Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Smetiště » ALDAX SPV

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [19]

Téma: ALDAX SPV

zadam zde pritomne o radu,jestli poridit SPV 100 nebo 250 ke kvalitnímu a sviznymu buzeni momentalne stale jeste ARS 1054? co jim sedne vic? nebo spis,bude na to stovka stacit ? mozna trochu hloupej dotaz vzhledem k vykonu beden,ale zajima me nazor zkusenejsich...

Re: ALDAX SPV

s přehledem by měla stačit SPV100 ale jestli plánuješ do budoucna nějakou lepší reprosoustavu tak si určitě postav tu 250- je dobré mít rezervy smile

Re: ALDAX SPV

250 hraje výrazně líp.

Ale doporučil bych Ti každopádně spíš DPA.

Web

Re: ALDAX SPV

IMHO pokud chceš aldax, di do SPM 250 wink  ta je narozíl od SPV celosymetrická a pro tvé účely naprosto vyhovující, už se tu někde psalo, že většina lidí potenciálu DPA ani nevyužije.

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: ALDAX SPV

Já už několik let k ARS 1058 používám 2x SPS 50 v AZS 215, napájený toroidem mírně za hranicí jeho možností. cca  2x 65W.

Re: ALDAX SPV

Kolik do toho chceš vrazit? Bedny budeš výhledově měnit?

Web

Re: ALDAX SPV

tak urcite to nechci vsechno nakoupit a postavit do mesice,pujdu do toho podle casu a hlavne financi,ale chci jit do aldaxu z duvodu,co si kazdej odvodi a bedny zatim tohle a vyhledove tam bude beymí třípásmo,ale to je taky celkem hudba budoucnosti jeste,repro mam uz nejakej rok doma,ale porad sem se nedokopal k tomu udelat poradny bedny a navic sem si na tu teslu uz nejak zvyknul a az na pokulhavajici stredy jsem spokojenej...zatim bych chtel pomaloucku davat dohromady zes.Prijde mi ze pro zacatecnika je urcite lehci si dat dohromady se vsim komplet ta stovka,ale zas bych nechtel za dva roky delat neco jinyho asi..

Re: ALDAX SPV

Já před léty vyměnil asi 8tis. receiver Technics za DPA380 a z rozdílu mi spadla brada. A to sem hrál na třípasmu TVM za pár tisíc. Nedá se říct že sem "nevyužil potenciálu DPA" ,mam ho dodnes, bedny jsem časem vymenil za Shan...

Zkrátka zesilovač má hned po bednách největší vliv na zvuk. Volba závisí na poslouchané muzice, bednách (citlivost, impedance)...

Web

Re: ALDAX SPV

Mám SPM250, ten výkon je opravdu znát.
Když jsem hrál na NAD C350, tak byly basy takové zapatlaný, nepřesný, prostě nebyly pevný.
S 250-kou se vše otevřelo a zpevnilo. Myslím, že s větším výkonem vymáčkneš z těch repro více.
Stejně časem začne hlodat červík - co by, kdyby- potom jsou to peníze navíc.

(upravil Xhibit 10. 4. 2010 12:16)

Re: ALDAX SPV

Presne jak pise reeb ,ja se ted dostal k DPA380, nahradil jim svuj puvodni taktez mosfetovy zesik.Taky jsem si rikal ze nemam zadnou hi-end aparaturu,ze DPA nebude vyuzito ale opak je pravdou. Kdyz jsem DPAcko poprve pustil doslova a do pismene jsem nechapal jak to tak muze hrat smile (bedny Magnat Vector 77 ,sve doby cca.20k).
Kdyz vezmu roky zpet, vzdy jsem neco poridil nebo postavil,ze to bude stacit ,ale do par mesicu ve me zacalo hlodat a stavil jsem neco dalsiho.Kdyz to vidim ted zpetne tak jsem zbytecne vyhazel spoustu penez a zabil spoustu casu.Mel jsem jit zrovna do toho nejvyssiho me jeste dostupneho zesilovace.. Takze dle meho porid SPV250 nebo DPA.. wink

Re: ALDAX SPV

Výběr je ještě jednodušší, pořiď rovnou DPA smile

Web

Re: ALDAX SPV

Opamp:
Nosferatic ale řeší 100vku nebo 250tku.
Mezi námi, ten výběr není tak jednoduchý.

Re: ALDAX SPV

No vzhledem k tomu, že má ARS1054, tedy čtyřohmový, bohatě stačí SPV100P.
SPM250 je pro fajnšmekry, která si nijak nezadá s DPA a v něčem je dokonce lepší.

Web

Re: ALDAX SPV

Sorry za malý OT, má smysl používat SPM250 jako konce k NAD 304, nebo to ten předzes a korekce nadu tak zmrší, že to budou vyhozený peníze? Když pominu vyšší výkon, samozřejmě.

Re: ALDAX SPV

Každý lepší komponent většinou pomůže a ten NAD neni úplnej "pekáč". NAvíc zesilovač podle mě udělá víc než předzesilovač, takže dle mého soudu to význam mít bude. Ale já bych radši volil fetovoý dépéáčko...

Re: ALDAX SPV

Jenže DPA330, které by se mi výkonově líbilo asi nepořídím jako hotový modul. Obávám se, že oživit ho by bylo nad moje síly. Takhle můžu pořídit hotový moduly a je to bez komplikací. Jinak dík za názor.

(upravil check 14. 4. 2010 22:51)

Re: ALDAX SPV

Karle, opakuju co jsem ti už říkal osobně, radši pořiď lepší bedny. Zesilovač máš slušnej, bedny, které vlastníš, stejně víc výkonu nesnesou; to ostatně málokterá dvoupásma.

Web

(upravil KarelK 14. 4. 2010 23:04)

Re: ALDAX SPV

To časem taky bude, neboj, ale už to tady zas.ráme OT.

Jinak já zatím jen strategicky plánuju, spíš v předstihu sbírám informace. Doufám, že postavíš nějaký pěkný bedny, aby bylo co stavět:-)

Re: ALDAX SPV

SPM250 je výrazně lepší koncový zesilovač než to, co se běžně nachází v komerčních přístrojích.
SPM250 je srovnatelná pouze se zesilovači Pavla Dudka a s některými koncovými zesilovači z přístrojů NAD řady S a M.

Web

Příspěvky [19]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Smetiště » ALDAX SPV

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£