Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Autohifi » Osazení dveří - 5MP60 a DT25n

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [14]

(upravil cat-can 9. 4. 2011 16:58)

Téma: Osazení dveří - 5MP60 a DT25n

Zdravím všechny,

přemýšlím o instalaci výškových reproduktorů do plastových "trojúhelníčků" u zrcátek. Ve dveřích mám ARN5604 a jako středobasy mi vyhovují, ale samozřejmě samotné nestačí. Měl jsem možnost slyšet několik auto-hifi výšek, ale všechny mi projevem přišly velmi ostré i po zatlumení odporem. Rád bych měl spíše hi-fi zvuk, vyrovnaný, rozhodně nemám zájem o současný moderní zvuk bum-cink.

Uvažuji o měničích Monacor DT25n a DT80, rozměry by vyhovovaly, charakteristiky jsou pěkné (chápu, zdaleka to neznamená záruku vyrovnaného přednesu), cena je příznivá, zkoušeli jste je někdo v autě jako výškáče?

Kde je vhodné je dělit? Měřit se mi moc nechce (čas, prostory, vybavení), představoval bych si běžnou LC výhybku 12dB/okt, charakteristiky nevypadají tak, že by bylo nutné je nějak doplňovat RLC členy - maximálně to ARN by chtělo možná nějak umravnit smile, takže jde jen o frekvenci. Jsem si vědom, že v ideálním případě bych měl řešit i fáze, ale domnívám se, že v autě je to ztráta času.

Budu rád za cokoliv k tématu. Díky!

EDIT: v posledním příspěvku #12 se rozepisuji o svých úvahách ohledně 5MP60 jako středobasu do dveří.

Re: Osazení dveří - 5MP60 a DT25n

nechceš vejšky z helix blue 6,2 včetně vyhybky?
jsou to 1" hedvábný kaloty

Web

Re: Osazení dveří - 5MP60 a DT25n

Kolik by sis za ně představoval? Pro ty Monacory jsem sice víceméně rozhodnutý (měl bych je s velkou slevou oproti běžné ceně), ale dal bych se možná přemluvit...

Re: Osazení dveří - 5MP60 a DT25n

nevím, tak 500,- za oba s vyhybkou a poštovným?
platba na účet

Web

Re: Osazení dveří - 5MP60 a DT25n

Tak není žádnej důvod je nepoužít. lidně můžeš, ale jestli to chceš na klasickou autohifi výhybku, měl bys dodržet impedanci. 3patný by na to nebyly ani neodimový XT25 od Vify. To bych si tam dal asi já, kdybych něco podobnýho řešil. Dělička ideálně tak 3khz.

Web

(upravil cat-can 25. 2. 2011 11:17)

Re: Osazení dveří - 5MP60 a DT25n

Vifa XT25 už je cenově trochu výše - a možná i kvalitativně, že by pak vůči těm ARN byly "moc dobré"? Nemám moc přehled - ještě jsem neslyšel takovou auto-hifi sestavu, která by mi zvukově opravdu vyhovovala ve všech směrech, jen mám naposlouchané nějaké hi-fi bedny pro domácnost a v tomto segmentu mě zaujaly právě ty Monacory. Nicméně diskuzi se nebráním smile

chyna.cz: Tvoje nabídka je fajn, nechám si to trochu projít hlavou a především zjistím, zda by mi vešly do prostorů v těch plastových trojúhelníčcích. V polední přestávce vlezu do auta, trojúhelníček si změřím a vyfotím - jde hlavně o hloubku měniče, abych nemusel nastavovat nějakými distancemi.

Re: Osazení dveří - 5MP60 a DT25n

samotná vejška má průměr 42mm a výšku 23mm

Web

Re: Osazení dveří - 5MP60 a DT25n

No k ARN bych to asi fakt nedával no

Web

Re: Osazení dveří - 5MP60 a DT25n

Já mám v autě "autohifi bratříčky" těch DT 25 (typ DT-284) a oproti autohifi výškám v cenový relaci do 900,- jsou podle mě bezkonkurenční. Zbytečně necinkají, zahrají i vyšší středy, jen mají nevýhodu ve velikosti a horší umístitelnosti.

Re: Osazení dveří - 5MP60 a DT25n

už jsi se rozhodl?

Web

(upravil cat-can 2. 3. 2011 16:10)

Re: Osazení dveří - 5MP60 a DT25n

chyna.cz: Rozhodl, koupil bych je od tebe, pokud bys byl ochotný počkat cca 2 týdny - znáš to, výdaje na přelomu měsíce a do výplaty daleko smile . Zaplatil bych ti předem na účet, až by peníze přišly, poslal bys je poštou, může být?

Změna: vzal bych je hned. Posílám email.

Re: Osazení dveří - 5MP60 a DT25n

Tak momentálně čekám na to, až se pošta rozhoupe a doručí mi repra od Chyni - díky!

Chtěl bych se zeptat, zda máte někdo názor na použití Beymy 5MP60/N jako středobasu do předních dveří auta. Slyšel jsem tyto Beymy v hifi soustavě a bylo to příjemné, i to zabasovalo smile (cca 10 litrů regálová ozvučnice s bassreflexem neznámého ladění). V autě počítám časem s odřezáním basů - ty půjdou do subu.

+ láká mě experiment s těmito Beymami, zvláště když je AmoR v bazaru nabízí za 600Kč, byť i za cenu lehkého poškození.
- jsou 8ohm.
? voděvzdornost?

Re: Osazení dveří - 5MP60 a DT25n

cat-can: Já je tam mám pár let (4R kusy), buď bez obav.

(upravil cat-can 11. 4. 2011 7:06)

Re: Osazení dveří - 5MP60 a DT25n

Update:

Zakoupil jsem nakonec DT-25ky (prodat se dají přinejhorším vždycky smile ) a 5MP60/N od AmoRa, příští týden až dojdou Benazimu peníze a mě potom cívky, zkusím, jak tahle kombinace hraje v autě.

Další krok bude asi nějaký čtyřkanálový zesilovač - dva kanály na dveře (s odřezáním basů) a můstek na sub, který bych viděl na Carpower SP-252C - levný, parametrově zajímavý reproduktor, minimálně stojí za vyzkoušení.

Mimochodem, když jsem dneska rozdělával dveře za účelem vyndání ARN5604 a obhlídky vnitřku dveří kvůli vytlumení, zjistil jsem, že šroubky ve výhybce za těch pár týdnů pěkně zrezly sad takže vlhkost ve dveřích je asi HODNĚ aktuální téma..

Je v autě hodně znát rozdíl mezi výhybkou 6dB/okt a 12dB/okt? Zatím počítám jen s cívkou 0.66mH v sérii s 5MP60, a s fóliovým kondenzátorem 2.2uF (nebo je to svitek? z GESu asi za 10Kč) v sérii s výškáčem, samozřejmě zatlumeným - to se uvidí, o kolik. V současné době, jak mám ARN5604 a výšky od chyni.cz, jsem před výšky musel nacpat 20 ohmů, aby to nebylo moc ostrý ..

EDIT: zkusil jsem 5MP60/N ve dveřích zatím fullrange, provizorně uchycené jedním vrutem do dveří (takže akustický zkrat jako prase, zatím nemám vyřezanou MDF redukci), zvuk je velmi příjemný už takhle smile zvuk čistý, i výšky překvapivě slušné, nejsou uřvané. Je znát, že to je už vyšší liga, než ARN5604. Taky je ale znát, že TDA8560Q do 8 ohmů natlačí míň šťávy, ale vyšší citlivost 5MP60/N to docela dohání.
Těším se na finální výsledek s MDF redukcí, vytlumenými dveřmi, DT/25n nahoře v plastových trojúhelníčcích u zrcátek, pořádným subem v kufru a to celé živené něčím lepším, než TDA8560Q+TDA1562Q, snad v létě smile

Příspěvky [14]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Autohifi » Osazení dveří - 5MP60 a DT25n

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£