Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 5 z 6)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Aldax SPV250

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 »»»

RSS

Příspěvky [81 až 100 z 102]

Re: Aldax SPV250

..tak troufám si říci, že Aldax začal řešit výrobu toroidů s Tronicem (nemám pravdu Leošu?), poté kdy jsem dokončoval tento zesilovač:
http://www.aldax.cz/index.php?tab=4& … svrcina250
a byl jsem hrubě nespokojen s původně dodaným toroidem Tr3B /JK/, který vrčel vztekle jako pes v kovové boudě lol
Toroid jsem reklamoval do Aldaxu. Pak jsem musel čekat čtyři měsíce než došly do Aldaxu první prototypy, a ten první Atr3B jsem dostal já smile

Re: Aldax SPV250

TO pikej: Tak kolik je mezi P/S?

Web

(upravil sinclair 10. 2. 2010 11:20)

Re: Aldax SPV250

Anonymní pikeji, polib mi laskavě prdel. Pokud si v profilu nechceš napsat, co jsi zač a odkud, tak nikoho neoslovuj jménem, jsem si zcela jistý, že jsme spolu krávy nepásli. Takový anonymní zkurvysyny mám nejradši...Buď se tu normálně vyprofiluj a předveď, kdo jseš a za koho kopeš, anebo jdi do prdele. Je tu kromě mě spousta lidí, kteří by mohli vyprávět, co si s produkty JKE užili-

Ať si tam Kyprý pro mě za mě momentálně dává co chce, neoddiskutovatelný fakt je, že cca dva roky zpátky jsou na jejich trafa pouze stížnosti. Proto jsem napsal, že je nikomu nedoporučuju, i když jsou o jakousi pětku levnější než např. od Tronicu. Prostě se to nevyplatí. Dokonce jsem jim musel vrátit i pitomý autotransformátor 230V/115V/300VA, který si u mě objednal jeden muzikant, co si dotáhl z USA hlavu Mesa Boogie. Trafák už jen při zatížení ve stavu standby /ekektronky nažhaveny/ řval jak pavián-já blbec jej ještě dal do plechové kastle-a při vybuzení aparátu, který měl mj. příkon pouze 250W topil tak, že vypínala interní vratná 115°C pojistka. Takové mám já zkušenosti s Kyprými.

Betaronova reklamace jak na potvoru probíhala v době, kdy jsme se s Kyprýma natahovali o zakázku za desítky tisíc korun, která byla celá naprosto nepoužitelná a přehazovali jsme si to jako horkou bramboru. Ležely v tom hustý peníze a my jsme už museli řešit náhradní výrobní program v Tronicu. Tam doposud nebyl sebemenší problém, dokonce Tronic přistoupil na to, vyvádět nám pomocná sek. vinutí 22V námi dodaným oranžovým lankem 0,15mm, což norma sice přímo nezakazuje, ale nedoporučuje.

Web

(upravil NNNTomas 10. 2. 2010 19:46)

Re: Aldax SPV250

Tak já jedno na zkoušku vezmu /otestuji chování v popsaných situacích-ss.,pod.zátěží,přepětí ale v normě,.../, a pak poreferuji smile

Re: Aldax SPV250

Tak tedy upřímnou soustrast předem. Raději se ve firmě dotaž, zda to můžeš do 14 dnů bez udání důvodu vrátit.

Web

Re: Aldax SPV250

Třeba se polepšili...

Re: Aldax SPV250

Na to se můžeš zeptat bystrouše smile

Web

Re: Aldax SPV250

Nechcem zakladat novu tému, tak sa spýtam tu.
Prečo nemajú stavebnice SPV250 pomocný zdroj +-15V ako majú napr SPV100? Chcem vymeniť akt výhybku v sube za subjunior(senior). Dá sa to potiahnúť aj z hlavných šín +-60V?

Re: Aldax SPV250

Dej tam Audioswitch, který ostatně do subu patří, a máš vyřešeny tři věci - pomocná napětí, postupný náběh a automatické spínání signálem. Ale to ti nejspíš radit nemusím.

Re: Aldax SPV250

Audiosvitch nepotrebujem, taký pohodlný nie som. Len neviem prečo 250ky nemajú pomocný zdroj, ved tie sú do subov používané častejšie ako 100ky

Re: Aldax SPV250

Sinclair sa nevyjadrí? Hlavne k tomu, či možem subjuniora napájať z hlavného napatia konca, poprípade cez čo.

Re: Aldax SPV250

Všechno jde, ale nezlob se na mě - vyptávat se na takové blbosti, jak udělat ze šedesáti voltů patnáct, tak nevím nevím, jestli ti takový stavebnice patří do rukou.
Ano, jedna možnost je Audioswitch, ze kterého lze Junior i Senior napájet. Pokud ho mermomocí nechceš, tak si prostě vyrob pomocný zdroj 2x15V z malého trafa, když nevíš, jak srazit napětí z hlavního napájení.

Web

Re: Aldax SPV250

SPV mám už v sube dlho a zrazit napatie viem, pýtal som sa len či to môžem urobiť a či to nemusí byť napr. galvanicky oddelene.

Re: Aldax SPV250

Zdravím, poprosil bi som názor na trafá slovmet.

(upravil wwsly 17. 2. 2010 21:35)

Re: Aldax SPV250

marecku, možností je více.
1/ lm317+lm337 (7815+7915) a předřadit jim zenerky
2/tranzistorový stábl

Pozn.: Osobně bych to řešil trafem zvlášt z důvodu zemnění což je vlastně to stejné jako kdyby jsi to napájel z audioswitche.

Web

Re: Aldax SPV250

Tak moje slíbené měření,viz: http://audioweb.cz/viewtopic.php?pid=167086#p167086

(upravil MilanTuma 18. 2. 2010 22:39)

Re: Aldax SPV250

Situaci ohledně traf JK Eltra sleduji delší dobu. Nechápu Sinclairova ostrá slova. Nicméně dnes mi přišly dvě audio trafa 200 VA z JK Eltry. Hlukově naprosto v pohodě, i při zapojení odbočky 230 V na síťové napětí 241 - 242 a zátěži 60 W je slyšitelný brum uchem k trafu pouze do vzdálenosti cca 10-15 cm. A to i při položení na plechu a opravdu klidu v místnosti. Dodržení napěťové specifikace naprosto bez výhrad. Dodací lhůta do 14 dnů, jsem naprosto spokojen. Loňské větší trafo 700 VA bylo také bez výhrad. Jsem naprosto spokojen a to jsem poměrně pedant i co se týče hluku.

Re: Aldax SPV250

Já jsem spokojen, v reálných podmínkách naprosto neslyšitené i při max. zatížení. Naposledy jsem od nich bral někdy v r.2006, a taktéž tiché. Teď jsem se ale bál - z toho co jsem tu slyšel - asi vyslyšeli Sinclaira a polepšili se smile.

Re: Aldax SPV250

No je pravda, že jsem tam kolem toho dělal cirkus, protože to opravdu nebylo k použití, ani jedno trafo z třiceti nebylo zcela tiché a to bylo réglem v dílně nařízeno přesně 230V a stejnosměr ze sítě do toho jít nemoh, protože régl byl zapojen až za 1kVA odrušeným oddělovákem.
Nejvíc to asi tehdy odskákal Betaron, jeho trafo Tr3B řvalo jak pominuté, reklamoval nám ho, přičemž ale nám ho Kyprý vyreklamovat nechtěl a vykrucoval se jak cigánská tanečnice.
Tehdy jsem si u něj nechal dělat speciální trafo pro testování autozesilovačů, 230/14V 100A. Muselo s tím být spousta práce, protože to mělo pět paralelně zapojených sekundárních vinutí a přesto, ač nerad, jsem mu ho musel vrátit, protože bylo neskutečně hlučné-a to jsem ho měl položeno na stole na kusu 1cm tlustého filcu.
Zajímavé ale je, že pokud jsem mu dával k převinutí nějaký poškozený zahraniční toroid, nikdy nebyly problémy, trafo bylo tiché a s parametry jako původní. Já jsem si totiž vždy dal tu práci, že jsem trafo rozdělal, přesně spočítal závity a pak už  jsem mu jenom poslal ke konkrétnímu jádru kus papíru, co tam má namotat a jak.
Tak buď v té firmě neumějí ty trafáky počítat, nebo se to tam dělá tak nějak bajvoko, případně jsou ve hře ty horší jádra, jinak si to nedovedu vysvětlit - JK Eltra má totiž s toroidy podstatně víc zkušeností, než Tronic, v Heřmanově Městci, kde JK sídlí, se už za totáče v roce asi 1982 dělaly toroidy do Transiwattů 140 Studio, TW140P a posléze i pro firmu AuRa.
Negativní zkušenosti tu má ale poměrně dost lidí, tipnul bych si, že poměr nespokojených ke spokojeným je asi tak 70:30%.

Web

Re: Aldax SPV250

OT/nevím kam s tím/: Šla by u SubSeniora snížit spodní frekvence param. EQ na 20Hz /ze stávajících 30Hz/ ? Sinclaire? smile

Příspěvky [81 až 100 z 102]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Aldax SPV250

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£