Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Dílna » Stříkání strukturovaného laku na DTD, úprava podkladu.

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [17]

Téma: Stříkání strukturovaného laku na DTD, úprava podkladu.

Nemáte někdo zkušenosti jakou pistolí se musí stříkat strukturovaný lak http://eshop.prodance.cz/DetailPage.asp?DPG=93841 a jaký dodržet postup? Stačí jakákoli pistole s tryskou 2mm?


Je to tak, že mám starší bednu ze surový dřevotřísky, natřená černém Balakrylem, přebroušená a znovu natřená - takhle asi třikrát.
Teď bych jí chtěl stříknout asi plničem nebo stříkacím tmelem (co je lepší?), přebrousit, a pak stříknout buď tím černým strukturovaným lakem /pokud bude stačit pistole co mám/ nebo opět jen černou barvou a následně lakem na schody /asi 25% lesku/.

Re: Stříkání strukturovaného laku na DTD, úprava podkladu.

No tak po precitani technickeho manualu toho strukturovaneho laku ked som spravne pochopil tak je to obycajna vodourieditelna akrylatova jednozlozkova farba s nejakym zrazacim bludom aby to robilo tie perlicky cize nic specialne. Ak mas povrch rovny a netreba ti to ako novucicke z obchodu tak to prebrus jemne a daj na to zakladnu farbu nejaky balakryl myslim ze take sive to je, ak sa predava aj cierny(to neviem) tak daj zakladovku ciernu no a na to striekni ten strukturovany lak.
Ak chces super tip-top vysledok tak to prebrus komplet po drevo, vsetky skarky vytmel spachtlou polyesterovym dvojzlozkovym tmelom, zase pekne prebrus a na to zakladovku a tak toto cierne, ak chces mozes medzi zaklad a to drevo s tmelom dat este polyesterovy dvojzlozkovy striekaci tmel ten dobre zakonzervuje tu DTD. Inak striekat mozes pistolou s ihlou 2mm ale mozes kludne pouzit aj mensiu, myslim ze aj s takou 1-1,2 by to slo tiez ale potreboval by si vyssi tlak. 2mm ma vyhodu v tom ze ti staci nizky tlak a mozes mat hustu farbu a lepsie sa strieka, tensia ihla potrebuje bud redsiu farbu alebo pri hustej farbe vyssi tlak, neviem ale aky husty je ten strukturovany lak....(myslim viskozitu nie hustotu ako hustotu)

(upravil NNNTomas 27. 4. 2010 10:54)

Re: Stříkání strukturovaného laku na DTD, úprava podkladu.

Takže nakonec se to bude stříkat jen černou barvou a lakem.
Nestačilo by to zbrousit na dřevo, stříknout plničem, a pak černou barvou a lakem ? Nebo ještě je lepší to nečím před tím plničem něčím napustit aby to "nevlhlo" a nasáklo se to?

(upravil BV 27. 4. 2010 9:30)

Re: Stříkání strukturovaného laku na DTD, úprava podkladu.

Wili
Pochopil si to špatne, tá farba je hustá ako med, riediť sa nesmie, stekala by. Potrebuješ pištoľ s tlakovou dodávkou farby a s veľkou tryskou, iný tlak pre farbu, iný(menší) pre vzduch, nezávislú reguláciu. Kombináciou týchto nastavení a striekaním vo viac vrstvách sa dá dosiahnuť rôzna drsnosť (typ) štruktúry. Tie perličky nerobí žiadny "zrážací blud" (ten tú farbu aj v hrubšej vrstve len rýchlejšie vytvrdí), ale technika striekania, dá sa s tým urobiť aj hladký povrch. Kompresor s veľkou tlakovou nádržou (rovnomerná dodávka vzduchu) a slušným výkonom. Tryska 2mm je minimum (tomu zodpovedá spotreba vzduchu), cez 1mm tú farbu asi nepretlačíš... Potrebuješ profi pištoľ (napr.Schneider) a ostatnú výbavu, nie hračky z Baumaxu. A potom skúšať a naučiť sa to. Na jeden pár boxov to nemá zmysel.

(upravil NNNTomas 27. 4. 2010 10:57)

Re: Stříkání strukturovaného laku na DTD, úprava podkladu.

Je to tak. Pistol by sice kvalitní /stála 10tis./ byla, ale ne ta s tlakováním do nádržky, a to je ten problém. Takže na to půjde obyč. barva a lak.

Plnič se dá použít třeba tenhle? http://www.olejshop.cz/spreje/p/motip-plnic-400-ml

Re: Stříkání strukturovaného laku na DTD, úprava podkladu.

to přece musí jít stříkat i pistolí na krupeto ne?

Web

(upravil NNNTomas 27. 4. 2010 16:16)

Re: Stříkání strukturovaného laku na DTD, úprava podkladu.

Takže, co říkáte na tento postup a použité tmely:

Stávající černá barva bude skoro obroušená. Na hrbatý hrany přijde tento tmel: http://shop.bkp.cz/index.php?main_page= … ucts_id=52 , to celé se přestříkne plničem: http://shop.bkp.cz/index.php?main_page= … ucts_id=25 , po té už jen vodouředitelná černá barva - "Balakryl profi mat" a na to PUR lak. Výsledek by měl být takový matnější "klavírák". smile

Bude tento postup stačit? Nebo je potřeba ještě před plničem nečím tu dřevotřísku napenetrovat?

Re: Stříkání strukturovaného laku na DTD, úprava podkladu.

Ten tmel jsem měl a byl jsem s ním za ty prachy spokojenej. Rychle schne a dobře se brousí. Jen se pak nemůže déle uchovávat. Mě po asi půl roce jakoby vyschl a nešel ani pořádně roztírat a odpadával. Ten plnič jsem nezkoušel, ale bude podle mě obdobný kvality.

Re: Stříkání strukturovaného laku na DTD, úprava podkladu.

Nebo bych zkusil tento tvrdší: http://shop.bkp.cz/index.php?main_page= … cts_id=39, jestli není lepší.

Re: Stříkání strukturovaného laku na DTD, úprava podkladu.

I ten jsem měl a přišli mě docela na stejno. Ten super se líp roztírá, ale zato díl tvrdne.
A co tohle http://shop.bkp.cz/index.php?main_page= … ucts_id=13, to vypadá docela zajímavě..

Re: Stříkání strukturovaného laku na DTD, úprava podkladu.

O tom Finiši jsem taky uvažoval místo toho plniče.
Tak to možná vezmu ten Super, snad je taky vhodný na dřevotřísku...

Re: Stříkání strukturovaného laku na DTD, úprava podkladu.

Používal jsem ho více méně na dřevotřísku. Na menší prohlubně je supr, ale když máš větší díru, chce to tmelit aspoň na dvakrát. On se jinak propadá.
Ten Finiš mě příjde spíš jako takovej mezistupeň. Asi bych stejně ještě použil ten plnič pro rovnější povrch. Podle mě slouží spíš jako konzervace toho povrchu po tmelení, než náhrada plniče. To ale záleží na jeho struktuře..

Re: Stříkání strukturovaného laku na DTD, úprava podkladu.

Bude to převážně na díry po šroubech, tj. vrstva cca 5mm. Ten Super byl měl být asi tvrdší, ale zase ten Dřevo má v sobě ty "piliny" takže by měl "pracovat" s dřevotřískou. Jelikož to bude stejně pod lakem tak to bude asi jedno, když se tam vlhkost nedostane...

Re: Stříkání strukturovaného laku na DTD, úprava podkladu.

ten stříkací kit neni náhrada za plnič.....Na druhou stranu nechápu,proč budes DTD box strikat do špricu a plniče, když na to pak chceš aplikovat ten hrubej lak.... Vytmel hrubý nerovnosti a proste to tim nastrikej.

Web

(upravil NNNTomas 27. 4. 2010 21:29)

Re: Stříkání strukturovaného laku na DTD, úprava podkladu.

Ten skrukturovaný lak nebude, navíc se bude stříkat obyč. PUR barva a na to PUR lak. Obyč Balakryl prý není  mezi PURy vhodný...?

Pořád nevím, zda mám nečím tu dřevotřísku ošetřit před tmelením...?

Re: Stříkání strukturovaného laku na DTD, úprava podkladu.

nemas ju osetrit pred tmelenim ale po tmeleni... ty potrebujes jednoducho vytmelit dierky a skarky tym polyesterovym tmelom, toto ti vytvrdne,prebrusis, no a na to ked chces mozes strieknut polyesterovy striekaci schpritz-git ak to chces mat tip-top rovne a tym ju aj zakonzervujes totalne...inak namiesto gitu mozno by stacili aj dve vrstvy plyuretanoveho laku, najprv jednu, prebrusis, potom druhu prebrusis a das na to vrchnu co chces... Inak bacha lebo polyuretan je asi jeden z najtvrdsich lakov vobec a to tiez nie je vzdy dobre... to planujes tie boxy aj prenasat alebo to bude stabilne na jednom mieste ? Polyuretan je skor lak do interierov a podobne, kde su stale rovnomerne podmienky bez raznych zmien teplot...Ak to planujes prenasat na akcie a podobne tak polyuretan nie je vhodny ako vrchny nater, na napustenie DTD ho pouzit kludne mozes, ale na vrchnej vrstve by ti mohol casom popraskat. Potom je lepsi uz ten balakryl alebo autolak(ten teplotne vykyvy zvlada najlepsie preto sa dava na auta). Zase do interieru je polyuretan super.

A inak ano ked chces davat polyuretanovu farbu nesmies pod to dat balarkyl to by sa ti porobili take cuda akoby popraskany zrazeny povrch,balakryl je disperzna farba aspon myslim...

(upravil NNNTomas 28. 4. 2010 13:43)

Re: Stříkání strukturovaného laku na DTD, úprava podkladu.

Tak mám nakoupeno.
Takže na dřevotřísku přijde první: Polytmel od BKP, pak Finiš od BKP, dále Plnič od BKP, na to půjde PUR barva Pragopur U2160 - černá, to se celé přelakuje základním lakem a vrchním PUR lakem (25% lesk, schodišták). Je to tak správně?

Bude to doma, tohle už nikam snad tahat nebudu.

Příspěvky [17]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Dílna » Stříkání strukturovaného laku na DTD, úprava podkladu.

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£