(upravil Lojzek 20. 2. 2010 23:30)

Re: Pár dotazů k výpočtů

takže aby jsme byli v obraze, výška je ta, jak jsem psal (ARV-040-05/4   -   vypadá takto  http://reproduktory.tvm-valmez.cz/autor … p-106.html ) výhybka je taková ta klasika - DPS spolu s perovyma svorkama 6db/oct  Cívka nevím jaká tam je ale kondík tam je 10u/100V

na te výšce je opravdu kondík 6.8u ( chtěl jsem to vyfotit ale nějak mi to nešlo zaostřit na makro )

Ale tak přemýšlím matesu že to přepájím na ten kondík 6.8u pro klid duše smile . Skusím si poslechnout jednu bednu tak a druhou přes 10u a jestli uslyším rozdíl smile

Re: Pár dotazů k výpočtů

Já tyhle výšky mám doma a kondík byl 4,7uF. Koukám, že různý roky výroby, různý kondíky... Tak tyhle výšky hrají obstojně. Rozhodně to nejsou žádný cinkadla. Díky tomu kondíku jsem žil v přesvědčení, že máš http://reproduktory.tvm-valmez.cz/autor … p-104.html .
Když ses ptal na vzorečky výpočtu filtrů, myslel jsem, že sis výhybku sestavil sám. Každopádně to je výhybka na nic, protože je evidentně spočítaná jen podle vzorců. Takže okolo dělící fce bude hrb jako kráva (umocněnej hrbem 6614-ky na 3kHz) a bůh ví jak to bude s impedancí, fází apod. Ale nic proti, já taky občas bastlím.

(upravil Lojzek 21. 2. 2010 15:31)

Re: Pár dotazů k výpočtů

jo jasné nerozuměli jsme, ta univerzálka je univerzálka není co dodat.. ale jinak je fuk když tam bude hrb, nebo to nebude sfázované, strčím to do auta a tam se to stratí smile
Jdu konečně vyzkoušet jaký bude rozdíl s dělící frekvencí 4K a druhá bedna do 4K a výškový od 5K8 nahoru smile jestli těch 1800Hz bude slyšet smile


Tak to zkouším, zkouším, zkouším při poslechu hudby to nejde poznat ale když jsem si tady stáhl na audiowebu generátor, tak kmitočty od cca těch 4K do 5K8 slyset jdou ale trošku míň než na te bedně která je dělená 4K smile

Re: Pár dotazů k výpočtů

Jestliže ta výhybka má děličku 4kHz a filtry jsou přesně na těchhle frekvencích, je to nesmysl. To bys pak měl u 12dB výhybky stejný cívky+kondíky a to nikdy nemáš. Samozřejmě kromě hodně starých výhybek. Těch 5,8kHz je stejně teoretická dělička. Ono to klidně může dělit výš, ale i níž. Schválně si zkus jestli je hlasitost okolo 4kHz stejná jako třeba na 1kHz.

(upravil Lojzek 21. 2. 2010 16:02)

Re: Pár dotazů k výpočtů

je to možné:) Teďka se mi to už přehazovat nechce.. jdu  to šoupnout do auta. Ony ty 6614 mají nehorázný hrb někde kolem 150hz ( teď se dívu a sedí to i s chárou smile )  kurnik šlo to poznat na hlasitosti jak sviňa smile