Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Dílna » Srovnání impedancí reproduktorů,lze to?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [5]

Téma: Srovnání impedancí reproduktorů,lze to?

Zdravím.Mám tu Trochu nesourodou hromádku reproduktorů a uvažuji o jejich společném využití v jedné soustavě.Střed a výška mají impedanci stejnou(8ohm),ale basák má o dva ohmy méně.S rozdílnou citlivostí se vypořádat dokážu,ale jak se postupuje v tomto případě?

Re: Srovnání impedancí reproduktorů,lze to?

Uplně normálně. Jedna možnost je taková, že to prostě ignoruješ. Ale s takovym dotazem nevim jak chceš tu výhybku udělat.

Re: Srovnání impedancí reproduktorů,lze to?

Větší citlivost společně s menší impedancí oproti středu asi není dobrá kombinace.Nikdy jsem to neřešil,ale teď bych to chtěl udělat pořádně.

(upravil pepe 15. 8. 2010 12:02)

Re: Srovnání impedancí reproduktorů,lze to?

Nechci nikomu brát tvůrčí nadšení, ale asi to pořádně neuděláš. Větší citlivost basáku rozhodně problém není, dá se to využít k řešení baffle stepu, rozdíl v impedanci už vůbec ne. Existuje spousta čtyřohmových reprobeden ve kterých je některé pásmo osmiohmové.

Myslím že by jsi měl okopírovat osvědčený projekt.

Mimochodem, co je to vůbec za měniče?

Re: Srovnání impedancí reproduktorů,lze to?

Mám tu pár RBT,k tomu W3 od TB,a na spodek bych chtěl použít Audax AP170ZO.Ten projekt se rozhodně nesnaží být top,hlavní náplní je zpracovat měniče které se mi tu sešli a vytvořit z nich bedny které budou cosi jako zvuková kulisa do obýváku.Prozatím jsem hrál na aktiv,ale jaksi aby manželka používala triamp na hraní k vaření v akusticky dost nepodařeném prostoru mi připadá vcelku jako mrhání prostředky.Taky se díky tomu chystám trochu víc proniknout do návrhu pasivních vyhybek,dřív sem to flákal jak se mi to líbilo,na něčem se naučit musím.Nechci být obyčejný kopírák.

Příspěvky [5]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Dílna » Srovnání impedancí reproduktorů,lze to?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£