Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Autohifi » 4Ohm repro na 2Ohm výstup??

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [11]

Téma: 4Ohm repro na 2Ohm výstup??

Ahoj mám autorádio PIONEER P40MP které umí vybudit subwoofer bez přídavného zesilovače.V dokumentaci píšou že má být na výstup připojen 2ohm subwoofer.Nyní tam mám 4ohm a hraje to dobře ale chci se zeptat zda má smysl kupovat si nějaký 2ohm repro...Zvýší se tím nějak podstatně výkon nebo kvalita?Díky moc wink

Re: 4Ohm repro na 2Ohm výstup??

Do  2ohm doda raztaky vykon.

Re: 4Ohm repro na 2Ohm výstup??

Matesi, kecáš... !
A pokud se jedná o ten Pioneer, fígl je v tom, že na pravý zadní výstup můžeš pověsit 2 ohmový reproň (oni teda píšou subwoofer) a budeš mít konfiguraci 2 x 50W vpředu a 1 x 70 W vzadu. Čiže, pokud v datasheetu píšou 50W max. a 22W rms (ono je to myslím na 1kHz a s 10% skreslením), tak do 2 ohmů budeš mít nějakých 30W. Na subwoofer je to v každým případě málo.

Re: 4Ohm repro na 2Ohm výstup??

Mathes napsal:

Matesi, kecáš... !
A pokud se jedná o ten Pioneer, fígl je v tom, že na pravý zadní výstup můžeš pověsit 2 ohmový reproň (oni teda píšou subwoofer) a budeš mít konfiguraci 2 x 50W vpředu a 1 x 70 W vzadu. Čiže, pokud v datasheetu píšou 50W max. a 22W rms (ono je to myslím na 1kHz a s 10% skreslením), tak do 2 ohmů budeš mít nějakých 30W. Na subwoofer je to v každým případě málo.

Mám tam Boss CH12 v cca 70l uzavřené ozvučnici a hraje to celkem dobře a hlasitě....v porovnání se zesíkem z TDA1562Q to hraje asi o třetinu méně ale zato mnohem mnohem kvalitněji,takže bych to tipnul na cca 30-40W přesně jak říkáš smile zesík jsem hodil do šuplíku big_smile není zapotřebí big_smile ale spíš mě zajímalo zda by byl výkon subwooferu teoreticky větší při použití 2ohm subw....

Re: 4Ohm repro na 2Ohm výstup??

Teoreticky no, prakticky ne.

Re: 4Ohm repro na 2Ohm výstup??

Ty jo, 12" v tak velký bedně si zaslouží adekvátní zesilovač, ne tahání rádiem... Neházím tu nějaký načtený rozumy, taky jsem zapojoval basáky na rádio a tetelil se jak to panečku hraje. Ale jakmile jsem poprvé použil zesilovač, uvědomil jsem si, že rádio je na tyhle počiny opravdu slaboučký. Starší zesilovače se dají sehnat i za 500,- (nějaký Dexony, nebo Jenseny), jen to chce hledat a mít trochu štěstí.

Re: 4Ohm repro na 2Ohm výstup??

No mám k tomu postavený zes. z TDA1562Q ale ten zvuk je humus big_smile sice to hraje jednou tak hlasitě ale ta kvalita...proto to mám radši na tom rádiu big_smile

Re: 4Ohm repro na 2Ohm výstup??

Aha no to sis pomohl s rádiem. Honit s 20W RMS SW, to musí bejt poslech.... a srovnávat to s nějakym svym bastlem. To se pak ani nedivím, že to rádio hraje líp.

Web

Re: 4Ohm repro na 2Ohm výstup??

Hraje to opravdu dostatečně....nepatřím mezi ty co potřebujou v autě stovky wattů jen aby si něco dokazovali...rád bych to krmil zesíkem a stačil by mi nějaký kolem 60W RMS ale sehnat dneska poctivej zes. za pár korun nejde

Re: 4Ohm repro na 2Ohm výstup??

A co je jako podle tebe "poctivej zes"? Prostě 20W je na sub na hovno a tečka. Až uslyšíš, uvěříš. Do tý doby ti nemá cenu psát něco, co stejně nechceš slyšet.

Re: 4Ohm repro na 2Ohm výstup??

Taky doporučuju nějakej i starší zesilovač, kolem litra se dá sehnat už pekný stroj. Kup 4 kanal, předky poženeš ze zesilovače a sub ze zmustkovaných zbyvajicich dvou kanalu (nejtypičtější konfigurace) . I kdyby jsi chtěl ušetřit a táhnout napájení třeba 6kou mědí, výsledek bude beztak o 400 % lepší než honit chudáka rádio. Také jsem se dloouho snažil, i přes možnost nákupu zesilovače, tahat všechen "vykon" z radia. Dnes nemám zapojen ani jeden reproduktor na rádio, předky a zadky přes čtyřkanál a sub přes zmustkovaný dvoukanál-> zvuk je proste někde jinde.

Je rozhodujici, kolik do toho chces vrazit-> zcela urcite doporucuju , než kupovat nějaký 2ohmový reprak , radsi za stejný peníze koupit nějaký slabý autozes,napájej ho třebas reprákovou dvojlinkou 2*2,5mm2, hoň ním jen ten sub a budeš čubrnět jak husa do flašky smile celkově te tato investice může přijít na třebas 600 kč, rozdíl oproti novymu 2ohm repraku bude jak nebe a dudy..

Příspěvky [11]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Autohifi » 4Ohm repro na 2Ohm výstup??

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£