Re: RCF LF21N451

Pěkná budka, 30 herců ti přijde vysoko? yikes

Re: RCF LF21N451

trpím megalománií... .)

Re: RCF LF21N451

30.1 HZ píšou v obýváku na PA píšou od 80ti při 3kW asi záleží na aplikaci. myslím že v klubíku by uměl zahrát

jen mi zůstává huba dokořán při srovnání cen 15ky a jednadvacítky

http://eshop.prodance.cz/DetailPage.asp?DPG=80647
http://eshop.prodance.cz/DetailPage.asp?DPG=92527

smile

asi podle použití ??? nebo co smile

Re: RCF LF21N451

tak jim je fuk jestli to vyroběj jako 15 ku, nebo 21 ku... membrána je levná ... a btw takovejch 30hz v pa, to musí bejt rachot xD sice diskožáby apod. to nevyužijou,... ale na dnb ... musí zahejbat bránicí wink a nebo to nacpat do horny xD muehehe

Re: RCF LF21N451

Tahle velikost reproduktorů není určená pro vybrování s bránicí,ale pro efektivní reprodukci frekvencí pod 50Hz.Bas je měký a zárověň hutný. Zvuk se dá pak roztáhnout směrem dolů, nemusí se pak hrát tolik nahlas a je to celkově příjemné. To plandání nohavic a hejbání bránicí obstarávají frekvence mezi 50 - 90Hz. Pokud je takovýchto basů přebytek,bývá zvuk po delší době až otravný.
Nyní provozuji jako zkušební dva kusy beden, kdy je každá osazena dvěma kusy 21" RCF.

Re: RCF LF21N451

Petr V. čili říkáš, že LF15X400 dokáže udělat větší bordel s tělem, než dotyčnej 21" RCF?

Re: RCF LF21N451

Ne.

Re: RCF LF21N451

Petr V.:
To mne zaujalo, pokud to není Tvé chráněné know how, můžeš popsat bedýnku? Objem, ladění BR, dělící kmitočet (a od čeho - mně se jeví reálná představa cca 80 Hz už proti satelitům 15 + 1,4). Něco takového nakonec RCF nabízí.

Re: RCF LF21N451

O nějakém chráněné know how bych u reproboxů v dnešní době nehovořil.Objem je asi 420l , jde o bandpass a spodní ladění je 33Hz. Aplikace RCF bych řekl ,že je nedostatečná vzhledem k použitému zesilovači a typu bedny,ale to je můj názor.
Moje bedna ještě není definitivní budu pár maličkostí upravovat.
Problém bych viděl v tom ,že pro tuto třídu basového boxu má málokdo odpovídající komponenty, ono sestavit kvalitní řetězec schopný reprodukovat takto nízké frekvence s dobrou kvalitou není jen tak. Zesilovače schopné živit tato repra začínají někde okolo 40tis kč (PL340 v můstku), totéž se týká DSP a všeho co je před ním.
Dostačujícím satelitním boxem pro tento sub je KF650z v triampu, už při dvou těchto subbasech po straně tahá zavěšený pár KF650 nad nimi za ten kratší konec.:-)

Re: RCF LF21N451

No, pohybuješ se o ligu výše, než jen moje představy, natož skutečnost. Čili přeci jen čtyřnásobné dělení (nárokům na DSP se pak nedivím). No, docela rád bych někdy tuhle sestavu slyšel, až bude ve finiši, docela bych se na nějakou zvučenou akcičku (SPL akustics ?) vypravil.

Re: RCF LF21N451

Ja tiez..to musi hrat uzastne,asi idem sporit!

Re: RCF LF21N451

Myslite ze to ma ten perfektny plochy,hlboky tlak,aky byva na velkych akciach..
Su to tie 'gumove tazke basi?
Ja nemam rad hucave basi..
A aj BaC ma myslim 21palce,co hovorite na ne?je niektory z nich lepsi ako Rcf-ko?

Re: RCF LF21N451

Chod sporit a nevydumuj. Aj tak nakoniec kupis nieco lacnejsie.

Re: RCF LF21N451

Na nieco lacnejsie uz nemam naladu,
Pocul som vela wooferov a aj som ich vela mal,ale stale mam pocit ze to neni ono,keby sa to rfc dalo niekde pocut,nemate ho niekto z brna?

Re: RCF LF21N451

Ujotoper tebe by mohl už překvapit i slušný 18",tím myslím,že to není žluté zboží nebo předělávané.

Re: RCF LF21N451

Co to znamena pocul som vela a mal som vela?  Pocul si 5 a mal si 2? a aj to si mal nejaku lacnu cinu?  Mozno si len hluchy alebo si stratil citlivost.

(upravil jardapeši 18. 2. 2010 21:13)

Re: RCF LF21N451

A nechceš rovnou 24"  tedy přesněji PD.2450???Jinak jsem viděl na vlastní oči na PD vystavený,myslím že BC 21SW152 a vypadal nádherně!je to prostě koláč yikes

Re: RCF LF21N451

Pocul som x reprakov a mal som ich cca 20 (subov) a boli aj lacne a aj take normalne..mam aj 18palec jbl je sice prerobeny ale ked sme ho porovnavali s eminencami tak tahali za ovela kratsi koniec,,podstivych 1000w do neho islo celu noc na silvestra a nemal problem..je fakt vyborny!
No ja by som potreboval nieco,co neni az tak bezne,a konkurencia sa uz tasie hlada.
A ten 24 palec som aj ja vydel(je to masina),ale na 2ks by som fakt setril dlho rcf by bol taky super kompromis..