Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » PA a zvukařina » Slušný mikrofon na mluvené slovo, hlaně levný

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [14]

Téma: Slušný mikrofon na mluvené slovo, hlaně levný

Pánové potřeboval bych poradit nějaký dynamický mikrofon, bude na komentování hasičských závodů a nějakou tu menší diskotéku,
hlavně aby mě a těm co do něj budou mluvit bylo rozumět.

Mám Yamaha T28, svého času byl za 800Kč, ale je to strašnej huhňák.

Moje představa o ceně by byla tak kolem 1000Kč kdyby to bylo možný,
máte někdo nějaký odzkoušený, nebo bych možná vzal i použitý.

Vím že by bylo nejlepší vzít shure sm58 a podobně, ale na to nejsou finance.

Díky za rady

Web

Re: Slušný mikrofon na mluvené slovo, hlaně levný

http://www.rh-sound.cz/cz/bm-559_bezdra … hd.504.htm

zalíbil se mi tento, ale taková cena za bezdrát, to bude asi stát za ***

Web

(upravil zdenek00 31. 10. 2011 14:54)

Re: Slušný mikrofon na mluvené slovo, hlaně levný

Známý si nedávno po dlouhém rozvažování koupil Soundking EH002 a je velice spokojen. Je to samozřejmě čína, ale aspoň přiznaná a údajně má být dost kvalitní, za tu cenu prý je bezkonkurenční.

Edit.: samotného mně to začalo zajímat, hledám k němu nějaké recenze, a našel jsem např. http://www.zvukarina.cz/forum/mikrofony … -t853.html
Asi si ho taky koupím, ten můj starý už je skoro na odpis. No za ty peníze...

Re: Slušný mikrofon na mluvené slovo, hlaně levný

Slyšel jsem celkem spokojené reference na výrobky fy. Samson

Web

Re: Slušný mikrofon na mluvené slovo, hlaně levný

Lidi, neblbněte a ty echt sra*čky neberte. Připlaťte si pár piv a máte mikrofon..
Senneiser E815 za 1150,- o řád lepší E825 za 1600,- a ještě o kousek lepší E835 za 1950,-
Za málo peněz je málo muziky.. Ty blitky Samson, Behringer aj. fakt nebrat. Těch pár stovek vás snad nezabije a máte mikrofon.  Ještě jedna poznámka: srač*ky mikrofony, kromě mizerného zvuuku mají ještě jednu neuvěřitelnou vlastnost: vazbí  a vazbí..
JU?

Web

Re: Slušný mikrofon na mluvené slovo, hlaně levný

2 danda: Dodal bych i Shure SM48, nebo alespoň PG 48. A máte značku. Samozřejmě Sennheiser je také výborný.

Re: Slušný mikrofon na mluvené slovo, hlaně levný

Tak zatím to vážně vypadá na toho soundkinga, jestli je pravda co se o něm všude píše, tak je to super hračka za super prachy...

Ještě se zeptám znáte někdo SAMSON R 10 http://hudebnisvet.cz/samsonr10s-p-3784.html
má to být taky solidní hračička, ale nevím nevím, vypadá, že má kabel natvrdo, jako je mají ty "mikrofony" za 50Kč

Web

Re: Slušný mikrofon na mluvené slovo, hlaně levný

Podla man to od toho hrackarskeho za 50Ksc ani lepsie nebude.

Soudking EH002, RHsound PRO30, Behringer XM 8500 ULTRAVOICE vsetko su to cinske kopie shurky SM58. Mal som v rukách všetky zvukovo sa najviac podobá Soundking EH002 dokonca by som povedal ze ma este priezracnejsi zvuk ako oroginal, daco medzi SM58 a Beta58, abvsak oproti originalu ovela skor ide do sp. vezby. Najviac odolny voci sp. vezbe je RH Pro30 v cene do 25€ som viac odolny mik nestretol. Uli je daco medzi tym, pokial bieda cloveka prinuti tak sa ho netreba bat pouzit, odvedie rovnaku sluzdu ako Skure PG58.

Z trochu drahsich okrem spomynanych Sennheiseroch, ktore su za danu cenu slusne odporucam aj Beyerdynamic OP 29, 39, AKD D88.

Re: Slušný mikrofon na mluvené slovo, hlaně levný

No za 1k Kč by som ti poradil toto: http://eshop.prodance.cz/md-7600/d-92785/. Je to zaujímavý mic od známeho výrobcu budek. Keď som hľadal lacný mic tak mi ho chlapi z Prodance dali ošahať a za tu cenu je to super, dobre spracovaný a zvukovo tiež OK. No alebo je možnosť pošmejdiť na ebay dajú sa tam kúpiť dobré mic za slušné ceny. Akurát bacha na pajcované sračky z China.

Ja som kúpil Senheiseri e845 za 20,-€ ks. Rátal som s tým že to bude pajc, ale na moje prekvapenie to je buď origoš alebo dokonalý pajc. Čo som pozeral po nete ako vyzerajú pajci tak tie čo mám sa nezhodujú. Váha, závity, tesniace gumičky, spajkovanie proste všetko je ako origoš. Zvuk lepší než AKG D880 ktorí som kupil za 100,-€ normalne z obchodu. Ten týpek ich predal za 14 dní asi 40ks a všetky fedback boli pozitívne.

Web

Re: Slušný mikrofon na mluvené slovo, hlaně levný

Na toho uliho jsem taky koukal, optám se ve Znajmu v hudbninách co tam má a za kolik, nejspíš rozhodne cenovka smile

Web

Re: Slušný mikrofon na mluvené slovo, hlaně levný

Hranatybraska: Měl jsem na opravu 300W aktivní bednu. Toroid 100W, kondy 3,3G, jeden pár tranzistorů (ne 1941/5200!!!!)nějaká blitka. Deska uprostřed prohnutá o skoro 10 mm díky tranzistorům debilně připájeným které měly dosedat na chladič. Deska z lisované rejže, díky prohnutí prasklá a potrhané spoje. Všechno našejdro, dráty našponované jak struny na kytaře, šrouby neutažené a několik jich chybělo, díry se nám nějak nesešly... Kysna z překližky 10 mm, vytlumení nějaký lajntuch asi 0,5 cm síly. Drnčela přední mříž a celá kysna. Zvuk na vyliž pr*del, piezo (ale starý, motorola..) je Hi-Fi.
To jsou ty dobrý reference??:O

Web

Re: Slušný mikrofon na mluvené slovo, hlaně levný

Kluci, to je fakt takový rozdíl dát za sr*čku mikrofon 300-500 nebo si odpustit pár piv a krabiček cigaret a koupit aspoñ trošku slušnou věc? Ten mikrofon můžete mít třeba i leta a nebudete s tím dělat OSTUDU (no, SOBĚ!!). Nejde jen o to, že ten zvuk stojí za ho*no, ale odolnost proti zpětné vazbě je zcela ZÁSADNÍ! Budete za blbce, že vám to furt houká..
A nakonec si stejně koupíte něco pořádnýho. Takový je ideální zákazník: nejdřív si koupí (a ušetří..) blitku a pak si jde koupit věc, co funguje..:D

Web

(upravil David 5. 11. 2011 22:59)

Re: Slušný mikrofon na mluvené slovo, hlaně levný

Opravdu se se vyplatí na mikrofonech nešetřit dopadl jsem jak řika danda koupil jsem levný mikrofony ke svýmu ozvučení byly problemy pískaly nakonec jsem si musel priplatit vzal jsem si ty E-825S a jsem zpokojenej na mluveny slovo a amaterský zpívani dobry

Re: Slušný mikrofon na mluvené slovo, hlaně levný

Proč se toto vlákno jmenuje "Slušný mikrofon..." když tyhle sráči mají do slušných hodně daleko, spíš mají daleko blíž k těm sračkám z hráčkářství za 50kč. Nejen že to má zvuk nahovno, ale bude to také vazbit. Nechtěl bych to ani zadarmo.

Web

Příspěvky [14]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » PA a zvukařina » Slušný mikrofon na mluvené slovo, hlaně levný

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£