. Ten alphard nehrá zle, ale treba mu pridať trochu na EQ, lebo inak sa mi zdajú tie výšky akokeby trrošku tlmené. Ale to je možno aj preto že výškač je 8ohm a som niekde čítal (možno aj tu), že výšky sa dávajú 4ohm. Inak to ako celok hrá celkom uspokojivo.

Takže aby som to zhrnul: k tejto kombinácii 6618+Alphard TW310 pridať ďalšie výšky, tak aby to sedelo aj po zvukovej stránke aj vizuálnej. (predsa len k tomu okrúhlemu alphardu by sa hodilo tiež niečo okrúhle a to 089 zrovna nie je).

P.S.: prosím o rady, nie odpovede typu: "hoď to do koša", "vyser sa na to", "bedne sú na hovno" (to viem aj sám:D)

Re: ARN 6618+nejaké výšky

Tak ten Br ucpi, ale opravdu to chce jinou bednu. Bez br to bude mít málo basů, ale zase zmizí hučení. No výšku bych tam další nedával je to blbost, bude hrát jinak než ten Alpahrad. Nevím jestli se ti nechce dělat nová bedna tak třeba jen nové člo nebo tak . . .

(upravil Pegass 11. 8. 2007 20:11)

Re: ARN 6618+nejaké výšky

No to by šlo vymeniť len prednú stenu, ale na bedni je už potiahnutý koberec a dávať ho dole je blbost. Takže jedine upchať nejak ten br. Že bez br to bude mať málo basov, to by ma až tak nesralo, mam k tomu ešte sub. Inak keď len tak rukou ucpem br tak nepočuť zmenu (možno len v tých basoch), alebo som hluchý:D. To že to bude hrať inak ako Alphard mi je jasné, len ma napalo že by to možno šlo skombinovať s nejakým ďalšou výškou (lepšej kvality).
Alebo kúpim kúpim ešte dva také isté Alphardy a zapojím ich paralelne a bude z toho 4ohm a možno to bude hrať lepšie ako tento jeden 8ohm, neviem...

Re: ARN 6618+nejaké výšky

Ucpi to špuntem, nebo překopej výhybku a dej tam střeďák.

Re: ARN 6618+nejaké výšky

Streďak tam nedam lebo na to nie je miesto big_smile, tak už to len nejak upchať.

Ak niekoho ešte niečo napadá tak len píšte.

Nikto nemá už žiadny nápad okrem toho čo radí Karlos?

(upravil bersoft 14. 8. 2007 6:00)

Re: ARN 6618+nejaké výšky

je divne ze vysky jsou tlumene, maji citlivost 92 db, tj. vetsi nez za 6618, jakou tam mas vyhybku? mozna je mas jen moc utlumene ... jinak v tak male bedne 6618 moc hluboko nehraje, mam neco podobneho, a hadal bych tomu tak 70Hz + ... idealni by bylo vymenit 6618 za 5618 nebo 188/8 nebo neco podobneho

Re: ARN 6618+nejaké výšky

Ano citlivosť majú vyššiu ako 6618, ale keď to zapojím bez korekcií tak sú tie výšky také divné(slabé, nevýrazné), s korekciami je to celkom ok, ale môže to byť aj tou výhybkou. Je to jednoduchá výhybka (domáca výroba), doladené poďľa "ucha", takže nič moc, ale aj tak keď som tam zapojil na chvíľu starý Tesla výškač, tak to hralo čistejšie ako ten Alphard, takže veľkú vinu by som tej výhybke nedával.

Re: ARN 6618+nejaké výšky

ARN 6618 mám v trojpásmu uzavřence 25l a hraje mi od 36Hz. Celkem dobrej reprák -za ty peníze. smile

Web

Příspěvky [8]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reprosoustavy » ARN 6618+nejaké výšky

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£