Téma: 2x ARN 6608 atypycky

Nazdar,

rozisiel som sa s priatelkou, takze mam teraz okrem roboty kopec kopec casu na hovadiny big_smile

Mam za sebou vcelku dost projektov, od hifi trojpasmoviek beyma/visaton po 1850 folded horien a planujem zbuchat nejaku fakt atypycku ozvucnicu pre dvoch tychto drobcov. Viem velmi dobre kde sa citia najlepsie, ale predsalen by som sa rozhodol pre nieco insie, mozno hornoviteho typu, pretoze proste chcem... smile ... mam na to cas aj prostriedky

Je to urcene na rodicovsku chatu s tym ze sa to bude dat vyuzit aj ako nejaky stolcek - potrebujem sa konecne nejak rozumne zbavit (!= spalit) zbytocneho bukasu co v pivnici stale len prekladam. Delenie s BVA DS34A, koncacik z aktivneho omnitronic odposluchu, vrchy mensie monacory na azs223. Chcem preto nejaky ultra low-cost zbuchany za dve-tri poobedia.

Robil uz niekto niekedy nieco podobne? yikes

Re: 2x ARN 6608 atypycky

ja som 1 použil na pasiv big_smile  bežne tomu vychádza hrb ešte aj v uzatvorenej reprobedni, magnet z druhého kusu ktorý bol v horšom stave som použil na 7" ARN ktoré sa hodilo ako aktiv o niečo viac...
keby si chcel urobiť simulácie a nevedel si zmerať TS tvojho kusu http://audioweb.cz/viewtopic.php?pid=215338#p215338

Re: 2x ARN 6608 atypycky

Výskúšaj isobaric band-pass 4 rádu.. uzavrtetá časť cca 30l  br časť cca 20l ladenie okolo 55hz.. pre presne hodnoty ale potrebuješ zmerať TS. Hrá to celkom od podlahy smile... (ak som pochopil dobre, že to má byť SW)

(upravil Leproduktor 2. 8. 2011 0:40)

Re: 2x ARN 6608 atypycky

Super, vdaka; ano je to na sub samozrejme ... TS parametre merat zrejme nebudem kedze sa mi ich podarilo zohnat krasne novucke, neposkodene, a nevybalene v povodnych teslackych krabiciach yikes big_smile

Lipa, dal by sa aj tento jednoduchsi bandpass, ale neviem no, moznoze by som cakal ladenie trochu nizsie

EDIT: popripade by sa dali aj 2 samostatne bedne ...

Re: 2x ARN 6608 atypycky

Já to zkoušel v push-pull a skončilo to zvukovým nezdarem. Chtěl jsem to pod stůl ke kompu.  Leze z toho přesně ten zvuk, po kterém vás ze deset minut bolí hlava. Ladění je vysoko a dělat se s tím nedá nic.

(upravil antonio 2. 8. 2011 19:54)

Re: 2x ARN 6608 atypycky

Pokud použiju mechanikovo měření, tak po paralelním zapojení v isobaricu to vypadá následovně: červená Lipovo ladění, zelená při 1.25 dB aproximaci. Mohlo by to být použitelné, jen pozor na příkon.

https://lh3.googleusercontent.com/-PB3aKAPLoWY/Tvd_AInf0RI/AAAAAAAACRw/BbfSeDgn5lE/s144/2_tesla_arn_6608_isobaric_bandpass.png

Edit: Lipa Dnes 17:54: Pokud myslíš ten předchozí screen, tak jsem zapomněl zaškrtnout isobaric.

Re: 2x ARN 6608 atypycky

Antonio: toto už vyzerá lepšie smile ... kde bola chyba?

Re: 2x ARN 6608 atypycky

Ejha, vyzera to sakra dobre, hlavne aj co sa celkoveho objemu tyka. S bandpassmi v podstate pravdupovediac nemam moc dobre skusenosti, kedze na grafe to vyzeralo vzdy pekne, ale v reale bol casto problem s doznievanim apod. Moze to nastat aj teraz?

Re: 2x ARN 6608 atypycky

Tak pri mojej simulácií bola najvyššia hodnota Group Delay na 35hz a to cca 19ms. Aká kritická je táto hodnota to neviem, ale ako si sám napísal, toto repro je doma niekde inde takže na nejaký kvalitnejší posluch to nebude.. Každopádne Geniusy, creativy, a pod. "se můžou jít klouzat" smile

Re: 2x ARN 6608 atypycky

Pro Leproduktor: 
Když máš čas na hovadiny, nechtěl by jsi postavit a vodzkoušet toto:      http://www.subwoofer-builder.com/IB/IB-gallery.htm  .

Přiznám se, že bych ten zvuk k TV rád i slyšel 12x 15" do obýváku, to musí být maso. Nejde ani tak o výkon, to by mě určitě odfouklo, ale ten pocit ze zvuku a určitě mě se rozechvějou i játra.

hraji na Yamaha DX – SY a Kurzweil ARTIS

Re: 2x ARN 6608 atypycky

big_smile To by bolo na mna trochu moc ... mam cas, mam nejake prebytocne ale pouzitelne mdf, poslednu rozobratu elektroniku (koncak z aktivky) a posledne neosadene repraky ktore mi uz v krabiciach lezia bez dotknutia zo 5 rokov. potrebujem sa proste vybit, uzavrenka je prilis nudna a nic sa neda na nej pokazit, no a proste ma to bavi sa s tym hrajkat smile

pred par rokmi som na silvestroch pravidelne do kamosovho obyvaku nastahoval bednicky s 2xEmiKappa15LF+D3305 ... bola to fasa, ale nikdy som sa neodvazil prekrocit uroven -9dB

Re: 2x ARN 6608 atypycky

tak nejak by to mohlo vo výsledku vyzerať smile

http://s4.postimg.cc/uccm19q2h/1885_img_10931a.jpg