Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Impedancia Repro - 2,3,4,6,8 Ohm

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [3]

Téma: Impedancia Repro - 2,3,4,6,8 Ohm

caute,
mozete mi plz niekto poradit ci je tento parameter podstatny pri vybere repro a receivra ? je mozne povedat ze je zvuk kvalitnejsi ak ma repro impedanciu 8 alebo 4 ohmy ? snazim sa zistit, ci je kvalita zvuku zavisla na hodnote tohoto parametra ? dik moc,

(upravil zany175 12. 2. 2011 23:21)

Re: Impedancia Repro - 2,3,4,6,8 Ohm

Ber to tak, že k s nízkou impedancí musí téct vyšší proud při stejném výkonu. Tzn na vysoký výkon je třeba dost silnej přívodní kabel k repru. Více se projevuje odpor vodiče. Impedance reproduktoru by nikdy neměla být menší než impedance zesilovače. Je to jeden z důležitých parametrů reproduktoru. Nízká impedance se používá především pro autorepro. - 2,4ohm, protože je složité dosáhnout výkonu při nízkém napájecím napět í- tak se to žene proudem. Na domácí repro se používá 8ohm, pro PA vysokých výkonů 16ohm. Co by tě u parametrů reproduktoru mělo zaujmout je příkon, citlivost, rozměry. Před koupí si o tom něco přečti. Jestli jsem na něco zapoměl tak mi prosím doplňte. Přeci jen jsem student SPŠE 4. ročníku.

Re: Impedancia Repro - 2,3,4,6,8 Ohm

Reprosoustavy se vyrábí s impedancí obvykle 4 nebo 8 Ohm, někdy i 6. Pokud si vybereš 4 Ohmové, musí tebou zvolený zesilovač "zvládnout" 4 Ohm zátěž. Což ne každý umí. Jde taky o to, že impedance dost kolísá v závislosti na kmitočtu (např od 2,3 - 80 ohm) takže zesilovač si musí poradit i s minimem třeba tech 2,3 Ohm. Kvalitní to dokáže. Co se týče impedance vs. zvuk u 8 Ohmové zátěže zesilovače vychází o něco nižší zkreslení ale řekl bych že je to nepodstatné, spíš  bude záviset na kvalitě reproduktorů, vyladění výhybky, poctivosti provedení. U zesilovače obdobně.

Myslet si že použitím 8 Ohmové bedny automativcky znamena vyšší kvalitu reprodukce je blbost..

Příspěvky [3]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Impedancia Repro - 2,3,4,6,8 Ohm

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£