Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [13]

Téma: Výběr SUB

Zdravim všechny audiáře, hrozně mě chytla stavba subwooferu a tak jsem studoval co a jak... a chtěl bych si postavit něco do 500Kč. Jak jsem pochytil z jiných témat tak nejlepší by byl ten ARN230, jenže není nikde k sehnání. Není ještě nějaká alternativa? Mělo by to být něco menšího cca těch 25l. Díky

(upravil check 1. 8. 2010 13:43)

Re: Výběr SUB

TVM už dlouho nevyrábí a ARN230 seženeš možná tak někde na skladě třetího prodejce.

Plně alternativní, a já bych spíš řekl lepší, je Dexon IRB20. Padne do bedny 30-35litrů, BR na 37Hz. Případně do Auta 15-25litrů uzavřenka.

Web

Re: Výběr SUB

Ok díky, je mi jedno jestly je to bassreflex nebo uzavřená ale jde mi o velikost a to v tom případě bude ta uzavřenka... Ještě, jsou nějaké změny oproti stavbě bassreflexu?

Re: Výběr SUB

No zásadní změna je ta, že v normální místnosti tahle uzavřenka zahraje velmi málo basů, v autě se to ale spraví.
Takže záleží jestli do auta nebo domů, tzn. uzavřenka nebo bassreflex.

Web

(upravil Hlod'aQ 1. 8. 2010 18:53)

Re: Výběr SUB

Ještě mě napadá, známý mi nabízel subwoofer Blow Adrenaline s průměrem 30cm, výkonem 400w, 4ohm ví o tom někdo něco? Je to celkem za dobrou cenu, případně jak velký by musel být box-BassReflex

http://s4.postimg.cc/aywq0ovqx/6068_1166084722.jpg http://s4.postimg.cc/gbq5sk915/6068_1166084722_1.jpg

NAPIŠTE TŘEBA JEN BRÁT/NEBRAT

Re: Výběr SUB

Do auta je to použitelný pouze v případě, že seš hluchej, předek budeš honit rádiem a nebudeš se tím pádem snažit o jakoukoliv kvalitu. Domů v žádným případě!

(upravil antonio 2. 8. 2010 9:38)

Re: Výběr SUB

tak jasně hluchej nejsem, při té velikosti sem to čekal, hluchý je kamarád ten ma mutanta a ten mu dává dost. Takže to vypadá na ten Dexon - s reflexem, možná to použiju do auta ale takový akurátní bassy se s tím myslim budou nechat udělat. Mě se líbí ta výroba toho boxu a zapojování, usazování (potahování) prostě všechno. Jen by nemusel stát tolik

Tak jo tak poslední otázka našel jsem tu ještě jeden tak do BR - Beymu 8BR40  nebo  Dexon IRB20?

Re: Výběr SUB

Měl jsem doma Beymu 8BR40 v bedně přesně podle názvu - bassreflex 40l ladění si už ale nepamatuju, nějak podle simulace jak to vycházelo nejlíp. Byl to druhej sub po ARN-226 30l closed, takže nemůžu moc srovnávat, ale oproti prnímu to hrálo níž. Na dokreslení filmovejch efektů v pokoji mi to bohatě stačilo i při hudbě byla poznat. Živil jí LM3886 a hlasitost sem přes půlku nedával. Hodně se ale projevovalo, kde v místnosti sem byl(zřejmě módy místnosti?) Sub byl v rohu otočenej reprem i nátrubkem do prostoru. Pak jsem to ale kui penězům prodal a teď nemám žádnej.

(upravil Hlod'aQ 3. 8. 2010 22:16)

Re: Výběr SUB

No ja vemu toho Dexona, líbí se mi ta kevlarová membrána už na nej mám skoro postavený box... je to něco málo přes 30L BR mám 7x17cm tak snad vše v pohodě. Tenhle týden jestly se povede tak to možná kopím v Praze. Díky za pomoc

A ještě mě tak napadá. Musim tam mít výhybku?

Re: Výběr SUB

Beyma 8BR40 nesahá Dexonu IRB20 ani po kolena. Obojí jsem měl.

Záleží kam to chceš napojit a jak používat. Pokud máš plnorozsahové hlavní bedny a sub je jenom pro efektový kanál domácího kina, tak v Dolby Digital 5,1 je LFE signál oříznutý na 144Hz hodně strmě a už předtím dosti padá. Tzn. čistě pro sub do kina k dobrým bednám výhybku nepotřebuješ.
Pokud hlavní bedny plnorozsahové nejsou, tak PC zvukovky a receivery umí oříznout basy satelitům a poslat je do subu. Pokud bude zdrojem signálu něco jiného, tak budeš potřebovat zvláštní výhybku, nejlépe aktivní s možností nastavení fáze, která přijde před zesilovač do signálové cesty - potřebuješ pak separátní zesilovač pro subwoofer.

Pasivní subwooferové výhybky se sice dělají, ale jsou hodně nekvalitní a nemají zdaleka tak nízké dělící kmitočty, jak uvádí výrobce. Kvalitní pasivní subvýhybka cenou konkuruje aktivnímu řešení a nemá žádné možnosti nastavení - na prt.

Web

Re: Výběr SUB

:0... xD Jasně ja potřeboval vědět jestly to bez výhybky může fungovat, myslel jsem že jo ale radši se ujistit... aspoň jsi mi řekl možnosti. Já už jsem se stavbou tak v půlce. Mám to z 10mm překližky - potřebuju na to tlumení?(Jsou totiž nehorázdně drahé) Já bych si to asi vyzjistil sám ale v tom programu WinISD jsem nenašel ten Dexon a když jsem udělal nový tak ho to stejně nevytvořilo...

(upravil Milan 4. 8. 2010 17:31)

Re: Výběr SUB

Někdy je lepší se v půlce na to vys.... a začít znova a to je přesně ten připad

Web

(upravil Hlod'aQ 4. 8. 2010 23:03)

Re: Výběr SUB

Teď sem tě uplně nepochopil, máš na mysli ten materiál co... není to doufám můj poslední box. Snad to bude potom lepší.

Takhle to řeknu, já kdybych se dostal k té pile co s ní jde řezat uplně rovně a kde je druhá strana desky opřena a vedena rovnoběžně jako mají truhláři tak to neřešim ale doma sem tu překližku měl a s přímočarkou se docela kamarádim tak sem to vyřílz takhle, s tou přehližkou jde potom aspoň pracovat ale pokud nemám pásovku nebo tu otočnou a mám jen vybračku tak tim bych nic moc neubrousil. Asi takhle, když to nebude hrát dobře a bude mi to vadit tak seženu nějaké truhlářství a udělám to z pořádného materiálu...

Příspěvky [13]

  Stránky: 1

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£