Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Mini Sub [Upgrade]

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [3]

Téma: Mini Sub [Upgrade]

Zdravim Vas,

Asi tak pred 3 mesiacmi som si kupil DK od SENCOR konkretne typ SHC XD140. Po zapojeni som bol sokovany zvukom. Zvuk pri pozerani filmov - HUMUS! Zvuk pri reprodukcii audia 2.1  - HUMUS². Ba dokonca sa neda na ten zvuk ani zvyknut. Nikomu neodporucam kupovat Cinske DK. Nakoniec som si z tejto zostavy nechal iba uz spominany mini sub, ktory je najkvalitnejsi zo vsetkych komponentov tohto DK. Tento planujem vylepsit a cely upravit aby bol aspon pouzitelny ako sub k novemu DK (uz nie kupovanemu.)

Tu su foto uz otvoreneho mini subiku.

http://img856.imageshack.us/i/imag0014np.jpg/
http://img705.imageshack.us/i/imag0015df.jpg/

Menic vyzera dost kvalitny:
s - 70,8 cm² , material membrany tvrdeny papier
priemer magnetu 95mm
Objem bedne - 13l
Odhadovany vykon tak na 30-40w.

Moje planovane upravy:
Pasivny sa zmeni na aktivny. Srdcom celeho subu bude zosik od EZK s TDA 7293,pouzite trafo 2x28V/100W-toroid,zdroj od EZK 4x 3m3 a aktivna vyhybka od EZK s otocenim faze. Co sa tyka upravy samotnej bedne tak uz som kupil 3kg pixlu Bitumenu a tento bude natierany na steny v niekolkych vrstvach + planujem vystuzit este prieckou. Material tejto bedne je dost mizerny vyzera to na lisovany papier o hrubke 1cm este  asi vacsi bordel ako drevotrieska.

Mam len problem ako pripojit Trafo k DPS zdroja. Zdroj je navrhnuty pre trafo s vyvedenym stredom. A moje trafo ma 2x28. Ako to spravne zapojit?
Budem rad za kazdy navrh ci pripomienku k tejto uprave.

Dakujem

Re: Mini Sub [Upgrade]

no ako... koniec jedného vinutia spojiť so začiatkom druhého, inak by si mal samozrejme na koncoch rozdielove napätie 0V.

To repro si najprv zmeraj, mne od oka až tak kvalitne nevyzerá.

Re: Mini Sub [Upgrade]

ty sekundáry do série .... vem multimetr a měř ... pokud je na 1 vinutí 28 tak na obou v sérii musí být 56 pokud to dáš špatně bude mezi koncema těch vynutí 0V (v tom případě jedno vinutí otočit)

Příspěvky [3]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Mini Sub [Upgrade]

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£