Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Subwoofer 45l vnitřní objem - co do něj ?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [9]

Téma: Subwoofer 45l vnitřní objem - co do něj ?

Vážení, potřebuji poradit s výběrem repro/zesilovač pro 45l "subwoofer".

Provozuji domácí kino Onkyo TX-DS595 s pěticí 40l dvoupásmovek TVM  ARN 6618 / ARV-104-00/8 v pokoji 5,3 x 3,5m hraje to na mé potřeby uspokojivě, ale chtěl bych ještě více podkreslit basovou složku. Bednu mám již nějaký čas připravenou v cílovém místě, je to jediné možné místo s ohledem na mou drahou polovičku kde lze tu 6. bednu umístit. Bude ležet na kratší stěně mistnosti ve 2/4 délky zasunuta pod obyv. stěnu. V délce 3/4 leží centr.
Bedna je z 22mm tl. DTD o vnitřních rozměrech š/v/h  705 x 196 x 336 mm. Typ ozvučnice: uzavřená (možno změnit).

Prvotní plán byl, že ji osadím ARN 8618 / Dexon ZS 250, otvor mám již vyřezaný na 12″ a připravenu střední výztuhu (možno změnit)
Nynější byl Beyma 12BR70 /  Dexon ZS 250 do té doby než jsem si pročetl příspěvky tohoto fóra.

Mé návrhy jsou teď takové:
1) 12″ Beyma 12BR70 /  Dexon ZS 250
2) 8” Dexon IRB 20/100/01,8 / Dexon ZS 250
3) jiné repro cca 2000.-Kč / jiný zes, do 2000.-Kč
4) žádný přínos = seru na to a dokopu se k bodu č.5

Klady a zápory:
Na věci z Dexonu mám slevu 20%.
Pokud bych dal repro 12″ tak bude vyzařovat do koberce na 1cm vysokých nožkách. velká membrána ale neodpovídající litráž,
8” reprák vleze do úzkého čela tudíž by vyzařoval do místnosti, bez nožek, odpovídající litráž ale malá membrána.

5)Eminence Lab12 / Aldax 250 (je potřeba modul Sub Junior/Senior ? ) a pokud by to nešlo do té mé bedny tak snad už jen vyhodit konferák smile

Co byste mi doporučili?
Díky předem

Re: Subwoofer 45l vnitřní objem - co do něj ?

Pokud ti čtyři osmipalce nestačí, je snadné si představit, že pátým si asi nepomůžeš. Čili bod2 = bod4. Pokud už něco vyrábět, je lepší dělat něco, co tě opravdu někam "posune". Na tvém místě bych koupil ten LAB s Aldaxem spv250 a aspoň subjuniorem, zkusil to v té stávající bedně a pokud to nebude ono (což asi nebude), tak bych udělal psí oči na tvojí slečnu a až kývne, postavil větší box:-)

Re: Subwoofer 45l vnitřní objem - co do něj ?

A co kombinace Lab s Dexonem ?

Re: Subwoofer 45l vnitřní objem - co do něj ?

ne. já zkoušel labku s yamahou cca 80w do 8mi a prostě dokud jsme to nepřipojil na normální konec, tak z toho nic kloudnýho nelezlo(velká výchylka, malá zatížitelnost, nic moc zvuk)

Web

(upravil Benazi 7. 3. 2011 15:01)

Re: Subwoofer 45l vnitřní objem - co do něj ?

možná by stálo za pokus
http://www.unifirm.sk/pages/repro/nizton/30120.html
Chtěl jsem zlepšit nízké část mého FenixII. Prvky by měly mít velmi kvalitní, takže jsem zvolil reproduktor GDN 30/120/1, že má dobré mínění. Pohon pro které by měly být matronix, ale oni jsou už víc produkci, takže i použité PA 15,1 zesilovač. Další fází byla počítat a design krytu. Tak to má 69,2 litrů netto výkon, potrubí br 102mm/180mm průměr, adjsut na 37 Hz
Dimennsions: 596x400x506 (výška x šířka x hloubka)
Já chci, aby didin't typické kvádru tak jsem dělal trochu blázen plášť, co Bralů hodně práce, ale efekt je velmi dobrý pro mě. Kryt je vyroben z 18 mm dřevotřískové desky pouze boční stěny jsou tvořeny z trojité vrstvy 6 mm MDF desky, protože skříně tvaru a flex možnost. Skříně je tuhý díky Přepážky. Lepení vikol, šroubem. Šrouby jsou 5 cm od sebe. Kryt je dvoukomorové-řečník má jednu komoru, zesilovač sekundu. Zvukotěsná díky vata-zadní a boční stěny. Povrch je broušení a skončit s dřevo-pohled mate. Rámeček je vyroben desky lepidlem dřeva a materiálů na něm umístěné.
Zvuk: bass je velmi rychlé, jasné a subwoofer může ukázat jeho výhodami na filmy nebo hudbu.

Re: Subwoofer 45l vnitřní objem - co do něj ?

Ideál je LAB + Aldax včetně junior/senior. 1 cm vysoké nožky na reproduktor vyzařující směrem do země je moc málo. Dal bych aspoň +- 10 cm.

Web

Re: Subwoofer 45l vnitřní objem - co do něj ?

to chyna: tak trochu nechápu co myslíš tím normálním koncem, vždyť 80W je celkem dost, nemám v plánu ozvučovat hřiště, z dob mého mládí si pamatuji 6W zesilovač na 30W bednách obojí sinus v panelákovém pokoji, byl vytočen na max a mohli jsme dělat diskotéku, a ten nic moc zvuk tím myslíš co ?, nechci drolit omítku u okolních sousedů.

to Kritik: to mi je jasné, ale bylo by to na úkor objemu, který už tak je dost malý, takže to budu muset vytahovat ven byť je to trochu nepraktické.

Re: Subwoofer 45l vnitřní objem - co do něj ?

Normálny koniec je poctivý tranzistorový zosilňovač ktorý pošle do riti svojimi parametrami hociktorý integráč, česť výnimkám. A ty máš v receiveri zrejme nejaký integráč.

Re: Subwoofer 45l vnitřní objem - co do něj ?

Měl jsem kdysi Unitru 2x6W + ARS 821 (mám ji ještě ve sklepě) big_smile Hrálo to v té době pro mě výborně, ale při vyšších hlasitostech, bylo slyšet příšerné zkreslení. Na subwoofer potřebuješ fakt "pořádný" konec. Tím nemyslím ZS 250.

Web

Příspěvky [9]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Subwoofer 45l vnitřní objem - co do něj ?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£