Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » zajímavý úkaz při použití předzesilovače ze zesilovače RFT

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [5]

Téma: zajímavý úkaz při použití předzesilovače ze zesilovače RFT

Zdravím všechny. Už delší dobu mi vrtá hlavou jistý úkaz.
Před několika lety jsem celkem výhodně koupil zesilovač tesla disco 240K, je to zesilovač bez předzesilovače a jakýchkoli korekcí, obsahuje pouze obvod subsonicu na cca 40 Hz. tento zesilovač doma provozuji na reprobedně se seleniem 15PW5, při osmi ohmech by mel zesilovač dávat rovných 100W. Zhruba dva roky jsem DISCO používal jen tak , napojen na preamp výstup stereo zesilovače SONY TA FA 3ES. Před dvěma měsíci mě napadla myšlenka použít jako externí předzesilovač zesilovač RFT SV 3000, který měl vypálen konec s mda2020 a už se mi nechtěl opravovat. Vytáhl jsem tedy z kisny koncový stupen  a vyvedl z kisny dva cinche jako výstup z předzesilovače. pak jsem provedl zkoušku, napojil předzesilovač na preamp zesilovače sony a připojil k předzesilovači teslu disco. Takto sestavený zařízení funguje , funguje až dodnes, ale nevím proč když pomalu zesiluju potenciometrem , tak cca půl celé otáčky nezesiluje, pak čtvrt otáčky zesiluje, ale pouze frekvence cca do 100Hz s basboostem kolem 45Hz, poslední čtvrtotáčku zesiluje v celém pásmu bez boostu. Z praktického hlediska vychází nastavení právě na otáčku s basboostem. takto sestavený aparát jsem měl spolu s bednama s tuším ARO 312 < proste profi 12" od tesly> na letošním silvestru a celkem to šlapalo, tesláci dodaly tvrdý bas a selenium takový měkčí ocas, celkem to spolu ladilo a ozvučilo to i celkem velkou telocvičnu..
Chlapi, nevite, cim by to mohlo byt < bassbost a oříznuté pásmo>?

Re: zajímavý úkaz při použití předzesilovače ze zesilovače RFT

No zřejmě ten potenciometr není zapojen až tak nevinně smile

Nějakým nedopatřením se stal součástí subsoniku, který změnou svého odporu přelaďuje (a je-li to subsonic vyššího řádu, mění navíc Q).

Takže, řečeno hezky česky, bafruj smile

Web

Re: zajímavý úkaz při použití předzesilovače ze zesilovače RFT

hmhm, zajimave..  jeste musím říct, že potenciometr hlasitosti je měněný , ale jeho hodnota je celkem normalni, mam zato 10 kilo, logaritmický..
O subsoniku nic nevim, jen pouze to < experimentalne zjisteno generatorem> že je dělička zhruba tech 40 hz..

Ono jako v tomto režimu by mi to celkem vyhovovalo. Pkud se nekroutí s korekcema, zvuk je celkem přirozenej až na to, že je pásmo ořízlý zhruba u 100-200Hz < když se s basovejma korekcema zatočí, zvuk pak připomína dusot dinosaurů, nebot jsem tuším nekde četl, že RFT tohoto typu mají basové korekce kolem 50Hz>, proste pro sub ideální -> subsonic 40 hz, dolní propust 100Hz..ale jen mi to vrtalo hlavou, proč to tak je..  beztak si nedokažu vysvetlit, jak se součástí subsonicku ten poťák mohl stát.. < jinak , co je to " bafruj"?>

Re: zajímavý úkaz při použití předzesilovače ze zesilovače RFT

No vrazit před vstup Tesly buffer, oddělovací zesilovač.

Možná jsem to celý prodrátování ale špatně pochopil.

Web

Re: zajímavý úkaz při použití předzesilovače ze zesilovače RFT

tak jeste jednou pro přehlednost, -> zdroj signalu (PC) -> zesilovač SONY -> z jeho preamp výstupu zapojenej předzesilovač RFT -> zesilovač tesla disco.. 

SONY slouží jako pohon pro stereo sloupy, přičemž volume a korekce na něm samozřejmě slouží pro celou sestavu se subem.   Když jsem RFT nemel zapojenej, čili disco přímo na preampu, zvuk nebyl ono, hrozně plochej, žádná dynamika a špatná regulovatelnost hlasitosti subu..

Příspěvky [5]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » zajímavý úkaz při použití předzesilovače ze zesilovače RFT

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£