(upravil mechanik 15. 5. 2023 20:22)

Téma: porovnávanie výrobcov malých EI transformátorov, vyžarovanie

Neporovnávali ste niekto malé EI transformátory? Malými myslím cca 5-20W. O MYRRA je známe že sa hrejú a vyžarujú ako svina. Zaujímalo by ma či ich niekto neporovnával s inými EI. Kedže výrobcov je dosť. Skúsil som nejaky užší výber   https://www.mouser.sk/c/power/transform … r%20Rating   Neviem podla čoho poznať nízke sýtenie. Možno podla váhy smile

Re: porovnávanie výrobcov malých EI transformátorov, vyžarovanie

Myrra je podle mě naprostý luxus v porovnání s HAHN. Myrru normálně kupuju a je v pohodě, co se týká teploty, nemají to tak odrbané jako HAHN. Úplně špatnej nebýval indel a pak slušný jsou Breve. Seřadil bych to asi od nejlepšího k nejhoršímu BREVE,MYRRA,INDEL,HAHN.
Podle váhy toho moc nepoznáš, spíš podle klidovýho odběru, ten je u malejch transformátorů kolikrát větší než vlastní výkon. Problém je, že dohledat u některých tyhle data je nemožný sad
Jinak pokud se nepletu, šlo to poznat podle Ta (ambient) ty odrbaný trafa mají většinou povolenou teplotu max 40°C neb by se vlastníma ztrátama ve větší upekly big_smile

Re: porovnávanie výrobcov malých EI transformátorov, vyžarovanie

Ďakujem, vidieť že s tým máš skúsenosť. Mna by celkom lákaly nejake z tých čo má mouser. Pôsobia na mna tak nejako seriozne ale je to len taký pocit big_smile Asi nejake kúpim, pridám ho k operákom aby som sa dostal na magických 50e a neplatil poštovné big_smile Pozriem aj tie BREVE.

Re: porovnávanie výrobcov malých EI transformátorov, vyžarovanie

mechanik
dej pak vědět, jestli se u 12-16W trafa dostaneš na odběr naprázdno pod 8mA

Re: porovnávanie výrobcov malých EI transformátorov, vyžarovanie

Je to spíše výjimka, ale některý malý trafa od HAHN nejsou špatný. Taky si je nechá zaplatit.