Téma: Dvanáctipalec a výška od pěti tisíc-co mezi ně?

Jelikož se mi nepodařilo prodat dva basáky,rozhodl jsem se udělat "bedny".Sehnal jsem k nim výšky,ale ty "jdou" až tak od pěti kHz,takže otázka co mezi to.Preferoval bych nějaké repro za pár korun typu ARN,ale ty asi do pěti nepůjdou.Máte nějaký návrh?
Hlavní požadavek je aby to bylo levné,bedny budou na terase jen jako "zdroj zvuku",žádná náročná aplikace.

Re: Dvanáctipalec a výška od pěti tisíc-co mezi ně?

Když jseš tak konkrétní, počkej si až se něco objeví v akci v Hadexu.

Re: Dvanáctipalec a výška od pěti tisíc-co mezi ně?

...osmičku a čtyřku... voe big_smile

Není co dodávat...

(upravil Anti 5. 7. 2011 8:36)

Re: Dvanáctipalec a výška od pěti tisíc-co mezi ně?

Aha,tak ptát se na Audiowebu na konfiguraci reproduktorů je "mimo mísu" a téma patří na smetiště?Nerad bych stále končil na smetišti,o čem mám psát?
Děkuji Dawsoovi za radu,tak nějak jsem to tušil.Zkusím to řešit zdvojením nějakých širokopásmových,třeba ARX,případně seženu nějaký PA střed.
Edit:Je zajímavé,že Lemur se mohl zeptat na to samé,aniž by skončil na smetišti....

Re: Dvanáctipalec a výška od pěti tisíc-co mezi ně?

Asi by nebylo od věci napsat jaký konkrétní měniče máš, pak by se dalo něco vybrat a i Tonda by odpověděl normálně a nemusel by to přesouvat do smetiště wink
Je to asi jako bych se ptal "mám auto s volantem a motorem a potřebuju na něj kola, poraďte jaký" big_smile

Re: Dvanáctipalec a výška od pěti tisíc-co mezi ně?

Šlo mi především o konfiguraci.Je zhruba dáno co jaký reproduktor zahraje,proto věděl Dawsoo jak odpovědět.Nicméně:
Spodek jsou převíjené 12" Magnaty/Jenseny/MacAudia(stejný koš,magnet) a výšky Jsou Tonsil GDWT 90/40/1 koupené zde od 7techa.Jelikož basáky byly zdarma od Sinclaira a výšky mě stály 300Kč,pochybuju že má cenu k tomu brát něco dražšího.Chtěl jsem vědět jestli existuje nějaká alternativa k dalším dvěma pásmům...

Re: Dvanáctipalec a výška od pěti tisíc-co mezi ně?

Lemur v úvodu napsal co přesně má a dalo se mu radit konkrétně. Pokud ti šlo jen o konfiguraci, pak vzhledem k tvým nárokům nevidím důvod tam cpát dvě pásma namísto jednoho, tak např. Hadex Q356, překvapivě to za ty peníze není zlé.

Re: Dvanáctipalec a výška od pěti tisíc-co mezi ně?

Tondo ten hadex a do 5kHz to si myslel vážně? big_smile Myslel jsem si že si děláš z Antiho jen prdel.... i když teď vidím co bude ten zbytek 12+tlaková výška tak je to jedno a smysl to asi i má to je fakt = mysel jsem že půjde o něco trošku seriozněji koncipovanýho...

Není co dodávat...

Re: Dvanáctipalec a výška od pěti tisíc-co mezi ně?

keby si kúpil schopnejší výškač tak si mohol na miesto 4 reproduktorov kupovať 2, kúp si 6-7" a k tomu normálny výškač ktorý pôjde rozumne deliť

Re: Dvanáctipalec a výška od pěti tisíc-co mezi ně?

Zkusím tam ztuplovat ARX,uvidíme.Nic od toho nečekám,jen chci využít neprodejné basáky.