Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reprosoustavy » rada ohledně malých reprobedýnek Genius k PC

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [4]

Téma: rada ohledně malých reprobedýnek Genius k PC

Před pár měsíci jsem si do práce k počítači a MPtrojce koupil laciný šitózní bedýnky za necelých 170,- Vzhledem k určenému účelu se mi stále jeví jako docela dobrý a i co se hlasitosti týče dostačují - je to jen na to abych se nenudil a rádio mě sere. Jsou to ty nejlevnější Geniusy, po rozebrání jsem vevnitř objevil TDA2822  od UTC našel sem si datašit a dozvěděl se že to dá při 6V cca 2x 0,5W  i to piditrafo tomu napovídá. Plechový repráčky vypadají docela slušně a je na nich ST 4ohm 3W, takže se nic nedovím o tom co umí.
Vevnitř je ten obvod zapojen podle datašitu + dvojitý poťák 50K.
-
A jediný co mi vadí, je to, že když to hoodně ztlumim, tak to má hnusně nechutně "hlasitý" vejšky a basová složka je totálně v háji (na vejšky sem dost citlivej).
Jedinou radu co chci je jak u vstupu pár součástkama potlačit výškovou složku. Že to třeba trochu sníží vstupní citlivost mi neva. Jo a neraďte mi že to mám nastavit na ekváči v PC.
-
Co s tím jště budu dělat je to, že ucpu basreflexy a vnitřky vytlumim - protože mě zaímá co to provede se zvukem smile v oněch šitech.

Re: rada ohledně malých reprobedýnek Genius k PC

Opravdu nikdo neporadí nějakou hodnotu kondíku u vstupu? Nebo nějakého RC článku.

Re: rada ohledně malých reprobedýnek Genius k PC

Laciný šitózní Geniusy má otec u počítače taky, a s výškama je to jak říkáš... Ale já jsem to řešil opravdu jen shozením výšek dolů ekvalizérem... Hodně dolů... Jinak basreflexy jsem mu zacpal a vytlumil bedýnky molitanem a trošku to pomohlo. Ale nakonec jsem stejně použil aktiv bedýnku a zapojil na ní starý bedýnky z věže a byl to rozdíl jak krává...

Re: rada ohledně malých reprobedýnek Genius k PC

Osobně si myslim, že ty repráčky sou hodně citlivý na vejškách. Ekvalizace v PC je hezká věc, ale občas to napojim k MP3 přehrávači a tam s tim nic neudělám. Proto bych u toho chtěl vejšky oříznout.

Příspěvky [4]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reprosoustavy » rada ohledně malých reprobedýnek Genius k PC

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£