Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Smetiště » Je zde nějaký linuxář? Potřebuji rozchodit telnet na NMT playeru

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [5]

Téma: Je zde nějaký linuxář? Potřebuji rozchodit telnet na NMT playeru

Mám HD přehráváč Kaiboer k-200 a z důvodů častějších problémů s přehráváním nových filmů tam chci přehrát jiný firmware. Lze tam nacpat ofic. firmware od popcornu. Návod zde: http://forum.acomp.cz/viewtopic.php?f=101&t=4816

Přístup do přehrávače přes ftp nebyl problém, jenže se mě nepodařil dle popisu rozjet telnet. Player jede na linuxu, souborový systém je myslím EXT3. Píše se "po stažení telnetu nastavte všem souborum atribut "Executable" (spustitelny)". Jenže kde a jak? Když měním atributy těch souborů přes "vlastnosti" souboru ve windows, nemá to vliv. Po nakopírování do NMT nejde telnet spustit. Při dalším hledání jsem našel použití příkazu "chmod 755" pro změnu atributů, ale to je pro linux, ne?
Nějak jsem se na této blbosti zasekl a nemůžu dál. Neporadí někdo?

Re: Je zde nějaký linuxář? Potřebuji rozchodit telnet na NMT playeru

sw na prístup na ext cez win existuje, ale je nakokot. Optimálne nájdi niekde fyzicky linuxáka, ten nemá s prístupom a menením práv na ext problémy smile poradil by som ti aj live cd/usb napriklad slax, ale nemáš na to znalosti a nechcem aby si si dokakal prehrávač.

Web

Re: Je zde nějaký linuxář? Potřebuji rozchodit telnet na NMT playeru

No já už s tím do toho jdu že se ten přehrávač v nejhorším "dokaká" big_smile. Mám doma někde i spustitelné CD nějaké verze linuxu, z hlavy teď nevím přesně jaké. Myslím že by neměl být dál problém pokud se mě podaří nainstalovat ten telnet.

Re: Je zde nějaký linuxář? Potřebuji rozchodit telnet na NMT playeru

zdravím,

spustitelný příznak souboru nejsnáze nastavíš příkazem
chmod a+x jmeno_souboru

Re: Je zde nějaký linuxář? Potřebuji rozchodit telnet na NMT playeru

Uz se me to povedlo, nastavit pristup pres ftp v total commanderu, po te pouzit prikaz chmod. Nicmene moc platne me to nebylo. Tenhle prehravac ma totalne zabugovany soft nebo nevim,. Uz kdysi se me stalo ze prestal jit pristunp na internet, radia atd. Pomohla preinstalace NMT aplikaci.
Ted se me telnet nechtel nainstalovat, skoncil na hlassce "instaling", net nesel taky vubec. Tak ze preinstalace NMT, po restartu uz ten zmetek nenabehl. Neco udelat nekorektne v tomto pripade ani nejde. Je na reklamaci, co pak dal uvidim..

Příspěvky [5]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Smetiště » Je zde nějaký linuxář? Potřebuji rozchodit telnet na NMT playeru

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£