Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač Transiwatt TWM 140 studio

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [12]

Téma: Zesilovač Transiwatt TWM 140 studio

Zdravím , tento zesilovač mám už asi 4 roky ale před 3 roky když jsem ještě neměl staré konektory na reproduktory tak jsem je připojoval tak že jsem oholené dráty přímo od reprobeden zapojoval do výstupů ale dráty se mi povytáhly a výstupy se vyskratovaly.Praskaly pojistky F 2,5A.Dlouho se mi tady válel nefunkční ale nedávno jsem se pustil do opravy.Vyměnil jsem koncové tranzistory KD607 a KD617+budiče KU611 (podařilo se mi sehnat stejné nové komplementární páry tranzistorů+budiče takže jsem nemusel nic nahrazovat novými).Pojistky už nepraskají.Než se zezilovač rozbil tak jsem ho používal ke dvoum reprobednám 6Ω 15W a byl jsem s ním naprosto spokojen , hrálo to pěkně.Potom když odešel jeden kanál tak jsem ho používal na reprobednu 4Ω 100W a hrálo to taky pěkně.Pak se mi povedlo spálit i ten druhý kanál.Nyní po výměně koncových tranzistorů i budičů nehraje jeden kanál (jen to v reproduktoru vrčí) a druhý sice hraje ale špatně (ne jako dříve).Když zesilovač zapnu tak to v obou reprobednách začne vrčet (dunět) a u toho kanálu který hraje se to po chvilce promění v šum ale ten druhý (nehrající) pořád vrčí.U kánálu který hraje se normálně ohřívají rezistory i budiče (tranzistory moc ne ale když to zapnu tak to jen na chvíli takže se ani nestihnou nahřát) ale u nehrajícího kanálu je vše studené.
Poraďte prosím jestli někdo ví co s tím je.Předem děkuji za odpovědi.

Re: Zesilovač Transiwatt TWM 140 studio

Tisíc a jedna příčina... může to i kmitat a to bez osciloskopu dohromady nedáš... Odkud jsi, že bych na to mrknul?

V tom kanálu co nehraje bych vyměnil ještě KC507 zapojený před budicím KUčkem. Ale bacha, musí se tam dát vybraný typ (na Uce).

Web

Re: Zesilovač Transiwatt TWM 140 studio

Jsem z České Lípy.Osciloskop mám Tesla TM694 ale ten musím dát ještě dohromady protože tu čáru nemám přes celou obrazovku.Ty tranzistory KC507 a KC509 jsem chtěl taky vyměnit ale pak jsem to nechal takže ty vyměním.

Re: Zesilovač Transiwatt TWM 140 studio

Neměň nic, dokud si nejsi 100% jistý, že je dotyčný prvek v prdeli. Povyměňovat všecko umí kdejaká píča, ale odhalit a vyměnit jen příslušný kus, to umí jenom někdo.
Doporučuju jako první jít po KU611, pak po odporech /2x150R-6W/ v jeho kolektoru a pak teprve zkus změřit KC507, ten tranzistor je ve výrobě vybíraný na Uceo 70V a více, nejlíp se nahrazuje tranzistorem KC237V s trochu větší betou /ony mají normálně betu tak do 80, je potřeba vybrat kus, který má Uceo okolo 80V a betu kolem 150. Popřípadě jestli máš, tak nahradit tranzistorem KC639 s betou taky kolem 120-150.
KC509 nech na pokoji, ty neodcházejí vůbec, nemají ani proč.
Pořádně podotahuj šrouby KUček a KDček, bývají hodně volné.

Web

Re: Zesilovač Transiwatt TWM 140 studio

Jestli se na to cítíš, OK, hodně zdaru. Jen o nedopras ještě víc než to je smile Jestli se na to necítíš, můžeš mi to poslat.

Web

Re: Zesilovač Transiwatt TWM 140 studio

Měnit nic nebudu nejdříve to změřim.Ty budiče KU611 jsou nové a odpory /2x150R-6W/ jsem měřil ty jsou taky v pořádku takže zítra jestli budu mít čas tak přeměřim ještě ten tranzistor KC507 pokud bude špatný tak se ho pokusím sehnat protože bych ho nerad nahrazoval jiným.KUčka a KDčka jsem měnil takže šrouby u nich jsou dotáhlé.Na to prasení si dávam pozor všechno dělám opatrně.Nerad bych ten zesilovač někam posílal protože je velký a těžký takže to zatim zkusim sám ale kdybych už si fakt nevěděl rady tak bychom se domluvili.

Re: Zesilovač Transiwatt TWM 140 studio

Tak si ale uvědom, že tu KC507 je třeba vybrat z dosti velkého počtu kusů, aby měl Uceo aspoň 70V. To, co se dneska prodává u "doprodejců" je už stokrát přebrané a takový tranzistor se prostě koupit nedá. Seženeš ho leda tak, že požádáš někoho, kdo má zásobu většího počtu kusů koupených ještě před rokem 1989 a potřebný tranzistor ti vybere. Celkem to chápu, pokud jsi sběratel, nebo z jiného důvodu trváš na originálním osazení - pokud ale sběratel ani "originálista" nejsi, tak potom tvůj přístup nechápu.

Web

Re: Zesilovač Transiwatt TWM 140 studio

Já to sbírám a všechny tyto staré zařízení (většinou to je Tesla) se snažím osazovat originálníma součástkama.

Re: Zesilovač Transiwatt TWM 140 studio

Mala odbocka. Zrovna jsem zprovoznil TW140 co mi prisla v pondeli postou. Majitel predtim, nebo "znamy" co mu to opravoval jsou asi docela experti. Takze takovy maly vycet: spalena dioda v mustku (KY712), misto KC509,507 plastove KC148, dale nevim jak, sem jim povedla exploze vyst.elitu praveho konce..nahradili ho 2m2/40V coz je k lepsimu, ale na druhy kanal uz opomneli. Tu explozi sem vysoudil podle pritomnych zbytku kusu dielektrika na propojovacich dratech k dps konc.tranz. Pak si jeste nekdo potreboval prohodit kanaly na sluch.vystupu..prerypla med a ohavne propojky, dal uz radeji nebudu popisovat. Takze suma sumarum zesilovac dostal zpet co tam ma byt (az na vyst.elity ty jsem dal oba stejne 2m2/40V), asi slaba pulhodinka prepajovani studenaku a cinovych hromadek, osadit pojistky a stroj opet jede. Nekde tu Sinclair ochotne popisoval (za to by mu mnozi meli podekovat) dalsi upravy a vylepseni...zvyseni kapacity zdroje atd. atd.  Urcite na to nekdy prijde.

Re: Zesilovač Transiwatt TWM 140 studio

Mám asi 20ks povybíraných KC507 na Uceo=80V a pak mám ještě asi 500ks NDRáckých SF829D, které se vybírat nemusejí, páč mají standardně 120V.Napiš si mailem, co potřebuješ a já Ti to za pár babek pošlu. Na TWčka mám všecko.

Web

(upravil DJ_Rix 13. 1. 2012 17:12)

Re: Zesilovač Transiwatt TWM 140 studio

...

Re: Zesilovač Transiwatt TWM 140 studio

Sinclair díky za nabídku nejdříve musím zjistit co všechno budu potřebovat aby to když tak bylo na jedno poštovné.V neděli jsem zesilovač měl rozebraný abych přeměřil ten KC507 ale nenašel jsem ho.Stáhl jsem si schéma a podle toho jsem zjistil že je tam místo toho KC507 nějaký plastový jen s označením (E U3  C 37).Jeden KC507 jsem dnes koupil nový ale nevím jestli ho tam mám dát popřípadě koupit ještě jeden a dát ho za ten plastový i v druhém kanále.

Příspěvky [12]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač Transiwatt TWM 140 studio

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£