Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Subwoofer a jeho vystužení

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [9]

Téma: Subwoofer a jeho vystužení

Zdravím.Mám doma BR subwoofer o výkonu do 1kW.Nevím kdo ho konstruoval,ale při větším vybuzení dosti vybrují stěny boxu.Když jsem se podíval s čeho je ozvučnice,zjistil jsem,že je postaven z nějaké skřínové dřevotřísky 18mm a na obou stranách povrch lamino.Jinak nikde nic nefouká.Pánové prosím co se s tím dá dělat,
aby to nevybrovalo?Přemýšlel jsem tam našroubovat křížem spěry.Třeba latě na krov.Další věc je,co to udělá s lazením reproduktoru.Za rady děkuji.

Re: Subwoofer a jeho vystužení

Aká je asi veľká ozvučnica rozmerovo ?
Vzpery zaberú málo objemu, záleží na množstve a hrúbke materiálu, súčasná drevotrieska už nie je tak pevná a natvrdená ako za komunistov, ozvučnica sa predpokladám nedá rozobrať alebo vybrať aspoň zadnú stenu a dať priečky cez celý box aby to malo najväčší efekt, ďalším riešením namontovať a zalepiť (chemoprénom alebo taviacou pištoľou) bukové poriská (bývajú v priemere aj 4-5cm hrubé) už keď to nepôjde inak.

Web

Re: Subwoofer a jeho vystužení

Ozvučnice je velká cca 95l.Vnitřní rozměry jsou výška=59,šířka=41,hloubka=39.Bedna je nerozebíratelná snad po 5cm jsou vruty a něčím je to slepené a zasilikonované.Asi mi zbývá tam dát ty bukové spěry.Mohu ty spěry dát křížem a kde to půjde tak je slepit i v prostředku?Nebude vadit,že ty spěry budou těsně za magnetem reproduktoru?Ten reproduktor má chladící diru cívky,tak proto se ptám.Bude stačit chemoprén,nebo taky mám z boku našroubovat vruty?Díky předem za vaše příspěvky.
Ps.Jo a je tam reproduktor BC 15PS76 podle výpočtu lazen na 46hz.

Re: Subwoofer a jeho vystužení

Zdravím. Čítam ten problém. Nechcem nikoho znechucovať, ale bedňa vyrobená z lamina je tým najhorším riešením. Vystužiť takúto bedňu bez jej rozobrania, alebo "zbastlenia" je prakticky nemožné. Viem o čom hovorím, vyrobil som niekoľko stoviek bední rôzn&ych veľkostí aj konštrukcií. Ak máš záujem ozvi sa na email: reproboxmh@azet.sk

Re: Subwoofer a jeho vystužení

Rampa: to víš, že jo. Tu výstuhu tam určitě dej. Pomůže to. Pokud to chceš lepit chemoprenem, prošrouboval bych to z venku, jinak to moc držet nebude. Pokud jde o to odvětrávání, tak pokud tou výstuhou ten odfuk neucpeš, nemáš se čeho obávat. Když tam budeš mít alespoň centimetr, je zo uplně v klidu

Web

Re: Subwoofer a jeho vystužení

Prosím:
1. vzpěry, výztuha, vibrují (co jste měli z češtiny?)
2. ten 1 kW je příkon? nebo tepelný výkon?  Akustický výkon asi sotva.

Re: Subwoofer a jeho vystužení

PB0305 - http://www.naw.com.pl/_var/files/63-15PS76.pdf Tam zistíš, čo a ako s tými kilowattmi smile

Súhlasím s dbmaxom. Vyber repro, na boky môžeš zvnútra samorezkami 4*35 a chemoprénom prichytiť kus DTD/MDF dajme tomu 20*20cm, myslím, že to pomôže rozloženiu sily z priečky, a potom by som tam hodil tú priečku (hranol 4*4 alebo 5*5 z tvrdého dreva) a medzi spodnou a vrchnou stenou tak isto... V strede ozvučnice, kde sa ti stretnú hranoly, ich môžeš zlepiť a poistiť kovovými L-kami ktorými priskrutkuješ hranoly dokopy...

Viď nákres smile

http://s4.postimg.cc/4bejusncp/117_untitled.jpg

Čierna - Origo ozvučnica (pre pochopenie bez prednej steny smile )
Šedá - Štvorce z MDF/DTD
Krížom - Hranoly
Červená - Samorezky, a v strede kovové L-ká smile

Dúfam, že ma chápeš smile

Web

Re: Subwoofer a jeho vystužení

> DeadMAN: podle toho odkazu jde o příkon, nikoliv akustický výkon.

Re: Subwoofer a jeho vystužení

reprobox: on nemá bedňu z lamina ale z drevotriesky. Chcel by som vidieť ako z lamina spravíš bedňu na subwoofer...

Tie výstuže sa tam budú dať jednoducho vopchať cez otvor na repro, spravil by som ich presne na vnútorné rozmery, aby zapadli natesno a samozrejme ich prilepiť lepidlom na drevo ako je napr. Duvilax LS50. Chemoprén je chujovina, to je dobré na lepenie povrchovky.

Příspěvky [9]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Subwoofer a jeho vystužení

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£