Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Autohifi » skoda octaviaII repro+ tlmenie

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [18]

(upravil shakazuluu 18. 3. 2011 19:56)

Téma: skoda octaviaII repro+ tlmenie

zdravym vsetkych audiofilov a hifistov.chcel by som sa poradit s ludmi co uz nieco maju odpocuvane a teda vedia o com hovoria a nemlatia len prazdu slamu s nejakych recenzii a podobne.kupil son nedavno OctavkuII a teraz cakam na radio Kenwood KDC-BT60U a uz teraz rozmyslam ake repro k nemu casom na vymenu.teraz mam v predu OEM komponenty a vzadu koaxialy JBL - GT5 652.tie urcite pojdu von samozrejme.
Nechcem nieco co reve ale naozaj repro ktore ma krasny rozsah a cisty zvuk..nie som zasran ktory chce decibely ale mne ide o kvalitny zvuk.Jediny problem je ze som nevyhral Lotto ..takze cena je rozhodujuca tiez.Skuste poradit nieco v cene do 150-200 eur (ak je to mozne) za par.Samozrejme ze dvere budu upravene a komplet vytlmene ..to len pre tych ktory by sa pytali na podobne upravy.
Vopred vdaka za normalne namety...

Re: skoda octaviaII repro+ tlmenie

Som rad ze si sa ozval clarion...vies som tu novy na fore a len som zacal sledovat tieto veci okolo autohifi a jedine co mam to je dobry sluch smile takze vsetky pazvuky mi vadia a preto chcem nejako poriesit ten zvuk..samozrejme v ramci moznosti
1:co sa tyka priestoru v dverach to nebudem riesit aj ked to nie je vyhovujuce,lebo nechem prerabat tapacir a podobne..
2:cakal som ze to napises,no k tomu jasne,casom ked nazbieram nejake peniazky pride aj nejaky zosilovac takze tie repro uz samozrejme by mali byt prichystane aj na zosik
4:jasne ze co ma jeden nemusi byt lahodne uchu druheho ale ja sa preto pytam ze niektory z vas..aspon podla toho co tu pisete..mate toho asi len predsa viac napocuvane a vyskusane
5:samozrejme ked sa bude riesit vymena zadnych tak budem postupne menit aj predne...to vsetko postupne v zavislosti na financiach samozrejme lebo nechcem kupovat lacne veci ,lebo nemam na to preto ze som dost chudobny na to aby som kupoval lacne veci smile

3:som naschval nechal na koniec...si napisal ze" V tej cene nie je už viac menej žiadny výrobok, ktorý by bol totálnym zvukovým prúserom.
(Šiel by som po "overených" značkách)"..ale to je prave ten velky PROBLEM...je toho tolko ze sa neviem v tom zorientovat v tom mnozstve overenych znaciek
takze skus nieco viac konkretnejsie na co sa zamerat

(upravil mat00 15. 3. 2011 11:24)

Re: skoda octaviaII repro+ tlmenie

Rainbowy mam aj ja, ale SAX230.20 a som velmi spokojny. Mam Rodek R480i a ako tu uz par ludi pisalo,  ma ostrejsie vysky, ale s tymito reproduktormi to az tak nevnimam. Pri niektorych pesnickach su troska hlasnejsie, ale nic horzne. Ja by som kludne isiel do obidvoch co navrhol clarion a bez obav smile

(upravil shakazuluu 15. 3. 2011 11:59)

Re: skoda octaviaII repro+ tlmenie

no tak to ma tesi ze uz mam aj nejake konkretne veci od vas..diky..

ja som si ce vobec na tu znacku nepozeral ale skor na znacky ako je Focal,Hertz ale skusim sa poobzerat oj po tejto znacke co ste mi poradili a nieco si o tom precitat..inac skoda ze som super daleko na vychode a je pre man dost problem sa niekam dostat na nejaku akciu alebo do dobreho obchodu kde by sa sa dalo  nieco aj pocut ..

napriek tomu ze mi clarion radis ze ist na systen 2.1 a sustredit sa skor na pred, bohuzial musim riesit aj ten zad lebo casto jazdime styria a vsetci sme neskutocny fanusikovia hudby tak nechcem ochudobnit pasazierov vzadu ..takze v ramci moznosti ako som uz spominal v prvom prispevku by som nieco dal lepsie aj dozadu..pozor samozrejme sa nebavim o hifistickom prevedeni za tisicky eur ale zas nehcem nieco typu.."znace mam 4 zosiky a desec reprakov,,sicko od Sony znace a za super penezi 250 eury..znace " jak tu u nas vela chlapcekov sa vie chvalit..ja som typ co chce pocuvat dobry zvuk ale zial hovorim v ramci financii ktore zas nie su bohvie ake..ale ono sa vravi ze sa da aj za menej penazi urobit aka taka musica len treba trosku planovania a cosi pozistovat od ludi co tomu rozumeju..

a este jedna vec..dost velky problem je ze mam kombi a dost vyuzivam kufor a uz dost dlho uvazujem kam potom s nejakym sw casom??to teda je vazny problem pre mna,lebo tam mam velku plastovu vanu a nerad by som za jej vzdal lebo naozja casto nieco prevazam..

Re: skoda octaviaII repro+ tlmenie

Ja som mal najprv tiez vzadu ovaly a este raz by som si ich nedal smile Vermi, ked vyskusas 2.1 s dobrymi reproduktormi aj zosilnovacom, tak nebude ochudobneny nikto smile Vyjde ta to lacnejsie a mozes o to viacej penazi investovat do SW a prednych komp, ci zosilnovaca. Skus popremyslat... Su aj suby, ktore nepotrebuju velky objem a v octavii kombi si ani ich nevsimnes. V projektoch mas Peerlessy, ja by som nabuduce kupil ten kebyze kupujem wink

Re: skoda octaviaII repro+ tlmenie

mat00 napsal:

V projektoch mas Peerlessy, ja by som nabuduce kupil ten kebyze kupujem wink

prepat mi mat00 lebo ja nerozumiem tomu co hovoris o tych "projektoch" vies nie som az taky zbehly tak som nepochopil co tym myslis?

Re: skoda octaviaII repro+ tlmenie

Jaj, sorry big_smile Na tieto som myslel:
http://audioweb.cz/vase-autosub.htm

Re: skoda octaviaII repro+ tlmenie

aha big_smile uz chapem no vies zaciatocnik na fore smile
no jasne nieco budem spekulovat niekde na bok dorobit nejaku bocnicu a tak...lebo na ten spodok nepripada u mna do uvahy
ale aj tak ma stale neopustaju aj zadne repra smile a jasne uz viem ze si budete klopat zo mna na celo big_smile
no inac ked zacnem tie vsetky veci riesit tak ak by som chcel obsiahnut predne +zadne a sw aky zosik k takemu systemu??

Re: skoda octaviaII repro+ tlmenie

To ti musia povedat skusenejsi, ja mam "rozum" tiez len od nich smile S tymi zadnymi ti ale dost narastie rozpocet, co sa moze podpisat na kvalite. Budes potrebovat viac zosik alebo viackanalovy(5 alebo 6) a este aj o 2 reproduktory viacej, co je uz podla mna dost na ukor kvality, kedze nemas velky rozpocet smile Ale nech sa vyjadria aj skusenejsi, mozno sa mylim.

Re: skoda octaviaII repro+ tlmenie

no musim velmi s tebou suhlasi ako spominas ze to uz polezie do ceny...
ale mam este jeden napad v hlave ako to poriesit ale je dost asi sialeny..inac porad koho mam tak kontaktovat na fore kto je naozaj fachman??kto robi instalacie a podobne?

Re: skoda octaviaII repro+ tlmenie

To ja neviem, skor tu mas par ochotnych ludi, ktory ti poskytnu svoje cenne skusenosti. Alebo si skus prezriet tuto sekciu, je tu toho vela rieseneho wink

Re: skoda octaviaII repro+ tlmenie

takze dnes mam radost lebo prave doslo ocakavane Kenwood KDC-BT60U a tlmiaci material tak sa ide na to big_smile,zatial radio a kompletne vytlmenie a dalej potom podla prachov repro a dalsie veci

Re: skoda octaviaII repro+ tlmenie

Za seba radím kvalitnejší predok zavesený na lepšom zosilňovači. Ppodľa potreby spodných tónov doplniť dobrý sub v uzavrenke do kufra alebo do špeci bedne pred spolujazdcove nohy. A k tým zadným reprom, kľudne nainštaluj repro do zadných dverí, ale používal by som to len vtedy, ked si to tí v zadu vyžiadajú. Jednoducho vypínateľný zadok, bude to len kaziť kvalitu, zvuk má pridcádzať z predu. Tým zadným reprám bude stačiť na podmaz v rámci šetrenia aj napájanie rádiom.
A k značkám: ja som toho už počul viacej a to nepočítam predunené a drnčiace plechovky na zrazoch, ale solídne a prepracované montáže(Morel, focal...) a pri tvojom rozpočte by som kúpil 16cm komponenty Helix Dark Blue a zavesiť ich na zosilňovač napriklad osvedčený Mac audio Z4200, dva kanály na predok, dva v mostíku na sub.

Toto je inštalácia, ktorú som počul a neskôr v jednom aute zrealizoval a majiteľ bol za dané prachy vysmiaty.

(upravil shakazuluu 18. 3. 2011 20:03)

Re: skoda octaviaII repro+ tlmenie

marecek1984: cauko Humencan smile...som rad ze aj poblizko niekoho najdem ked uz sa bude dat aj osobne stretnut napr a poradit..
onio v tych zadnych dverach uz nieco mam nahodene ta nebudem to vyhadzovat a ked nasporim prasule tak dorobim tem predok...postupne..teraz som riesil vytlmenie
dnes som sa pustil do prace na dverach a mam teda riadne nervy,lebo ty idioti v skodovke to urobili na fix a teda nanitovali a hotovo..a ked ti nahodou nieco odide alebo co ja viem co tak odvrtavaj ..a tak som sa nastval a povedal som si ze so to prerobim rovno na spoj ktory sa bude dat rozoberat a kamos co robi auta mi poradil nity s vnutornym zavitom ktore tam ostanu a mam teda rozoberatelny spoj..ale poviem vam nenormalna babracka,,straaasna..za cele poobede ani druhe dvere som nestihol..no ale co raz spravis a mas big_smile

vnutro som zabudol nafotit ale zajtra sa pokracuje tak hodim foto
pouzival som do vnutra ADM platy asfaltove 2,5mm a doplnal som to Alubutylom a ten je aj zvonku..inac super! sa s nim robi je velmi tvarny smile

http://s19.postimg.cc/4pofg2whb/6614_18032011207.jpg http://s19.postimg.cc/q0lzkcelr/6614_18032011205.jpg

Re: skoda octaviaII repro+ tlmenie

Kdo tvrdí, že zadní repra jsou zbytečné, tak asi nikdy nejel v autě se subwooferem delší trasu (200 km a víc) na zadních sedačkách smile Ideální jsou ale samozřejmě vypínatelné.

(upravil chyna.cz 18. 4. 2011 20:20)

Re: skoda octaviaII repro+ tlmenie

to je divný. já mám plech u dveří přidělaný na Tex-y pro plnou spokojenost bych jestě dráty omotal slabým molitanem.

Edit: mám vw boru r.v. 2000

Web

Re: skoda octaviaII repro+ tlmenie

mekky: souhlas. pro ty co sedi v zadu pri normalnim mirnem vyvazenem poslechu ulysi pres ty predni sedacky akorat tak kulovy a ze zadu vrneni mekkych basu od kvalitniho subu bez patricnych stredu a vysek, ale ve predu to bude pro ridice urcite dobry poslech, jelikoz je subjektivni pocit pro kazdeho jedince jinny a zadni repro muze trosku narusovat vyrovnanost reprodukce v predni casti vozu. muj nazor je ale varianta 4.1 s rovnomernou vyrovnanou reprodukci prednich a zadnich reproduktoru + subwoofer

Re: skoda octaviaII repro+ tlmenie

Co se týče zadních repro ve dveřích. Nic proti nim nemám. Ale když jedu v našem autě (většinou vzadu, nemám RP). Tak hudbu slyším hlavně zpředu, ty v zadních dveřích jakoby nehrály či co. Auto Chevrolet Laceti (sedan).
Ve starém autě s repráky vzadu na plastových bočnicí po stranách plata. To bylo jiné kafe. Auto Daewoo Nexia (hatchback).

Toď můj názor na repráky v zadních dveřích.

Příspěvky [18]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Autohifi » skoda octaviaII repro+ tlmenie

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£