Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reprosoustavy » výměna repro - nenáročné

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [13]

Téma: výměna repro - nenáročné

Ahoj,
koupil jsem za 300Kč reprobednu se dvěma středobasy nejnižší cenové kategorie, dvěma piezy a bassreflexy.

http://img69.imageshack.us/img69/4012/218310961ax8.jpg

Přesně podle očekávání, hraje to na prd. Ale co bych nechtěl za ty prachy, žejo. A řekl jsem si, vždycky je možnost vylepšování - minimálně vyměnit ty středobasy. Ani jsem se je neodvážil měřit, jen jsem oměřil bednu a bassreflex a zjistil, že jediná schopná náhrada rozměrově a cenově vyhovující je XW-165.
Změřil jsem rozměry bassreflexu - ladění na neskutečných 91Hz. Takže ten by šel ihned pryč.
Na jedno repro zbývá objem 7.8 litru - zahraje v tom XWéčko aspoň trochu basů, nebo je to málo? - kdo s tím máte praktickou zkušenost?
Podle BassBoxu:

http://img214.imageshack.us/img214/8987/bassboxxwye4.gif

Světle modrá křivka je původní, děsivá charakteristika při zachování bassreflexu, červená po "konverzi" na uzavřenku při zachování objemu.

Web

Re: výměna repro - nenáročné

Je to trochu málo litrůch, ale proč to nezkusit.

Web

Re: výměna repro - nenáročné

zahodit!!!

(upravil Karlos 4. 8. 2007 11:10)

Re: výměna repro - nenáročné

A hodně daleko. IMHO  Ono to s tím TVM bude hrát taky na hovno. A to buď closed basy skoro vůbec a nebo vented hučák s hrbem tak 60-70hz.

Re: výměna repro - nenáročné

Mš by zajímalo co je to za módu všude rvát bassreflexy? A to hlavně do malých bedýnek s malýma repráčkama.

Re: výměna repro - nenáročné

Když narveš šmejda reprák do malé ozvučnice, ušetříš peníze. Jenže to nebude hrát, tak tam dáš BR uděláš mu hrb a ono to bude dělat na 80-100hz huuu bum huuu a bude to dost drsný ... Někdo si to hodí do auta do kurfu a je frajer bo ma sub.

Re: výměna repro - nenáročné

Dingo:basreflexy sou totiž kůl lol

Re: výměna repro - nenáročné

No, současný hučák okolo 80-100Hz mě fakt neuspokojuje smile ale OK, tu closed teda zkusím, až mi přijdou prachy.

Web

Re: výměna repro - nenáročné

bobře udělej s toho táborák jestli to neni z plastu lol

Re: výměna repro - nenáročné

bobře bobře.... aby se vůbec vyplatilo na to sahat, dal bych tam jeden TVM, a druhej rozbitej TVM kterej leckdy seženeš zadáčo big_smile - jako pasiv.... pokud to myslíš ale jen trochu vážně, prodej to zas nějakýmu oslovi za 300....

Re: výměna repro - nenáročné

Koupím dvě XWčka, to mě nezruinuje, pak poreportuju, a jestli bude nějakej stmeláč, tak ji vezmu sebou, ať už to bude horor, nebo nebude smile
Pasiv .. ani ne, ono to jsou dvě 7.8litrové komory od sebe oddělené - stereo, bych to rád zachoval se dvěma reprama.

Web

Re: výměna repro - nenáročné

Ještě mě napadlo - co takhle ARX-165-22 , nechat je hrát jako fullrange a pieza odpojit nebo dát je přes vypínač? Možná by se těm ARXkům líbil ten objem víc, než XWčkům..

Web

Re: výměna repro - nenáročné

No, to není úplně blbej nápad... Ty pieza by se nechaly kvílet někde hoooodně vysoko, třeba od 8-12 kHz, kde ten širokáč už fakt nestíhá, nakonec by to mohlo i jakžtakž zahrát!

Web

Příspěvky [13]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reprosoustavy » výměna repro - nenáročné

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£