Téma: ARN 230/8 + DT300 (??)

Chcel by som si zbastliť túto kombináciu do 25l BR "škatule" ladenú na 45Hz alebo 30l na 38Hz a moje otázky znejú:
-podľa simulácie vo WinIsd mi tam (v tej 25l verzii) vyskakuje hrb nad 50Hz o +5dB, v tých 30l to už nie je až tak zlé,pomôže to tlmením nejak zarovnať,resp. utlmiť?? (ale tlmivom pri tak nízkych kmitočtoch asi nie)
-k tomuto 8" je potreba výškáč s čo najmenším fs, je tá 300vka vhodná alebo sa musím zmieriť s tým že dvojpásmovka 8" + výškáč nebude nikdy tak približne vyrovnaná ako 3p??
-pomoc s výhybkou,kde cca deliť a či tomu DTčku stačí strmosť -6dB/okt??

Len pripomeniem že mi ide v prvom rade o prehrávanie samplovanej hudby typu hh,r&b,sem tam dnb takže ten peak +pár dB "tam nižšie" snáď pomôže len mám obavy z prebasovania toho pásma,aby ma zas nebolela hlava z toho,keďže mi hudba doma hraje aj hodiny a hodiny...a samozrejme mám predstavu podania "nevtieravých" vyšších frekvencii,,nechcem postaviť dačo sebadeštruktívne čo ma privedie k migrénam a vyhodím to po pár dňoch z okna,aj keď z druhého patra na trávu by som tomu moc neublížil..o nejaký projekt s 8" 2pásmom sa tu už pokúšal dakto len to akosik zapadlo prachom ešte skôr ako sa  dostali k návrhu..
Zos mám 100W, na čele s TDA7250,na ktorého kvalitu sa sťažovať aspoň ja nemôžem,skôr na inboard zvukovku ktorú plánujem prezbrojiť niečím solídnejším..v minulosti som staval stľpy s osadením od SALka,ale ako moje poslucháčske nároky stúpali a nejaké tie piatky strávené štúdiom a posluchom hifi,tak som postupne začal demolovať jeden po jednom (síce to sa začali aj same a bez pomoci) a bez citu,ale to je na OT..
Neskôr budem pomýšlať nad sub,ktorý by mohol uspokojiť zas filmovú záležitosť čo by šiel trocha hlbšie..ale to budem robiť pokusy s pasívom,snáď s nejakým pozostalým SALkom,aspoň po smrti budú užitočné

Re: ARN 230/8 + DT300 (??)

Sorry za OT, si z Érsegújváru? smile
Ja kúsok poblíž, Kolta City...

Web

Re: ARN 230/8 + DT300 (??)

OT..kua tuná nefunguje niečo ako PM??
Hm Kolta,aj mám tip kto by si mohol byť,ak si chodil na elekto SPŠE..hej z NZ,ale to ersegneviem čo si si mohol odpustiť..konec OT a sorry..

Re: ARN 230/8 + DT300 (??)

arn 230 už je v prodeji?

Web

(upravil VoluMass 9. 10. 2009 1:33)

Re: ARN 230/8 + DT300 (??)

No ono to je len projekt "chcel by som"..nakoniec asi zakopnem o nejaký tiež monacor,len som zvedavý na reakcie na túto kombináciu..v predaji nieje ale pokial by sa s tým DTčkom podarilo nasimulovať niečo solídne tak som ochotný si počkať..
A napadlo mi že keďže zdroj signálu je PC, tam by nemal byť problém útlm na deličke proste umelo doladiť ekvalizérom..ale predsa len...nie je to ono.

Re: ARN 230/8 + DT300 (??)

Chyna: to, co předvádí TVM s tou červenou poznámkou pod produktem (možná už půl roku), mi nějak nejde dohromady se solidní firmou. Solidní firma, pokud by měla vyčerpanou kapacitu, by produkt z všeobecné nabídky dočasně vyřadila a nemazala lidem med kolem huby. sad

Re: ARN 230/8 + DT300 (??)

tak tak

Web

Re: ARN 230/8 + DT300 (??)

VoluMass: Já tam žádný 5dB hrb nevidím a už vůbec ne na 50Hz

http://s4.postimg.cc/ima0vob7d/2805_arn230.jpg

Re: ARN 230/8 + DT300 (??)

Tak tomu fakt nerozumiem,mne to fakt tak ukazuje,a parametre mám všetky správne zadané..

Re: ARN 230/8 + DT300 (??)

Ani žadný hrb vidět nemůžeš,protože tam nemáš skutečnou cháru konkretního repra.Je to pouze simulace.

(upravil Jurawood 26. 11. 2009 19:36)

Re: ARN 230/8 + DT300 (??)

feliz: ARN230 nemá rezonanci 45Hz

oprava: tak jo má sorry

Re: ARN 230/8 + DT300 (??)

Občas mám choutky založit lamakoutek.

Re: ARN 230/8 + DT300 (??)

antonio: To bylo na mě? jen jsem mrkl na TSka a je tam nějaká divná Fs, toť vše..

Re: ARN 230/8 + DT300 (??)

Na všechny lamy co lamí a ještě k tomu radí.

Jaká divná fs, kde? Feliz o rezonanci 230ky nikde nemluví.

Re: ARN 230/8 + DT300 (??)

Volumass vidí hrb a Feliz ne, jestli se teda nepletu tak mají rozdílně zadaný Fs a to o 10Hz. A já neradím jen jsem upozornil. Ale když mě někdo nazve lamou tak mě to celkem znechucuje něco dál se dozvědět, kdybych o tom neměl vůbec šajnu tak neřeknu

Re: ARN 230/8 + DT300 (??)

Pokud VoluMass vidí 5dB hrb, zadal to blbě celý, fs o 10Hz menší by ho nevytvořila, naopak. To, co TVM píše v datašitu - 35Hz tam nahoře, není fs adekvátní k parametrům níž. Koukni co je napsáno u impedance.

Já když postupně zjišťuju nové věci, musím si říct, že lama jsem a to v tom plavu už nějaký čas, pořád se vynořují další a další poznatky a je toho tolik... nemysli si.

Re: ARN 230/8 + DT300 (??)

Včera mi přišli ARN 230 i 180, takže oboje už prodávaj. Jsou pěkný i na posilování. Oproti předchůdcům dost přibrali, ale vypadají slušně. Měl jsem je objednané od září. Tak už by mohli smazat tu červenou poznámku. Za ty peníze solidní reproduktory.

Re: ARN 230/8 + DT300 (??)

Oni zase dojdou, mě by zajímaly změny oproti starším kusům, když se měnil ten dodavatel.

Re: ARN 230/8 + DT300 (??)

antonio: musím povedať že s odstupom 2 rokov od založenia tejto témy úplne chápem Tvoj postoj k začiatočníkom a taktiež musím uznať že som bol ozaj lama lamovitá lol ale tak človek sa učí a furt treba niekde začať, či sa to už ostatným páči alebo nie. Tiež často krútim hlavou nad niektorými prípadmi (aj nad sebou), ale tiež som nebol iný. Toľko k tomu.