(upravil Dix.Prodejce 20. 2. 2011 15:49)

Re: Jakou zvukovou kartu?

no, dle všeho jsme vlastně zase tam, kde jsme byli - že jakmile si postavím PC, který jsem si navrhl, mohu si zvolit klasickou zvukovku, nebo investovat do profi (např. do té RME).. Všechna tato vylepšení vlastně jen odstraňují vady win XP, přičemž já bych si do nového PC rovnou koupil win7..To snížení otáček ventilátorů by zastávalo pouhou funkci celkového ztišení PC? Každopádně to šestijádro bych si nataktoval na hodnotu 3,5GHz na jádro, proto bych si ani toto "vylepšení" dovolit nemohl (soudě dle mého současného PC, taktovaného na 2,9GHz - naštěstí funguje už 10 let, ale 10 let má konstantně 55 - 60°C na procesoru a to má vylepšené chlazení...)
Lze tedy nějak selsky vysvětlit, jak znatelný rozdíl by byl mezi tou ASUS a nějakou RME? (poněvadž o tom máš zjevně větší přehled, kdybys mi sem hodil nějaký odkaz na určitou zvukovou kartu, kterou bys doporučil, byl bych rád)..
Tím míním, zda je zvuk jinak zbarvený a konečné spektrum kmitočtů je širší (= bassy výraznější a čistší v nejnižších kmitočtech, výšky příjemné a nezkreslené), či zda je konečná prostorovost zvuku věrnější?
Každopádně jak se tak koukám, většina RME karet má HDMI, na nějž, jak jsem psal už výše, zřejmě klasická stíněná dvoulinka nestačí.. Pokud by tedy pro digitál (což na 99% ano) bylo nutné rozvést nové kabely, musím se zase vrátit zpět do reality a plánovat klasickou zvukovku (max. externí, je-li její kvalita lepší), neb v současné situaci už ty kably nemám kudy vést.. Navíc upřímně ani nevím, zda mé Onkyo něco podobného podporuje (i když možná ano?) nevím.. Takže s podobnou alternativou budu počítat možná dobudoucna, časem chci Onkyo vyměnit za Harman Kardon a i to mi rozšíří možnosti užívání..

(upravil Aleska 20. 2. 2011 16:29)

Re: Jakou zvukovou kartu?

Je otázkou, na co to šestijádro budeš používat a zda má vůbec smysl - pro přehrávání hudby a filmů je to nevyužité.
Jaký je rozdíl mezi profesionální zvukovkou (v tomto případě Lynx L22 v ceně cca 800€) je vidět na dvou obrázcích:
a) Lynx L22
http://hifi.slovanet.sk/bb/files/thumbs/t_24_22_1khz_18_203.png
b) Interní zvukovka Realtek High Definition Audio na základní desce
http://hifi.slovanet.sk/bb/files/thumbs/t_realtek_loop_fft_s_173.png
Prostě: Když kvalitně, tak jedině profesionálně, nebo jet digi out a následně zpracovat kvalitním DACem či AV zesilovačem/tunerem.

Re: Jakou zvukovou kartu?

tak ono to šestijádro budu jednak využívat už dnes, ale je to další záloha dobudoucna, abych léta zase nemusel PC měnit..
Jinak je zřejmé, že je ta lynx lepší, nicméně jak píšu - nevím ani, zda mi to Onkyo podporuje digitál..
Každopádně děkuji za info, jsem aspoň trošku v obraze a při stavbě PC si to nechám projít hlavou a uvidím, u čeho tedy nakonec skončím smile

(upravil mechanik 22. 2. 2011 18:17)

Re: Jakou zvukovou kartu?

napríklad ja mám ESI juliu a som spokojný za tú cenu sa nič lepšie nenajde, problémy som pri nej žiadne nemal smile oproti sound blaster live to bol velký rozdiel, ked sa rozhodnem prejsť na niečo lepšie tak to bude lynx

(upravil Dix.Prodejce 22. 2. 2011 18:31)

Re: Jakou zvukovou kartu?

hodně jsem o ní slyšel a také bych do ní šel, jenže je to jen dvoukanál...
já s ekoukal na tu, na kterou jsem sem posílal odkaz, jenže poté, co jsem aspoň trošku pochopil základní problematiku, pochopil jsem také, že by hrála buď jen jako dvoukanál, nebo přes digitál, takže si nakonec koupím asi ASUS Xonar D2X/XDT

Re: Jakou zvukovou kartu?

Tak nakonec změna:
kupuji notebook, který je prioritní, druhové bude nové auto.. Hodnota notebooku bude asi 25 tisíc, proto žádné šílenosti vymýšlet nechci.. Existuje vůbec nějaká relativně kvalitní externí zvukovka k notebooku, která by se kvalitou vyrovnala těm interním, nebo mám holt s poslechem hudby z PC utrum?
Díky;-)

Re: Jakou zvukovou kartu?

Něco málo lepších USB zvukovek se dá sehnat. Trochu se to nakouslo zde http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=12517

Re: Jakou zvukovou kartu?

děkuji za odkaz, jenže co se tak koukám, jsou to vlastně samostatné karty s vlastním zesilovačem, použitelné především pro sluchátka.. Pravdou je, že momentálně nemám front reprobedny, proto na center a surround hraji opravdu jen nouzově, nechci-li si pustit zvuk do sluchátek.. Každopádně až se to změní, rád bych měl zvukovku, která využije mé Onkyo.. Samozřejmě opět by šlo o z nouze ctnost, bohužel je mi jasné, že spolu s notebookem na slušný zvuk sestavy 5.0 mohu zapomenout, ale chtěl bych něco, co by se v případě potřeby dalo poslouchat právě i na těch reprobednách ve spojitosti s Onkyem smile