Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Dual CV 1250 - kolísání hlasitosti

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [6]

Téma: Dual CV 1250 - kolísání hlasitosti

Zdravím všechny. Měl bych menší dotaz ohledně zesilovače Dual CV1250. Nedavno jsem ho koupil v bazaru za pakatel a byl plně funkční až na klasické chrastění potenciometrů. Dal jsem na radu kamaráda a potenciometry jsem  prostříknul Kontoxem. Co se týče chrastění tak to je pryč, ale po následném zapojení hraje pravá strana s občasným kolísáním hlasitosti (třeba každou 10 sekundu hraje normálě a pak je nějakou dobu útlum a pak se zase srovná. Levá strana hraje naprosto v pohodě. Chtěl bych tedy poprosit ty, kteří se v tom vyznají, zda by mě neporadily co je špatně popř. jak z toho ven.

Moc díky  ... SpaceFrog

Re: Dual CV 1250 - kolísání hlasitosti

http://audioweb.cz/viewtopic.php?pid=108446#p108446

Web

(upravil spacefrog 6. 6. 2010 15:07)

Re: Dual CV 1250 - kolísání hlasitosti

zjistil jsem, že když nechám zesilovač hrát tak cca 15 min tak to kolísání se ztratí a hraje to úplně normálně. Ale přetrpět těch 15 min od zapnutí to je děs. To samé když pustím zesik jenom na sluchátka, také vynechává pravá strana. Myslíte že je to potenciometrama když potom fungujou normálně, nebo tam bude v háji něco složitějšího ?

Re: Dual CV 1250 - kolísání hlasitosti

myslíme

Web

Re: Dual CV 1250 - kolísání hlasitosti

Vyřešeno.
Problém byl v zoxidovaných kontaktech relé k odpojení reproduktorů při stejnosměrném napětí na výstupu jako ochrana repro. Celé relé vyčištěno a proletováno. Zesilovač je nyní bez závad.
Chtěl bych poděkovat hlavně uživateli "jindrich.b" za pomoc s vyřešením problému. Mockrát děkuji

Re: Dual CV 1250 - kolísání hlasitosti

Tak presne tohle me jednou taky pekne vypeklo.Zesilovac po zapnuti obcas hral jen na jeden kanal,nekdy se rozjel driv,jindy pozdeji.. No nehezky me to potrapilo..

Příspěvky [6]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Dual CV 1250 - kolísání hlasitosti

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£