Re: Co s CRTčkem?

Dej to tomu známýmu. Když to neopraví do hodiny dvou (což je tak snad těch 1000 Kč), nemá cenu se s tim dál srát. Můžou bejt vadný i výkonový trandy. Lepší monitory mají na výstupu kaskodu a za ní komplementární push-pull - to může bejt zrovna Tvuj případ - push funguje a pull už ne smile Případně několikawattový odpory, kterejma se to taky hemžívá. obojí zjistíš ohmmetrem. Ty elyty Ti už radili...

Bejvá to opruz do toho lézt, protože to mívá stínící plechovej kryt, kterej je v rámci úspor připájenej...

Web

Re: Co s CRTčkem?

No s tim známým to právě bude eště problém, právě myslel sem to tak, že musim zkusit první někoho sehnat po kámoších... Já věděl o dvou borcích, co to dělali, tak jeden z nich už skončil a na druhýho zas nemám číslo, tak musim zkoušet dál. Však ono to ostatně má celkem čas, alespoň vim, že do toho raděj nelézt... Někdo se snad najde, chce to jenom počkat... Vim, že tady dá dost lidí přednost kvalitní slivovici, které je dostatek, tak uvidim lol

(upravil Hop377 20. 4. 2007 16:43)

Re: Co s CRTčkem?

Opamp, co to tu trepes ake vykonove tranzistory? Bud je niekde zlomena snura, alebo vazobne kondiky na video zosilnovaci.
To Crash:
Moire sa nastavuje len na trinitronovyvh obrazovkach a to ten Proview isto nie je.

Re: Co s CRTčkem?

Víš, Hope377, pár CRTček jsem měl tu čest spravovat. Neříkám, že ty kondy to nemůžou být.

Web

Re: Co s CRTčkem?

Hop377 : Proč myslíš, že se moire nastavuje jen na trinitronech? Mám 21" Hitachi s invarovou maskou a nastavení moire tu je taky.

Re: Co s CRTčkem?

Ten ma obrazovku Diamontron, to je krizenec trinitronu a delty.

Re: Co s CRTčkem?

To bych se na to podíval - čumim do prastarýho AOC 7Glr, moire nastavit umí ale že by to byl trinitron, to těžko.....

Re: Co s CRTčkem?

Já měl donedávna 21" Eizo které moire samozřejmě mělo ale Trinitron ani Diamondtron nikoliv.

Re: Co s CRTčkem?

To je celkem jedno, ten můj Proview byl jeden z posledních z řady 19" CRT a "moire" prostě má... a vůbec hodně rozšířené nastavování v menu... wink

Re: Co s CRTčkem?

Mě dělal monitor dlouho a čím dál víc problémy, pustil sem počítač a obrazovka černá..... tak znova a naběhlo a dělalo to různě někdy málokrát .......... až jednou sem pustip PC a nic monitor černý .... a nic nepomohlo, tak sem ho rozdělal a hledal až sem se dopracoval k rozebrání oné stíněné krabky na hrdle obrazovky a ejhle  - přívodní kabel od grafiky je právě veden přímo sem a připájen na deslu no a těch stuďáků až hanba ......... projistotu sem prošel i tu velkou desku a pár stuďáků taky našel, tak sem pájel jak o život a ........... funguje smile
-
Akorát se mi zdá, že ten obraz se postupně stává víc rozmazanější, bejval ostřejší - před několika lety. A místma je ten obraz lepší a místama rozmazanější. Grafická karta je nová od podzima.  Ví někdo kde ten problém hledat - osobně si myslim, že to budou nějaký elyty, přeci je to jedna ze součástek co je asi ¨nejsitlivější na stárnutí a kór u laciných výrobků. Je to 19" AOC s plochou obrazovkou.

Re: Co s CRTčkem?

Ked sa ti rozostruje obraz nepravidelne, najcastejsie tak, ze okraje su rozmazane a stred je ostry, alebo aj opcne, znamena to ze obrazovka uz ma svoje za sebou, teda je na odchode.

(upravil Dingo 4. 8. 2007 13:45)

Re: Co s CRTčkem?

Nene, sou úseky lehce neostré a ostré, nejostřejší místo je víceméně hodně vpravé části obrazu. Nejvíc rozmatlané písmo je vlevo nahoře, prostě různě po ploše a ještě ne pokaždý na stejném místě. Zas tak extra mi to nevadí, ale je to prostě vidět, když člověk čte texty.