Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zdroje signálu » Tesla NC452 gramec

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [20]

Téma: Tesla NC452 gramec

Asi je to dobrý gramec, ale občas zpomalí nebo zrychlí, takže tam asi bude dojebaná ta gumka, co přenáší pohyb z motoru na talíř. Dá se s tím dneska ještě něco dělat? Přenosky se do něho ještě dají sehnat?

Kdyby ta gumka šla sehnat, kde a na kolik by to mohlo vyjít? Nechcu do něho moc investovat, chci si koupit a přehrát jednu desku smile

Re: Tesla NC452 gramec

www.ame.cz

Re: Tesla NC452 gramec

Jelikož v tomto případě budou otáčky řízeny elektronicky, tak se asi pomalu připravuj na něco horšího než obyčejný řemínek.

Re: Tesla NC452 gramec

Sejny: Podle mě prokluzuje ta gumička, co je mezi motorem a talířem, nic víc.

Re: Tesla NC452 gramec

Volovina, hmotnosť taniera u NC 452 je zárukou, že ku krátkodobej odchylke menovitých otáčok nedochádza. Pokiaľ by to mala spôsobovať gumička, tak by bol problém s rozbehom a aj prípadné zaťaženie snímacím hrotom prenosky by pribrzďovalo celý tanier. Takže pravdu má Sejny - problém bude v riadiacej elektronike. Ale žiaden strach, nie je to žiadna neodstrániteľná porucha. Nepoznám konkrétne zapojenie NC 452, ale určite sa podobá na NC 440. A ak sa podobá na na NC 440, pravdepodobnou príčinou sú suché elektrolyty (nie v napájaní).

Re: Tesla NC452 gramec

Mám NC500. Ta má taky talíř těžkej jak kráva. A řemínek jsem jednou z důvodu kolísání měnil! Taky jsem lihem očistil kladku motorku i obvod toho plastovýho "podtalíře". Dohromady to přineslo žádoucí efekt, od tý doby mám pár let klid.

Web

Re: Tesla NC452 gramec

godz: ono to nekolísá ze sekundy na sekundu, ono to třeba začne prokluzovat a pak to zpomaluje. Když to rukou zastavím, tak už se to třeba neroztočí. Může to být i elektronika, ale myslím, že ne.

(upravil sinclair 20. 5. 2007 16:50)

Re: Tesla NC452 gramec

Prd elyty:-)Elektronika NC452 je diametrálně odlišná od pradědy NC440. Dosti častou příčinou krátkodobého kolísání, nebo i výpadku oscilátoru je "chrastící" potenciometr jemného řízení otáček.

Web

(upravil mekky 21. 5. 2007 22:23)

Re: Tesla NC452 gramec

sinclair: Světe div se, on to asi fakt bude ten potenciometr. Zkusíme ho vyměnit.
Dík.

Re: Tesla NC452 gramec

Zdravím majitele gramofonu Tesla NC 452. Po příbuzném jsem zdědil tenhle kousek a samozřejmě musím rozchodit. Mám dotaz na řemínek, který musím vyměnit. Jaký sehnatelný čtvercový řemínek mám použít? Originál z gramofonu volně položený má v průměřu tak 163 mm, průřez 2x2mm. Na www.ame.cz i jinde jsem objevil pouze 160,0 - 1,6mm, nejbližší pak 150,0 - 2,4mm. Jestli je to tak 160tka, není slabý ten průřez? Nemám s tím žádné zkušenosti, díky za všechny rady.

Re: Tesla NC452 gramec

Mr. R:
Průřez by neměl vadit. Jde více o celkovou délku řemínku.
Pokud neseženeš, dá se rozstřihnout a zase slepit .
Rychlost si pak 'došleluješ' stroboskopem

Web

Re: Tesla NC452 gramec

http://www.gramofony.wz.cz/kontakty.htm
nemusis resit rozmery a delku, proste napises na ktery model gramofonu to potrebujes smile

Re: Tesla NC452 gramec

Díky za rady.
Ještě se zeptám, nemělo by se v gramofonu (mnoho let na půdě) něco promazat olejem, jako osu motorku nebo talíře... Případně jiná údržba dlouho stojícího stroje, vyjma výměny zničené přenosky a seřízení ramene?
Díky.

Re: Tesla NC452 gramec

Mr. R: mělo

generální oprava

Web

Re: Tesla NC452 gramec

voltik: Musim zvládnout sám, všichni bydlíte moc daleko..

Re: Tesla NC452 gramec

Mr. R:
Ať to nezkurvíš wink
Byla by škoda

Web

Re: Tesla NC452 gramec

voltik:
Snad ne, nejsem úplný jelito smile  Jen nemám moc zkušeností s gramofony..
Škoda by to byla.

Re: Tesla NC452 gramec

Ahoj,
chci se za kamaráda zeptat:
Má NC452, jenže mu prý úplně nezhasínají 3 LEDky ve stroboskopu, což je nežádoucí.
Poradil jsem mu vyměnit všechny kondíky pro velký svodový proud, ale to nepomohlo

Web

Re: Tesla NC452 gramec

Není tam někde dobastlený nějaký "blokovací" kondík? Strobo je buzené tepavým napětím z usměrňovače přes jednoduchý tvarovač.

Re: Tesla NC452 gramec

Není, prý originál zapojení

Web

Příspěvky [20]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Tesla NC452 gramec

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£