Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Autohifi » AUTORADIO SENCOR SCD-7505bmr problem s tlacidlami

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [13]

Téma: AUTORADIO SENCOR SCD-7505bmr problem s tlacidlami

Caute chcem sa spytat na mojom radiu neustale blbnu tlacidla, myslim tym to ze tlacidla nefunguju ako maju napr stlacim tlacidlo pre vypnutie radia a radio ukaze MUTE, alebo chcem dat inu stanicu a nastavuje mi volume, alebo hocijak to je poprehadzovane cim to moze byt? problem nebol zo zaciatku potom z nicoho nic to zacalo same od seba robit blbosti .. za odpoved dakujem

Re: AUTORADIO SENCOR SCD-7505bmr problem s tlacidlami

Tohle se mi stalo taky, přejel jsem přes hrb na cestě a káva nepolila jen mě. Teoreticky to může být to samé, nebo zoxidované kontakty, vlhkost. Nebo zdychá řídící elektronika. Tak či tak je to spotřebka za 1500, pokud nepomůže vyčistit panel vyhodil bych ho. Do servisu bych s ním asi ani nešel.

Jo, zapomněl jsem na odpověď, je to pokažený.

Re: AUTORADIO SENCOR SCD-7505bmr problem s tlacidlami

ja som nic nevylial.. no problem mam so zatekanim do auta cez strechu ale to s radiom nic nema.. este ta vlhkost mozno hej.. alebo niekde v elektrike ..ale zaujimave je ze niekedy tlacidla z nicoho nic idu ale len na okamih a potom zase nejdu.. radio bolo aj v inom aute a tam islo.. sad

Re: AUTORADIO SENCOR SCD-7505bmr problem s tlacidlami

Aha, ty potřebuješ něco jiného než radu, potřebuješ někoho kdo se ti na to podívá.

(upravil tokynko 29. 10. 2011 17:33)

Re: AUTORADIO SENCOR SCD-7505bmr problem s tlacidlami

no asi tak.. raz som bol u jedneho technika lebo mi neisli zadne repraky a povedal ze aby mi na radiu isli vsetky funkcie musel by vytrhat vsetku kabelaz a urobit novu.. ja som odmietol a potom ale po mesiaci to radio zacalo blbnut ci odisli nejake kable v aute alebo co nerad by som zasahoval do auta nepotrebujem hasit poziar... no ale radio prehrava aspon skladby co mam na karte tak s tym nehybem nech to len hra.. no problem nastane ked prehodim na radio a vtedy chvilu hra potom skoci na displej seek a stale ako keby nieco hladalo potom to prestane zas to chvilu hra a zase tam skoci to seek

Re: AUTORADIO SENCOR SCD-7505bmr problem s tlacidlami

No tak toho mechoše bych poslal do patřičných míst. Protože všechny automobilky nemají stejný konektor tak se dají koupit redukce, ale tohle tvůj případ nebude. Jediné s čím by mohl být problém je ovládání rádia třeba na volantu a podobné specialitky, ale to hádám nemáš.

A zkus taky číst po sobě. Jednou ti nejdou všechny repro, podruhé ti to po měsíci zdechne, atd. Klidně taky může být špatný připojovací konektor v autě, pokud to tak je a je tam málo místa tak často musí palubka ven. Běž s tím k někomu jinému, třeba ti zde na fóru někoho poradí když napíšeš město kde bydlíš.

Re: AUTORADIO SENCOR SCD-7505bmr problem s tlacidlami

Zoxidované mikrospínače. Většina spotřebky má snímání tlačítek po dvou vodičích se sítí odporů,CPU pak vyhodnotí jaká hodnota odporu se připojila na jeho vstup (resp je převedena na napětí a AD převodník je převede ale to je jedno).
Pokud je zoxidovaný mikrospínač,má po stisku přechodový odpor,klidně i 100-200 Ohm,ten se připočítá k hodnotě odporu která je k tlačítku připojená a tím je výsledný odpor jiný-CPU si tím pádem (pokud se "trefí" přechoďák mikrospínače do "správné" hodnoty) myslí že jste stiskli jiné tlačítko,případně nereaguje vůbec,protože výsledná hodnota odporu je prostě jiná a mimo nastavené hladiny pro daná tlačítka.

Jednouše-rozdělat tatranku,vzít měřák a postupně proměřit při stisku jednotlivé mikrospínače. Jakýkoliv s odporem v sepnutém stavu větším jak 1-2 Ohm vyměnit. Nouzově se dá do něj vpravit pár kapek isopropylu či jiného čistidla,ale obvykle se velice záhy potíže objeví znovu.

Re: AUTORADIO SENCOR SCD-7505bmr problem s tlacidlami

diki moc chlapci zajtra to pozriem smile

Re: AUTORADIO SENCOR SCD-7505bmr problem s tlacidlami

Jednou jsem dělal kamošovi nějakýho sencora, některý tlačítka mu nereagovali, vypínal to tak, že sundal panel, stačilo jenom lihem vyčistit kontakty na tišťáku v panelu.

Nechci nějak napadat sencor, ale při první příležitosti vem jiný rádio, doporučil bych JVC, Alpine, Blaupunkt a podobné...

Web

Re: AUTORADIO SENCOR SCD-7505bmr problem s tlacidlami

Je to holt spotřebka co moc nevydrží. To už je mnohem lepší autorádio něco starého s kazetou. Blaupunkt dělal výborné rádia, jenže co dnes s kazetou, s adaptérem se mnoho lidem srát nechce.

Re: AUTORADIO SENCOR SCD-7505bmr problem s tlacidlami

Fox_25: punkt dělá pořád dobrý rádia, oproti pioneeru kvalita zvuku 100a1

Web

(upravil Nitram 31. 10. 2011 1:22)

Re: AUTORADIO SENCOR SCD-7505bmr problem s tlacidlami

hmm.. no hlavne pokud to dela jiny fce nez ktery maj pod danejma tlacitkama bejt, muze bejt problem spis nez ve spinacich samotnych ve sbernici k celemu "keyboardu".. a skoro bych to videl na nejakej ten "kodovanej foliovej" system jako bejva treba v PC klavesnicich, kdeje vic tlacitek na jedne ci druhe vetvi a kombinaci obou se rozeznava co ze je vlastne stisknuto.. protoze tam kde jsou normalni mikrospinace bejva vetsinou kazdej pichlej svuj konkretni port ridiciho MCU, a fce by to teda plest urcite nemelo..  no kazdopadne to (fyzicky) ukaz nekomu kdo se vyzna.. tohle pocitam sam do kupy nedas sad

EDIT: jo jo, presne viz DJ_Rix.. sem to nejak prehlidl roll

Re: AUTORADIO SENCOR SCD-7505bmr problem s tlacidlami

Akrij Já netušil ani to že dělají autorádia i teď. To se po nějakém budu muset v budoucnu mrknout. A než Pioneer bude snad lepší cokoliv po tom co jsem viděl co předvádějí u reprosoustav. Falešnou kalotu nemám ani já u pajcovaných theater research beden.

Příspěvky [13]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Autohifi » AUTORADIO SENCOR SCD-7505bmr problem s tlacidlami

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£