(upravil antonio 2. 4. 2010 9:45)

Téma: sub pre arn 6618

Zdravim aky objem je vhodny pre arn 6618?chcem to do uzavrenky.Zatial to mam v 35l bedni s BR hra tam velmi pekne rovno od 30hz aj nizsie snat.Ja viem ze tento repro neni vhodny do BR no ked zapcham BR tie najnizsie tony su uz neny take silne.Chcel by som to dat do niecoho mensieho bez BR len sa bojim ze to nebude hrat tak dobre.Tak ak ma niekto s timto repro skusenosti rad ocenim ak mi poradi.diki moc

//přesunuto na smetiště, takových dotazů tu je kvanta

Re: sub pre arn 6618

Šmarja na kolika místech se budeš ptát? Napsal jsem to jasně už v jiném vláknu

Takže repete:
V žádném případě nemůžeš od toho ARNka očekávat, že půjde tak hluboko a přitom "přesně". Tohle zvládnou repráky 10-20x dražší než ARNko za 300,-. Takže buďto si ho necháš v tom bassreflexu s tím že bude to huhlat a dunět, no a nebo mu dáš 30-35l uzavřených a budeš mít vcelku slušný zvuk.
Prostě a jednoduše, s reprákem za tři kila nemůžeš dělat zázraky.
Doplním že ve 30ti litrech uzavřených hraje ten reprák pěkně a vcelku přesně. Ovšem netuším co pro tebe znamená "hrát dobře". Můžu s klidným svědomím říct, že lépe než ve 30l v žádném jiném objemu hrát nebude.

Hotovo, šmitec, odchod na párky....

Re: sub pre arn 6618

no sak ja to mam v 35l a ked zapcham br tak je uzavreta a nehra tak dobre.Ja viem velmi co to znaci ked subak duni a huci ten moj basuje neni som debil.Kazdy pise ze tento repro je vhodny do uzav.mal som to uz v roznych objemoch uzavretych no nikde to nehralo tak dobre ako v tomto br

(upravil babakus 2. 4. 2010 17:16)

Re: sub pre arn 6618

V tom případě podle tebe "hraje dobře" znamená, že duní a hučí. Proto jsem ti napsal, že si to máš nechat takhle a pokud chceš aby to opravdu hrálo tak jak má, tak ho dej do 30l uzavřených a hotovo.

Edit: Tenhle reproduktor jsem použil asi v 5ti aplikacích, jedna z nich zde https://www.audioweb.cz/vase-babakus1.htm , zkoušel jsem několik objemů, uzavřených, s bassreflexem. Pouze 30 litrů čistého objemu uzavřeného bylo nejlepších. Dokonce i ten subwoofer bych řekl, že by snesl o kousek menší objem, než tech 70l

Re: sub pre arn 6618

porovnaval som to s inimi suby a nepocul som tam ziaden rozdiel akurat v sile.A okrem toho ten br som nepocital lebo som to robil ked som nevedel ze naco br sluzi.Tak preco ked to zapcham tak to ma slapsi zuk?Popritom objem 35l je vhodny

Re: sub pre arn 6618

No tak skusim tych 30l dik

Re: sub pre arn 6618

A este ZAlezi aj na pomere stran?

Re: sub pre arn 6618

Nech těch 35 a jenom ucpi ten bassreflex... víc s tím nevykouzlíš.

Re: sub pre arn 6618

akurat to ze to bude menej hrat kvalita sa tim nezvisi

Re: sub pre arn 6618

Patrně jsi nečet pravidla, tak se do nich pusť a hlavně 11ku a 12ku, a oprav si to.

http://audioweb.cz/misc.php?action=rules

Re: sub pre arn 6618

mates6618 napsal:

no sak ja to mam v 35l a ked zapcham br tak je uzavreta a nehra tak dobre

mates6618 napsal:

akurat to ze to bude menej hrat kvalita sa tim nezvisi

Asi od toho čakáš niečo iné ako ti to bude schopné poskytnúť. Pozri do projektov na posledný pridaný subwoofer. To je subwoofer a nie "subwoofer" s ARN 6618. Keď ti babakus radí zapchať na 35 l ozvučnici basreflex ako naj riešenie pre ten reprák, tak to urob. Z prvej citácie je jasné, že si to už skúsil a nepáčilo sa ti to. Ale tak je to správnejšie ako s basrflexom.

Re: sub pre arn 6618

mates6618: keď sa ti to páči s tým bassreflexom tak si to tak nechaj, časom možno dospeješ a pochopíš v čom by bola uzavrenka lepšia. Mal som 6614 v bassreflexe a ten reprák jednoducho do takéhoto typu ozvučnice nie je vhodný, to že hrá slabšie (menej výrazne) je normálne a neznamená to že to hrá horšie. Kvalita (teraz nemyslím činiteľ kvality) sa upchatím bassreflexu zvýši, to že to ty nepočuješ je už, bohužiaľ, len tvoj problém.
Aj keď to dosť závisí od toho, čo počúvaš, najskôr by si si prínos uzavrenky všimol na nástrojovej hudbe.

Re: sub pre arn 6618

Kedze tu kvalytu neni pocut nebude to tym asi prilis velkym objemom?Lebo ked upcham BR tak membrana lieta s velmi velkym zdvihom.Chcel by som to mat co najmensie nejakych 27l co vy na to?

Re: sub pre arn 6618

Čo sa uzavrenky týka, tak tam ti tá zmena v objeme nespraví veľký rozdiel v uchometrickom zvukovom prejave, len samozrejme keď uberieš objem, bude to hrať "menej hlboko". Proste nečakaj že ti ten reproduktor bude v uzavretej ozvučnici viacej basovať, lebo nebude, bude len hrať rýchlejšie (teda presnejšie) a vyrovnanejšie.
To že v uzavretej lieta membrána viacej je logické a úplne normálne (v istom frekvenčnom rozsahu), zase na úplne nízkych frekvenciách, kde už by BR "nefungoval" ti bude membrána lietať menej...

Re: sub pre arn 6618

rozmer 27l je predsalen mensi,pitam sa len preto preto ze uz som to mal aj v 40l uzav.hral menej hlboko ako v tejto 35l aj ked zapcham br.Aj alphard hw 1200 sitny reprak som skusal v 100l 60...aj 30l a vsade hral priblizne rovnako hlboko