Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Nový projekt 4" 2p

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [8]

Téma: Nový projekt 4" 2p

Ahoj, ahoj... Prišlo teda k stavbe konečne mojích reproskriniek. (Doteraz som to stále niekomu inému robil) Dlho som rozmýšlal čo by mi najviac vyhovovalo z hľadiska ceny aj priestoru a teda po vyše 2mesačnom dúmaní som prišiel na to že najvhodnejšiu budú malinké vtáčie búdky. Akurát neviem sa rozhodnúť pre meniče kt. použijem, jednak vzhladovo a jednak parametrovo. Do TVM by som nerád išiel, majú nízku citlivosť. Takže ostal mi monacor a možno nejaké lepšie veci od tých drahších značiek, ktoré tu sú trocha nedostupné.
Výškový menič by som rád použil Monacor DT-99... je mi zo všetkých ostatných najsympatickejší, no skúsenosť s ním som zatiaľ ešte nemal. Budky budú poháňané lm3886... s ktorým mám bohaté skúsenosti. Resp do tranzistoru sa mi ísť nechce, ten pôjde do subu. (ale k tomu až neskôr)
Takže mojí favortiti
SP-60
spp-110
v simulácii sa mi samozrejme viacej páči druhý kúsok, avšak jeho charakteristika poskytnutá monacorom nevyzerá psychicky v dobrom stave... čo vy na to?

Re: Nový projekt 4" 2p

mrkni na rišův ultra low end projekt (sp60+dt25n) http://www.ruka.sk/upo/main.htm

(upravil vacropoli 28. 2. 2010 15:16)

Re: Nový projekt 4" 2p

to som uz videl... ale ja by som rád odladil svoj vlastný, s lebo v tamtom sa mi tak zdá že niesú ani fázové charakteristiky do výhybky zahrnuté... a pravdupovediac radsej by som tu spp-110 avšak neviem to meranie na monacoráckej stránke je o ničom, nemá s ním niekto skúsenosť?
___
EDIT: inak niečo tu bolo pomazané, nevie niekto prečo?

Re: Nový projekt 4" 2p

Dělal jsem něco podobného, SP-60 je nečím očesaná SP-100/8 a ten je velmi dobrý. Nahoře RBT, z kalot DT-99 klidně, pouvažuj i nad DT-80. TVM ARN-116 majú zhruba stejnou citlivost a pokud chceš, aby to šlo v mini objemu trochu dolů, budeš muset hledat právě v té nejnižší citlivosti.

Smazán byl post, který byl smyslu "víc se mi líbí", to není dobrý argument nebo rada.

Re: Nový projekt 4" 2p

No musím sa priznať aj ja som pokukoval po RBT smile ... len ma odrádza ta vysoká deliaca frekvencia.... Ako pozerám tak vezmem asi ten SP-100/8. Vyzerá asi najlepšie zo všetkých. DT-80 mám doma, no musím povedať dobrý speaker a tvar tej ozvuænice asi robí tú dobrú fázovú charakteristiku. Ale o to mi nejde, rád by som tu DT-99, proste som s nou ešte nerobil a chcem ju skúsiť, pričom nemôže sa nič pokaziť.
Ako hraje ten RBT? je tam nejaký zásadný rozidel prečo by som nemal brať obyčajné DéTé?

Re: Nový projekt 4" 2p

99 a 80 jsou kmitacím systémem tuším to samé, amplitudou jsou si dost podobné, 80 hladší, takže pokud znáš 80, 99kou nic nového neuslyšíš.

Dost lidí s RBT už dělalo, já bezprostřední srovnání nedělal a už si zvuk RBT ani nepamatuju...

http://www.hth-lautsprecher.de/ls10.htm

(upravil check 28. 2. 2010 21:12)

Re: Nový projekt 4" 2p

SP60 má proti SP100 kratší cívku.

Antonio: Můžeš mi vyjmenovat lidi, kteří s RBTčkem skutečně něco postavili? Už několik let se tu o něm pějí ódy, já vím akorát o jedné bedně, se kterou vlastník není spokojen.

Web

Re: Nový projekt 4" 2p

Nebylo by vhodnější založit dred o zkušenostech s tímto měničem? Dohledávat jména/mejly se mě dvakrát nechce.

Příspěvky [8]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Nový projekt 4" 2p

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£