Téma: Velikost ozvučnice

Zdravím, chtěl bych se zeptat, jak velkou ozvučnici bych měl ideálně navrhnout pro reproduktor EMINENCE BETA 12-A v použití jako subwoofer. Popřípadě na jakou frekvenci to ladit. Díky za odpovědi a přeji pěkný den, jakubjindra

Re: Velikost ozvučnice

Sice nejsem odborník, ale podle toho co jsem se tady dočetl, by to mělo být 60 až 90 litrů objem a ladit asi na ten rezonanční kmitočet? Což je myslím u tohoto repráku 47 Hz? Ať mě někdo kdyžtak opraví smile Snaha byla big_smile

Re: Velikost ozvučnice

stáhni si nějakej prográmek tady a odsimuluj si to. kazdopadne tenhle reprák pro sub zrovna nebude to pravý. Sehnal bych si jinej.

Web

Re: Velikost ozvučnice

Mám ho doma v šuplíkových zásobách. Chci to jako doplněk k basům. Hraje velmi dobré, měkké basy, ale mám to v provizorní ozvučnici a chci udělat pořádnou, zkusím těch 90 litrů cca ladit nějak k 50 Hz. Uvidíme, snad to bude ok smile

Re: Velikost ozvučnice

Jen aby ta provizorní, pokud je podobně stavěná, nehrála nakonec jako ta pořádná... Když už budeš dělat novou bednu, investoval bych raději do opravdovýho subbasu.

Re: Velikost ozvučnice

Kurňa šopa, takový šuplíkový zásoby by se mi taky líbily. Kdybys viděl, z čeho jsem teď stavěl prvně já. big_smile