Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Tesla AZK 183

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [7]

(upravil TriskaLukas 6. 3. 2012 18:08)

Téma: Tesla AZK 183

Dobry den sehnal jsem si toto univerzalni kombo, az na male drobnosti fungovalo tak sem ho rozebral pripajel dva utrzene dratky a od te doby nefunguje . BYl to dratek ke kondenzatoru a druhy k termostatu.Na kombu jsou tri vstupy a vsechny fungujou signal z nich vychazi pote je celkove ovladani hlasitosti a tam uz si tak jistej nejsem a pak koncovy zesilovac.kdyz otacim potenciometrem pro celkovou hlasitost tak z reproduktoru vychazi obri rany jako by se nekde neco zkratovalo nebo probyjelo jen tak sem se na to podival a zadny cesticky ani kontakty zkratovany nejsou.Presne tohle delalo i v dobe kdy kombo plne hralo ale nak sem si s tim hlavu nelamal ale myslim si ze pripajenim dvou dratu na misto kam patrili sem nemoh nic zkazit.Nevite cim by to mohlo byt a nebo jestli by nekdo z vas dokazal sehnat schema.... ja sem zjistil ze rady AZK 181, 182, 183 meli stejne koncove zesilovace a byly dosti podobne .Dekuju predem za odpovedi

Re: Tesla AZK 183

Aký kondenzátor a aký káblik máš na mysli? Mohol by si to upresniť? Urob foto ak sa dá.
V AZK 183 je jeden kanal dosky zosilovača aj s ochranou. Presne to iste ako v zosiku AZK 210. Ten zosik je v mostiku 100W/8Ohm, 2 dosky a 4 x KD503.

Re: Tesla AZK 183

To budou zřejmě ty klasický vrábelský můstky, stejný nebo podobný jako v AZK 193, ve kterých jsem se nedávno taky hrabal. Ty rány může způsobovat špatný potenciometr, zkus ho vyměnit a propájej studeňáky na deskách, zvlášť ty odporový spirály se občas rády uvolní.

Re: Tesla AZK 183

smile

Web

Re: Tesla AZK 183

Leoši hádám, že ten smajlík nevěstí nic dobrýho... smile

Re: Tesla AZK 183

Ten MASTER potenciometer samozrejme vymeň TP160 25k/G je odfajceny. smile) No a este jedna poznamka k tým šupám jak z dela. Ono sa už stalo potižto, že po takých šlehách sa odfajcil aj reprák. To 100W ARO zas vsetko nevydrží tie vysky 8xARV161 cez ten kond. mozno ano.

Re: Tesla AZK 183

No tak teprve teď sem si to přečetl .. kombo už funguje ... takže nakonec sem vyměnil ten potenciometr (nakonec mě to taky napadlo big_smile) a ten ty rány vyřešil přičemž Master ma vstup z korekčniho zesilovače a ze zadního panelu který se dá využít  na to že to je jak aktivní reprobedna takže sem ten výstup z korekčního zes. napájel na ten "externí" a funguje to hraje bez problému občas v tom trochu šumí někdy víc někdy míň ale to sem neřešil takže nwm co na tom Masteru je špatně ale sou tam tranzistory a ten jeden se hřeje tak 80-90 stupňů C .. ale je s tim takovej problem byl špatně vloženej v patici a hřeje se tak sem ho tam dal správně tak aby v patici seděl a hřál se ještě víc .. TAk mam ho zkusit vyměnit??a nemužou se mi zničit snímače na kytaře když jsou s tim takovyý problémi?? protože tuhle se nám stalo že já sem se držel strun kamoš se držel strun svoji kytari ja taky svoji a kdyz sme se dotkli rukama tak sme dostali solidni šlehu asi jako z el. ohradniku jenze to brnelo furt a ne jenom rana proste to trvalo tak učitel mi řekl že tam budou problémi s uzemněním ... a když se dotknu čehokoliv kovovyho na kytaře (struny kobylka ladíci koliky..) tak v reproduktoru trochu lupne a kamosovy se to taky stava a to ma novej aparat ... jde mi jen o to abych si nezničil kytaru .          jinak aparát funguje tak jak sem popsal na začátku kdyby ste k tomu potřebovali naky fotky nebo lepsi popis čehokoli tak to napiste a ja to trochu rozepisu  ...diky moc

Příspěvky [7]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Tesla AZK 183

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£