Re: dovětek k tématu zneužitých Mistrů

Kal, nehnevaj sa, ale podobne kecy o zavisti povazujem len za mimoriadne trapny pokus odbit stazovatela a obhajit nejake svinstvo. Do medze zakona sa obcas zmesti aj riadny hajzel. A ked mi to vadi, tak mu vlastne zavidim?

Re: dovětek k tématu zneužitých Mistrů

Pokud někdo bere jako vzor třeba naše politiky, není se čemu divit. Plzeňská práva- opajcované práce... Vše je vlastně v pohodě.
Střet generací  byl, je a bude. Spíš mi přijde, že se to ještě více vyhrocuje. Když jsem jako mladý ucho nastoupil do práce, tak jsem byl rád, když mi staří " dědkové " nechali koukat pod ruce abych se naučil něco novýho, nějakej fígl a podobně. A taky jim člověk byl vděčnej. Dnes vtý ukvaltovaný době je třeba mít vše rychle a hned a to ostatní se jaksi vytratilo ( nelze však  házet všechny do jednoho pytle )

Co se týče poznámky Pavla Macury k" inspirativní a didaktické roli Bohouše Sýkory", ta byla, však Pavel Dudek v článcích v AR ať o DPA či přenoskových zesilovačích VB vždy uváděl.

(upravil zuki 28. 7. 2010 12:44)

Re: dovětek k tématu zneužitých Mistrů

Ještě jednou a ode mě naposled k "autorství" a patentům apod... Napíši to trochu tvrdě,  neb to není míněno osobně a všechny osoby jsou smyšlené... smile

Z morálního hlediska je to celkem jasné.  Každý by měl u článků, sch. apod. uvést původní zdroj či autora odkud čerpal. Jinak i viz jak píši v #7 a PMA #31 nic mezi patentem (průmyslový vzorem, užitným vzorem) a zveřejněním není. Pokud má někdo dojem, že je něco na patent, má si to patentovat. Pak to může i bez rizika zveřejnit (v Číně, Americe, Rusku apod. jim to bude asi jedno, že je to patentované v ČR, EU...).

Bohužel se často rychle vychladne, když se zjistí, že se za to musí platit nebo dále prodlužovat poměrně krátké trvání "vzorů" (schema, vzhled apod.). A vše zatím končí u vzorů po cca 5 letech s max prodloužením u užitného vzoru (el. zapojení) na 10 let, průmyslového = vzhled na 25let a patent na 20let. Po té době je to považováno za obecně známé řešení...

Řekl bych, že 10-20let na "ochranu" je krátká doba, protože vývoj ve školách, výzkumných ústavech apod. je o 10-20let před "spotřebkou" a průmyslem a než se to začne vyrábět, tak končí platnost... Já osobně bych např. patenty prodloužil na 30let. Ale např. v ochraně "písniček" jsou tendence to prodloužit na 50let a to mi příjde moc a původní autor bude už asi po smrti....

Tuto problematiku již několik let pozorně nesleduji, takže uváděné údaje nemusí být 100% - od té doby co mi přišla účtenka za rozšíření mých patentů do EU a vzhledem v té době k mému příjmu a částce na "složence" jsem ji nezaplatil...

Vzhledem k tomu, že patent obecně platí v zemi vydání, tak aby to mělo smysl. Registrace či podání patentu apod. v EU stojí nemalý peníz - tedy dřív to byl vzhledem k platům a kurzu koruny "ranec", dnes už to asi není takový problém, ale i tak se to musí vyplatit = vyrábět.  A to už je na ekonomickém zvážení, zda se to bude vyrábět s dostatečným ziskem na pokrytí těchto nákladů nebo zůstane jen u přání (hrdosti či ješitnosti) - měl jsem si to patentovat, je to moje řešení ... bla bla bla...

Autorství je jedna věc. Pokud není registrované (patent apod..), dá se o něm jen polemizovat. Třeba by v patentovém řízení vůbec neobstálo, protože někdo z "Čimčeliček, nebo Dlouhé Lhoty" už to před rokem zvřejnil v místním nebo zahraničním tisku, nebo je to skutečně "nóvum". Kdo ví ?!?

Takže dnes se často ani moc nepatentuje, neb je to zdlouhavé a nějaký peníz to taky stojí a spoléhá se na to, že ekonomicky slabší jedinci a fi. na nové technologie a i časté inovace nemají... (ale např. v Americe se nosí, že každý výrobek musí mít  spoustu čísel patentů, tam je to trochu jiné....).
Z praxe vím, že i velké nadnárodní společnosti si po dohodě často raději rozdělí trh a nějak se dohodnou, než by šli do soudních sporů o to čí řešení je pouze jeho vlastní patent apod. ...

Takže pro nás - spíše zájmovou, než výrobní činnost -se dá většinou jen apelovat na slušnost a nebo nejlépe k ní tu mladší generaci vychovávat - což jak se nám starším zdá skoro nejde. Ale to říkala i ta ještě starší generace určitě i o nás....

----------------------
Reeb: dík za odkaz

Re: dovětek k tématu zneužitých Mistrů

no vidíte, takže to tlachání na hnoji nebylo úplně bez efektu, na závěr jsme získali i nějaké informace,
smile
takže přínosným příspěvkem 43 bychom to mohli uzavřít, co říkáte ?

Re: dovětek k tématu zneužitých Mistrů

Jsem pro.

Re: dovětek k tématu zneužitých Mistrů

Tak laskavě zveřejni, jak to je a tím se celá tahle polemika zastaví.
A také zveřejni, kolik jsi prodal desek bokem, bez Pavlova vědomí, pakliže jste byli dohodnuti na nějakém podílu.
Proč se např. ve vláknu k DPA330 neobjevilo "zadávám do výroby 30ks desek, zájemci hlašte se" - nikoliv, veškerá komunikace s kupujícími probíhala pouze přes maily, dokonce nebyla zveřejněna ani cena desky.
Jestli nemáš živnosťák a nechce se ti platit daně, tak jako je platíme my ostatní, tak se na to brzo přijde a první, koho nasereš, tě napráší.

Web

Re: dovětek k tématu zneužitých Mistrů

Doufám Leoši, že tvůj poslední příspěvek nepatřil mně. Já jsem prostě proto, aby se to uzavřelo, protože to nikam nevede. Kromě právního rozboru jsem se nic nedověděl, jediný výsledek je naštvaný Pavel Dudek. Ve vlákně, kde se to mohlo vysvětlit rychle a hned, příspěvky mizí jak v černé díře...

Re: dovětek k tématu zneužitých Mistrů

pecan: neboj podle kontextu je to na někoho jiného

Re: dovětek k tématu zneužitých Mistrů

Je jasné o co se snažíš, jsi ale vedle. PD si nepřál zveřejnit ani cenu ani počet zájemců. Už to všechno bylo řečeno ve vlákně 330. Opravdu nevím co ti na tom stále není jasné? cool

Web