Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Ostatní technika » Ze sterea mono?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [16]

Téma: Ze sterea mono?

Někde to tu už zaznělo,ale jsem od přírody lenivej a vůbec něco najít mi dělá problém wink .
Potebuji toto: Mám MP3 přehrávač a ten má stereo mini 3,5 mm jack výstup (klasika,no ne?) Ale potřebuju to cpát do komba,který je samo mono. Má to velký 6,3 mm jack. Teď ,když jsem předělával barec,tak jsem tam cpal stereo přechodku na sluchátka. Hrálo to gut,ale jeden kanál byl zkratovanej. U některých skladeb to bylo ,no,slušně řečeno, blbý. Chystám se povýšit kombátko a tak bych chtěl vyřešit i tento problémek.
  Jak jednoduše (stačí namalovaný schemátko) zMonit Stereo?

Díky za rady a nápady.

(upravil opamp 4. 6. 2007 21:01)

Re: Ze sterea mono?

L vstup ------===-------|
R vstup ------===------|mono výstup

rovnítka = odpory cca 2k2
svislá čára = vodivé spojení
zem je samozřejmě stále zem.

Web

Re: Ze sterea mono?

Mohl bys pleas OPAMPe obrázek - schemátko? Tyhle čárky mě moc neřeknou hmm

Re: Ze sterea mono?

oba živé konce z nich bude čučet odpor na druhé straně spojený  - monovývod
šmarja co je na tom k nepochopení?

(upravil Dingo 4. 6. 2007 21:10)

Re: Ze sterea mono?

L vstup ------===------|
                                  |----------------mono výstup
R vstup ------===------|

GND---------------------------------------GND

(upravil Lachim 4. 6. 2007 21:25)

Re: Ze sterea mono?

Už je to lepší. Já furt nemohl pochopit,kam nacpat ten odpůrek

EDIT.   kujůůůů

Re: Ze sterea mono?

O kolik se zeslabí signál, když se to pošle přes 2,2k odpory?

Re: Ze sterea mono?

nezoslabí sa. teda zoslabí sa, ale na výpočet je potreba poznať vstupný odpor nasledujúcich členov smile

Web

Re: Ze sterea mono?

Při "normálním" vstupním odporu následujícího zařízení (dejme tomu 10 kiloohmů a víc) to je skoro zanedbatelný (do 2 dB).

Web

Re: Ze sterea mono?

Sem tu nový,takže bych vás nejdřív pozdravit.Zkoušel sem tohle zapojení i u mého MP3,ale když sem dal 2x1K tak byl signál velice zeslaben,dola by se říct,že skoro nebylo nic slyšet.Tak sem snížil odpory až na 2x100 ohmů,ale stejně je to na výstupu dosti slabé.Má tedy cenu jít s rezistorama ještě níž?Nebo už to lepší nebude? děkuji za odpovědi

Re: Ze sterea mono?

Ty odpory se dávají na vstup a ne na výstup smile Což u mp3 přehrávače asi neuděláš smile ... i když z něj toho moc neleze.

Web

Re: Ze sterea mono?

A proč prostě a jednoduše nesešlusujete špičku a mezikroužek té 3,5ky? Je nutný dělat z píčoviny, řešitelný kapkou cínu napěťovej dělič? smile

Web

Re: Ze sterea mono?

No a co když je na výstupu tý mp3 nějaká mrdka bez nadproudový ochrany a/nebo seriovejch rezistorů a majitel si libuje v poslechu muziky plný efektů kdy se L a P hoodně liší?

Web

Re: Ze sterea mono?

Sériové odpory se už skoro nepoužívají a všecko, co se dělá /nebo spíš všecko, co jsem měl já v pazourech/ se chová jako proudový zdroje. To jest, že se LP sečte na vnitřním odporu koncáků, odběr je furt stejný. Ono to tak totiž musí být uděláno-alkalická tužka je schopna dát dost proudu na to, aby koncák bez tohoto opatření odflákla. Je to mj. i kvůli rozdílným impedancím připojovaných sluchátek, stačí si všimnout, že po připojení sluchátek s výrazně nižší impedancí, ale zhruba srovnatelnou citlivostí tyto nehrají hlasitěji. Měl jsem v pazourech několik velikostí TEAC, Panasonic, iPod, Sony a jakýsi noname modrý pazgřivec, který ale subjektivně hrál líp, než Soňák..

Web

Re: Ze sterea mono?

OK, díky za poučení, tohle jsem nevěděl.

Web

Re: Ze sterea mono?

hm, a ja sa potom nestačím diviť, ako sa poniektorý mp3 palyer chová keď sa napojí na vysokoimpedančný vstup do mixu big_smile

Web

Příspěvky [16]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Ostatní technika » Ze sterea mono?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£