Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Oprava výhybek- neznámá

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [20]

Téma: Oprava výhybek- neznámá

Zdarec lidi, Dostal sem se k nějakým neznámým reproduktorům od známého, bedna je asi překopávka (3 PÁSMA) ,osazeno reproduktory tesla (střed ARZ 4608, bas ARN 6604, výšky ARV 3608) .. strašnej bastl... je tam udělaná celkem dost zajímavá výhybka ze 3 kondíku a jedné cívky... Cívka motaná asi podomácku ale vypadá dobře big_smile, pak kondík TESLA WK 709 59, pak 2 malý TESLA 50uf 6V ... Chci jen radu jestli to má cenu renovovat a zprovozňovat ?

Re: Oprava výhybek- neznámá

Ahoj. Poskytl jsi poměrně málo informací smile

Takže odpovím jinak: Pokud je ta bedna slušně postavená (síla materiálu, povrchová úprava atd) a repráky jsou v pořádku, stojí za to uvažovat o renovaci, která si však vyžádá novou výhybku (stávající bude tak akorát do popelnice). Tady na audiowebu jsou schémata TESLA beden. Případně na repromania.net. Vyber si něco s identickým osazením a inspiruj se.

Web

(upravil Hippo007 6. 12. 2010 17:19)

Re: Oprava výhybek- neznámá

ARS1038 osazená stejnými reproduktory není špatná bedna (v porovnání s dnešní spotřebkou určenou pro masy). Jestli jsou reproduktory v pořádku, stojí za to je zrenovovat http://www.repromania.net/teorie/ a dát tam výhybku z ARS1038 http://www.repromania.net/tesla/tesla-r … s-1038.php
EDIT: jak píše OPAMP, záleží i na stavu bedny. Stavět na to novou, která by měla být kusem nábytku, se vzhledem k ceně a strávenému času u tohoto osazení nevyplatí. To pak radši reproduktory prodat, třeba tady nebo na AUKRO

Re: Oprava výhybek- neznámá

tak aspoň 2 fotky těch beden jak vypadají
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/hs589.ash2/154184_181749518505840_100000123780877_704571_6370402_n.jpg
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/hs042.ash2/35461_181749538505838_100000123780877_704573_886444_n.jpg

ale zaráží mě že ten bas reproduktor má impedanci 4 ohmy yikes

Re: Oprava výhybek- neznámá

No není to zrovna ideální...
Pokud k těm bednám máš nějaký vztah, pouvažuj o výhybce (ale chtělo by to 8 ohm basáky), jinak to dej pryč, dobře uděláš smile

Web

Re: Oprava výhybek- neznámá

vztah ani tak ne... spíš sem chtěl něco s čím bych mohl ozvučovat malý společenský ( spíše rodinný ) akce ... přece jen pouštět hudbu ( a to už jakoukoliv ) na 5.1 reprácích ve větších místnostech je zbytečnost.. a navíc tahat furt sebou 6 reproduktorů je taky problém big_smile , takže rada taková : prodat reproduktory a když už tak postavit si vlastní bedny? (nebudem teď brát v uvahu to , že se stavěním moc praxe nemám -> mám od toho lidi big_smile )

Re: Oprava výhybek- neznámá

No, já bych v první řadě zkusil s někým vyměnit basáky. Až bych měl osmiohmové, postavil bych / nechal bych si postavit výhybky podle TESLA ARS1038, vmontoval dovnitř a pravděpodobně byl s výsledkem (pro uvedený účel) více než spokojen.

EDIT: ještě jedna věc - jseš si jist, zda výškáče nejsou "připálené"?

EDIT2: vidím že už basáky prodáváš - výborně.

Web

(upravil Hippo007 6. 12. 2010 19:07)

Re: Oprava výhybek- neznámá

No ten 4 ohmovej basák jsem přehlídl, nenapadlo mne, že by to někdo takhle poskládal.
Střeďák má vtlačenou kopulku, spolu s basákem jsou vybledlý, kdoví jak je na tom střeďák se závěsem. Nejlíp se z toho prodá výškáč.

EDIT: taky si můžeš nechat basáky, od DJ_Rixe koupit 4 ohmový střeďáky, v Tipa 4 ohmový membrány do výškáčů a použít výhybku z ARS1034

Re: Oprava výhybek- neznámá

Výškáče jsem kontroloval, ty vypadali nedotčeně...ty basáky chodí taky výborně a ani jeden nedře, takže by také nemuseli být připálené .. sice sou vybledlé ale to by snad nějakou roli hrát nemělo, je to opravdu jen barva vybledlá, závěsi jsou v pořádku na obou reprách ... středy nevím, ty jediný sem nedokázal nějakou zkontrolovat, jsou vybledlý a středy asi promáčklý ( ještě sem neviděl střed dovnitř na středových reproduktorech big_smile ) ale ten se dá jednoduše zasej dostat ven, co se týče drhnutí nevím , páč když sem je zkoušel , tak s nima moc nepohnu, asi budou trochu zatuhlé... ale v tom rozmezí kde sem sněmi pohnul nedrhnuli ...

Re: Oprava výhybek- neznámá

ok, tak vysavačem opravit vrchlíky a acetonem a regumem závěsy

Re: Oprava výhybek- neznámá

Daří se dobře, Středy už mám tady z fora 4ohm objednaný ... takže bych ty moje nejspíše prodal za nějakou směšnou cenu + poštovné

Re: Oprava výhybek- neznámá

Být tebou, koupil bych nové 4 ohmové kmitačky v Tipa a ty tvoje použité prodal.

Re: Oprava výhybek- neznámá

Reproduktory už se šetří.. no ale teď přemýšlím nad výhybkou .. chci ji udělat podle ARS 1034 ale jaký by Jsi doporučoval kondíky ? Vím že se asi teď na muj účet zasměješ když Ti řeknu že 250 kč za ty 50Mf se mi dávat nechce , když nepočítám s dlouhodobým a soustavným využitím ... ale asi jiná možnost není že?

Re: Oprava výhybek- neznámá

Ahoj
Tak pokud to je do basové sekce a ja myslím že ano,tak klidně použij bipolární kondenzátory.V bedně téhle třídy tím nic nepokazíš.

Re: Oprava výhybek- neznámá

47uf nebo 56uf bipolár http://eshop.prodance.cz/default.asp?Pg … mp;SORT=Up
Ostatní radši svitkový kondy. Do této reprosoustavy by stačily i MKT205.
Viděl jsem, že ses bavil s Michelin1 o ARV3604. Myslím, že u nich převíjí kmitačky. Pokud máš odvahu a nebojíš se změněných parametrů, můžeš se s ním zkusit domluvit na převinutí z 8 na 4 ohmy. ARV3404 a 3608 se vzájemně liší jen cívkou na kmitačce.

Re: Oprava výhybek- neznámá

Vím vím, změní se tam jen impedance cívky kmitačky... No teď právě přemýšlím jestli by to bylo dobrý riskovat.. přednější by mi bylo sehnat origo 4ohm výšky, takže na to se teď zaměřuji.. Jinak s tím kondem je to tak, že sem chtěl použít bipolár jen pro ten největší, ty ostatní určitě MKT205 , po nich už sem se díval a to není žádná velká cena... Cívky si v praxi ve škole namotám i změřím sám, tak je aspoň budu mít přesně a snad i trochu levněji smile

Re: Oprava výhybek- neznámá

MKT205 budou OK a bipolár k basáku taktéž. Špulky si namotej vzduchový (průměr drátu aspoň 1 mm), snad ještě u basáku pouvažuj o nějakým monacoru s feritovým nebo železným jádrem kvůli odporu.

U MKT kondů počítej s tím, že budou mít o 5 - 10% méně než je jmenovitá kapacita.

Web

Re: Oprava výhybek- neznámá

takže kupovat menší nebo větší než je daná hodnota? protože přesná hodnota se neprodává že...

(upravil Hippo007 7. 12. 2010 16:00)

Re: Oprava výhybek- neznámá

Tak, aby to bylo co nejblíž původní hodnotě, toleance 5%.
Do 4 ohmové výhybky bipolár 47uF nebo 56uF místo 50,
svitky MKT205: paralelní kombinace 2x10uF nebo 1x 22uF místo 20uF, paralelně 6,8uF a 1,5uF místo 8uF, paralelně 3,3uF a 0,68uF místo 4uF.
Do 8 ohmové mimo vyjmenovaného místo 2uF použít buď paralelní kombinaci 2 ks 1uF nebo 1ks 2,2uF

Re: Oprava výhybek- neznámá

Upřímně, 10% je v tomto případě úplně OK

Web

Příspěvky [20]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Oprava výhybek- neznámá

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£