Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Smetiště » Zesílení WiFi

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 26 z 26]

(upravil zuki 20. 9. 2011 20:18)

Re: Zesílení WiFi

Viz #16 se možná jedná o nepřizpůsobení antény. Vzhledem k vlnové délce WiFi i 1cm drátu navíc už může být poznat... Možná neměla původní pevná anténa standardní impedanci a bylo to "dohnáno" délkou kabelu k anténě apod... Pokud se pak připojí standardní, tak to nemusí sedět. Odhaduji to jen z popisovaného chování a mých už léty skorozapomenutých zkušeností z CB a stavby 2 WiFi antének smile  Takže bych radil spíš vrátit původní nebo vyzkoušet ještě jinou (5dB). Stojí pár korun... Nebo jiný router... A také zkontrolovat zda nemáš stažen výkon WiFi.  Já jsem ho třeba u předchozího růtru ASUS WL-600g taky stahoval (s 5dB anténou), neb ho chytali v hospodě víc jak 100m od mýho baráku ... 

A k rozdílu 2-5-8dB všesměrovek je to (jak se psalo i výše), že se zužuje vyzařovaný úhel od "skoro všude" na cca 20-30° v rovině kolmé na anténu. Já mám 5dB taky mírně nakloněnou směrem kam chci signál "natlačít" i do spodního patra. A v půdorysu 14x14m ve 2patrech (železobetonové stropy) chytám všude 3-5dílů z 5ti.

Nevím co a jak umí tvůj router, ale mělo by jít zjistit (když se k němu připojíš přes web. správu) co on přijímá a v jaké síle a co za kanály z okolí přijímá tvá WiFi v PC atd...atd... A jak už bylo napsáno i výše zkontrolovat si obsazenost kanálů (hustotu či zamoření provozu na WiFi) a zvolit si kanál v "mezeře".

Re: Zesílení WiFi

Problem je, ze ja si muzu s antenkou hybat jak chci a signal je porad stejnej. hmm pucit si jiny router bohuzel nemuzu. zkusim jeste jinou antenu a uvidime jak se to bude tvarit. puvodni nemam. nedala se vyjmout, tak jsem ji musel znicit. pro upresneni sem musel ucvaknout konektor.

Re: Zesílení WiFi

a jak tam máš připojenou tu novou?

Re: Zesílení WiFi

přes RSMA. ta stará měly vyveden přímo pigtail.

Re: Zesílení WiFi

čili jsi tam nabastlil konektor... Tak pořádně zkontroluj jeho zapojení, protože se domnívám, že by ten pomyslný zakopaný pes mohl být právě v tom konektoru. A nebo to vyřeš tak, že WIFI část toho routeru úplně vypneš a na aukru si pořídíš známé AP Ovislink 5460AP. Když budeš šikovnej, pořídíš plně funkční kousek za 200,- a budeš mít po problému.

Re: Zesílení WiFi

Ovislink doporučuju, nahraj do něj poslední firmware a bude šlapat jak hodinky.

Příspěvky [21 až 26 z 26]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Smetiště » Zesílení WiFi

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£