Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Tuning zesilovače

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [19]

Téma: Tuning zesilovače

Zdravím, mám zesilovač Skytec PRO-1500 Amplifier a chci se zeptat, dal by se nějak vylepšit? Něco vyměnit nebo podobně? (Už jen 2x Kondenzátor 1000mF se mi zdá málo, když tu do toho každý dává 30k a víc)
Díky za odpovědi

Re: Tuning zesilovače

Nešlo. Doporučím černému tigrovi, aby se v tom ve vlastním zájmu nehrabal, jinak udělá víc škody než užitku. O kondenzátorech to není, je to o zesilovači jakožto celku.

Re: Tuning zesilovače

Já bych se v tom nehrabal, jen se ptám jestli by to šlo a kdyžtak bych to svěřil do rukou někomu, kdo tomu OPRAVDU rozumí (ne nějací RÁDOBY profíci)

Re: Tuning zesilovače

Šlo, to rozhodně, jenom aby byl slyšitelný výsledek, tak by se ten stroj musel z větší části předělat-je to šrot.

Re: Tuning zesilovače

no šrot to zase není, hraje krásně wink nemá zkreslení ale jen je strašně poddimenzovaný na to jaký by mohl mít potenciál... Kdybych šel do druhého zesilovače tak vezmu znovu tento, protože ta čistota zvuku za ty peníze je nádherná, ale do 8ohm beden prostě nemá tu sílu je vyburcovat, hrajou sice čistě, ale podle toho jaké má trafo a všechno by ten výkon mohl jít tak o 30% výše...

Re: Tuning zesilovače

Jistě, pokud vyměníš vše co je v "zesilovači" kromě chladiče, ventilátorů a krabice, pak by ten výkon mohl vyrůst o dalších 30%. Jenže ten zesilovač těch 750W na kanál v životě nedá. Je to ten největší hnus který jde koupit.

Web

(upravil Xhibit 26. 6. 2010 12:44)

Re: Tuning zesilovače

Schvalne se mrknete treba sem: http://www.hifi-tower.co.uk/PA_SYSTEMS/ … _784_0.htm

A na zadni panel tohodle zazraku, prikon max. 240W lol .Odstup 80dB, zkresleni 0,5% ,nepochybuju jak hraje "krasne"..  wink

Nechces sem hodit foto vnitrku at se podivame? Tipuju jeden par koncovych tranzistoru na kanal,vykon tak 2x70W.

(upravil Bery 26. 6. 2010 13:44)

Re: Tuning zesilovače

Nemohl jsem nalézt fotku vnitřku a toho příkonu jsem si nevšiml smile
1 pár pajcovaných Toshib na kanál, 120VA trafo pro celý zes a je vymalováno lol

Edit: Bude to něco jako tohle http://www.elektroda.pl/rtvforum/files- … 1_6142.jpg

Web

Re: Tuning zesilovače

A tohle má být PA? tak to je dobrá prdel. To je tak na repro k PC:-)

Web

Re: Tuning zesilovače

Hale kluci, takovyhle fotky sem nedavejte, budto z toho dostanu infarkt, nebo se udusim svoji branici big_smile

Re: Tuning zesilovače

big_smile ta fotka zevnitř... tohle má 1000VA trafo a už je to změřené.... do 4 ohmů to dává 460W.... no tak k zahození to není, ale ani žádná sláva

Re: Tuning zesilovače

No zajimave ze v mem odkazu vyse je tento zesik s prikonem 240W. Nestyd se,hod sem foto vnitrku toho tveho,jen tak pro zajimavost smile.

(upravil Bery 27. 6. 2010 11:33)

Re: Tuning zesilovače

Teoreticky je možné že mají v tom obchodě špatnou fotku smile ale stejně bych ten zázrak rád viděl smile

Edit: Zakládám si totiž sbírku fotek "Zesilovačů"

Web

Re: Tuning zesilovače

Rozdělávat to kvůli tomu nebudu. Na trafu je štítek 1000VA a je poměrně velké, ty JFETY tam nejsou 2 ale 4+2 budící (jestli jsem to odhadl správně)Rozhodně je to pro mě dostačující a hraje krásně bez zkreslení... tahá to pěkně na nějakých 110dB, pak přichází nehezké zkreslení, na diskotéky pro mladé lidi je to plně dostačující, protože v tom tuctuc to zkreslení nejde slyšet big_smile resp. je jedno jestli to hraje čistě nebo zkresleně, je to stále jen tuctuc, to takové beatles když vybudím tak tam je to zuk nepěkný sad. Závěrem bych podotkl, že za ty prachy hraje krásně

Re: Tuning zesilovače

A nebo tomu tucání dost nerozumíš, nebojsi z té tucky už jen trošku nahluchlej smile

Re: Tuning zesilovače

To tucání - to je o tom, že to řve, když se koukneš např v AUDACITY jako vypadá ta písnička - je to vyhnané do maximální hlasitosti a nemá to žádnou křivku.... a potom pro porovnání tam nacpi beatles.... Jednoduše u toho tuctuc se to dá dobře poslouchat i zkresleně - i na kvalitních bednách a zesilovači to hraje dost zkresleně (to zkreslení tam má i pan zvukař, kterého mám v rodině...a že ten má kvalitní sestavu)

Re: Tuning zesilovače

Tak to se asi bavíme o uplně jiném tuc. Zalimitované techno, soundsystem, nebo prostě dojebaný track nějakého disca je spíš taková "škoda". Já jsem zvyklej na něco jinýho...

Re: Tuning zesilovače

Tak to potom se bavíme o něčem jiném smile















free classified Kingston Upon Hull

Re: Tuning zesilovače

Správně djblacktiger. Na tuckařinu je úplně fuk co použiješ. Ono to vždycky nějak hrát bude. Příkladem jsou desítky různých typů beden na technopárty nebo jak se to jmenuje. Tisíce opilých, omámených ale spokojených účastníků jsou toho důkazem.

Příspěvky [19]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Tuning zesilovače

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£