Téma: Magnat Xtc 300

Ahoj,prosím o radu... Mám 2x Magnat XTC 300 a potřeboval bych poradit s bednou... mám BR bednu cca 60l ale je hrozně veliká proto uvažuji o uzavřené ozvučnici ale jelikož mám Bmw e36 cabrio tak mám strach aby to bylo vůbec slyšet.Bedna bude místo zadních sedaček a na zesiku Crunch MBX 4125 ale časem koupím jinej.A má otázka je kolik litrů by ta uzavřenná ozvučnice měla mít a zda to má smysl pro takovéhle repro. parametry jsem našel takové....                                                                                                                                                          Ulower cut-off frequency 19 Hz
upper cut-off frequency 1500 Hz
Nominal Power handling 250 Watt
Max. Power handling 500 Watt
Impedance 4 Ohm
soundpressure level 92 dB
Fs 30
Vas 81
Qts 0,31
Qes 0,33
Qms 8,0
Xmax 16

Re: Magnat Xtc 300

Takže jsem našel BR 45l s natrubkem 7,5x16 cm a BR 50l s natrubkem 10x28cm... myslíte že by mu teda u zavřený stačilo 30l? jde mi o kvalitu a o čistotu zvuku... tak už nevím kde hledat....

Re: Magnat Xtc 300

Když bude bedna místo zadních sedaček, nemusí ti přece vadit její velikost, ne? Ty myslíš těch 30 litrů pro oba? Mě se zdá optimální 30 litrů pro jeden. Ještě tak 20 se zavřenýma očima, ale míň už opravdu ne. A bůh ví co to udělá v kabriu...

Re: Magnat Xtc 300

Zksu to, ale podle mě to nebude fungovat. Já mám ve 20l zavřený bedně RF 10" podobně "vhodnejch" parametrů a skoro jako by to tam nebylo. Takže bedna na tohle minimálně 70l pro oba. DO menšího objemu bych to snad ani nezkoušel.

Web

Re: Magnat Xtc 300

Já počítám s 30l na jedno repro... takhle mám 2x60l... to je až moc veliký-nedají se sklopit přední sedačky....a mám v plánu nad tu bednu dát ještě ovály 6x9 takže ta velikost opravdu hraje roli... ale nikde jsem právě tohle repro nenašel v uzavřený ozvučnici tak pávě nevím jestli to má smysl jí vůbec dělat... ale díky...něco sešroubuju a pozkouším...

Re: Magnat Xtc 300

Jo tak jestli chceš použít jen jeden, zkus ve stávající bedně zacpat díru po tom druhým basáku, objem zmenši třeba PET-kama s vodou a uvidíš jestli to na kabrio bude stačit...

Re: Magnat Xtc 300

Jenže já mám tu bednu rozdělenou,josu to 2v1... ted jsem našel že by měla mít 45l a nátrubek 7,5x16 cm to mi vychází na 36 hz a plocha bassreflexu je 44,18 cm2 není to málo? podle předešlých výpočtů to mělo mít 78,5 cm2....kdyžtak sorry za ty debilní dotazy ale já jsem z toho už úplně vypatlanej (víc než obvykle)