Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Smetiště » Stavba subwoofera - pomoc

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [14]

(upravil BiG_HomiE 16. 4. 2010 22:19)

Téma: Stavba subwoofera - pomoc

Zdravim som tu na fore novy a potreboval by som trochu poradit so stavbou sobwoofera. Poslednych par dni som si nieco o tom cital ale sam by som nebol schopny spravit SW. Malo by to byt co najlacnejsie ale zase aj pocuvatelne.
Reproduktor by dufam mohol byt Monacor Carpower SP-252C alebo ak by sa naslo nieco lepsie tu http://sos.sk/?str=12&code=R1010&level=4 (mam moznost objednavat od sos za dodavatelske ceny preto tato stranka). K repraku budem potrebovat neaku ozvucnicu-mal by to byt bassreflex, ak by sa nasiel niekto kto by mi vypocital objem a BR natrubok bol by som len rad. Zosilnovac by som si spravil nieco s LM 3886, ale kedze chcem neskor spravit aj satelity rozmyslal som ci nespravit zosik 2.1 ktory by bol v bedni SW v oddelenej komore a bol by aj pre SW aj pre satelity. Tak by to bolo najlepsie len som nenasiel ziadnu DPS pre takyto zosik a neviem ci by to nebolo moc drahe. Hlavne by som potreboval poradit s vyhybkou, predzosilnovacom a podobnymi vecami co budem potrebovat. Na stavbu mam este cas zatial chcem mat len vsetky info pokope kym sa pustim do stavby. Mohli by sme teda zacat tym reprakom ktory by bol najlepsi pre BR a aj celkovo?

Re: Stavba subwoofera - pomoc

http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=7531

Hoď očko na toto...

Web

Re: Stavba subwoofera - pomoc

Nazdar co tak arn312 z sos velmi chvaleny repro je aj do BR ale mozes pouzit aj closed 80l mas to jednoduche.Na tvojom mieste by som nevahal ani sekundu.

(upravil BiG_HomiE 16. 4. 2010 23:15)

Re: Stavba subwoofera - pomoc

no praveze 312 je o neco dost draksi ako tie ostatne:D a na zaciatok by som chcel nieco lacnejsie do neakych 25 eur a aj mensie chcem to do izby na klasicke pocuvanie hudby.

Re: Stavba subwoofera - pomoc

Tu na audio.je sub s sp 252c cekni to.Inac na klasicke pocuvanie ti tedy stacja tieto 8'' arn226,661x,668x do uzavrenky alebo arn226-07 to je aj do BR to je ten s dvojitym magnetom

(upravil BiG_HomiE 17. 4. 2010 10:56)

Re: Stavba subwoofera - pomoc

ten ARN-226-07 by mi som chcel ale na sos.sk neni a nenasiel som ani ziadnu inu slovensku stranku kde ho predavaju a z ciech by ma ten reprak vysiel asi 30eur.. takze mi ostava na vyber asi uz len monacor a ARN 230, ktory by ste mi viac odporucali?
EDIT: mozno bude aj ARN-226-07, pital som sa mami a hovorila ze by sa mal dat objednat caz sos co by bolo asi naj lebo by som neplatil postovne a mal by som aj zlavu. takze ked sa bude dat berem ho.

Re: Stavba subwoofera - pomoc

este by som potreboval poradit ci 4ohm alebo 8 ohm? a aky je v tom rozdiel?
preco bola tato tema presunuta do SMETISTE?

Re: Stavba subwoofera - pomoc

Možno aj pre to, lebo som ti k***a tam dal link že prečítaj si to. Máš tam kompletný návod, podľa ktorého to musí zvládnuť aj opica.
Ale ja som to nepresunul.

Pravidlo 12! http://audioweb.cz/misc.php?action=rules

Web

Re: Stavba subwoofera - pomoc

ten prispevok som cital uz vcera a chcel som v prvom rade poradit s vyberom reproduktora a ty si mi dal link na konkretny SW kde aspon podla mna nebol dobre vypocitany objem ozvucnice. ak si dobre pametam nechaval ten isty objem ako pre uzavretu a spravil z toho BR.

Re: Stavba subwoofera - pomoc

Prosímtě u konce toho dredu jsou obrázky s ARN-230, to měla být inspirace a už jsi mohl kopírovat... Sám jsi napsal, že tomu rozumíš jak koza petrželi, tak nevím proč "podla teba nebol dobre vypocitany objem...". Firma SOS má dva 4R skladem, rychle ho kup, zluč 30l bednu, vsaď do ní BR-70TR a hotovo. Zes je ovšem složitější část subu, buď realista a řekni si upřímně jestli na to máš... jo a levně takový celek mít nebudeš, na to zapomeň.

Re: Stavba subwoofera - pomoc

cital som si ten prispevok znovu a bola tam frekv. charakteristika pre 25l uzavreta a 25l BR. ta krivka pre 25l BR mala dost velky hrb preto mi to prislo zle vypocitane.

Re: Stavba subwoofera - pomoc

Zle vypočtený? To snad nemyslíš vážně.

antonio: 30l je zbytečnost, nárůst citlivost na nízkých kmitočtech není úměrný nárůstu objemu bedny o 5l. Rozdíl mezi 25l a 30l je minimální.

Re: Stavba subwoofera - pomoc

tak preco tam bol hrb v tej charakteristike?

Re: Stavba subwoofera - pomoc

Žádnej nikde není, udělej co jsem napsal a máš to...

Příspěvky [14]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Smetiště » Stavba subwoofera - pomoc

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£