Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » prodloužení životnosti staršího zesilovače

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [7]

Téma: prodloužení životnosti staršího zesilovače

čau, mám na doma starší zesík omnitronic p-1000 , vím že je to šit ale bylo v něm vyměněno pár věcí za výkonnější, trandy,kondíky...teď jsem ho chtěl vyfoukat od prachu a koukám že některé nožičky od rezistorů nebo jiných součástek začínají lehce podléhat korozi . není nějaké řešení jak to ještě zachránit ? třeba nastříkat celou desku nějakým WD,kontaktolem nebo něčím podobným, nevím jestli to pak nebude horší než lepší, tak uvítám jakoukoliv radu dík.

Re: prodloužení životnosti staršího zesilovače

Ukaž foto jak je na tom...

Web

(upravil codex 12. 9. 2011 13:46)

Re: prodloužení životnosti staršího zesilovače

je to jen v této časti zesilovače, zbytek v pořadku , nechci aby se to rozlezlo všude http://i477.photobucket.com/albums/rr131/neo--2009/11092011358.jpg

nebo mě teď napadlo očistit to nebo vyměnit potřít  kalafunou rozmíchanou s lihem ?

Re: prodloužení životnosti staršího zesilovače

Pokud se chceš zbavit té hniloby, tak ty součástky vyměň. A nebo to nech být a až to vyhnije úplně, tak to zahoď.

Re: prodloužení životnosti staršího zesilovače

Do toho něco vychcalo,je to vidět jak na desce,tak na tom potenciometru....

Re: prodloužení životnosti staršího zesilovače

... (v minulosti) vyteklý elektrolytický kondenzátor nebo zbytek nevhodné pájecí vody, apod. Mohlo by pomoci umytí octem, resp. patřičným Ph-antagonistou.

Re: prodloužení životnosti staršího zesilovače

to vypada ze je to jen mistama pokapany.. rozume si obkresli rozmisteni (a opis hodnoty) toho co je citelne zasazeny a uz zkorodovany, vyhazej to, umej desku pod soucastkama ubrousekm namocenym v lihu, a dej tam ty vyhazeny soucastky novy.. tim rozhodne nic nezkazis wink

Příspěvky [7]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » prodloužení životnosti staršího zesilovače

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£