Téma: Ozvučnice pro Hifonics asx 12

Zdravím zamýšlím se nad ozvučnicí pro http://www.carhifi-profi.cz/subwoofery/ … sx-12.html něco sem už o tom přečetl a rozhodl jsem se pro uzavřenou ozvučnici ... jediný co mi dělá problém je Objem té ozvučnice dle výrobce je VAS 54L stáhl sem si prográmek Aj Sealed Desinger a zadal všechny parametry a vyběhlo mi že by ozvučnice měla mít 20L Což mi přijde pro tento repro dost málo .... Poradí mi někdo jak to co nejlépe spočítat ?

Moc děkuji za všechny odpovědi.

Re: Ozvučnice pro Hifonics asx 12

Ano, v 20 l by dle parametrů už měl hrát, můžeš mu dát ale i víc. Při návrhu uzavřené si všímej rezonance fc a činitele Qtc, fc by mělo být pod cca 55 Hz, Qtc pod 0.7.

(upravil Whiski 6. 9. 2011 18:16)

Re: Ozvučnice pro Hifonics asx 12

Jsem docela začátečník ..... návrh jsem provedl ovšem celkový objem kvádru který sem so rozhodl postavit je 60L tak doufám že to není moc. Páč program Aj sealed Desinger mi navrh bednu o velikosti 26x41x15 (cm) což je dost ptákovina pá opravdu nevím kam bych vrazil reproduktor o průměru 30cm big_smile

Re: Ozvučnice pro Hifonics asx 12

VAS je parametr který s odpovídajícím objemem bedny nemá tolik společného.
u uzavřené bedny bych řekl, že ten objem není až tak tragickej jestli bude mít 20-25-30 litrů....
u bass reflexu je to něco jiného...

Web

Re: Ozvučnice pro Hifonics asx 12

Dobrá v sobotu budu stavět otestuju a uvidím smile Jinak co se týče akustického tlaku je asi lepší bassreflex že ?